کد خبر 400579
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۲

چهار نفر از پنج دختری که به تازگی توسط نیروهای امنیتی انگلیس از سفر "جهادی" به سوریه باز داشته شده اند، در همان مدرسه ای درس می خوانند که پیش از این سه دختر فراری به سوریه در آن درس می‌خواندند.

به گزارش مشرق، مقامات انگلیسی اعلام کردند که 4 دختر از 5 دختری که هفته گذشته توسط دستگاه امنیتی از سفر "احتمالی" به سوریه منع شدند، به همان مدرسه ای می روند که پیشتر، دختران فراری به سوریه در فوریه (بهمن ماه 93) در آن درس می خواندند. دختر پنجم هم در خانه درس می خوانده و به مدرسه نمی رفته است.

هفته گذشته، دادگاه عالی لندن به 5 دختر 15 تا 16 ساله اجازه خروج از انگلیس را نداد، زیرا این نگرانی وجود داشت که آنها به تروریست های داعش در سوریه ملحق شوند؛ اما نام مدرسه ای که در دختران در آن درس می خواندند، اعلام نشد.

اما رسانه های انگلیسی این هفته با ارائه درخواستی به دادگاه عالی، خواهان اعلام نام مدرسۀ آنها شد و این موضوع را با منافع عمومی مرتبط دانست.

سرانجام دادگاه مقرر کرد که نام مدرسه "بثنال گرین آکادمی" واقع در منطقه "تاور هامیلتس" لندن که تاکنون 7 دختر از آن به داعش پیوسته یا برای این هدف تلاش کرده اند، اعلام شود.

این مدرسه محل تحصیل سه دختر انگلیسی به نام های خدیجه سلطانه (17 ساله)؛ شمیمه بیگم (15 ساله) و امیره عباسی (15 ساله) بود که در فوریه (بهمن ماه) گذشته پس از فرار از منازل خود در شرق لندن، با یک هواپیمای ترکیه ای به استانبول – گذرگاه ورود تروریست های اروپایی به سوریه- رفتند و از آن پس خبری از آنان به دست نیامده است.

{$sepehr_album_24606}

منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • سید ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  خدا لعنتان کند انشالله خداوند هر چه زودتر این ریشه سفیانی داعش کافر را از بین ببرد
 • ۲۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  منگولستان...
 • ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  بیچاره دخترها انگلیس خبیث

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس