کد خبر 400531
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳

یک مقام سازمان ملل از خروج کارکنان این سازمان از یمن به دلیل مسائل امنیتی خبر داد.

به گزارش مشرق، یک مقام سازمان ملل به رویترز گفت که این سازمان کارکنانش را به دلایل امنیتی از صنعا، پایتخت یمن خارج می‌کند.

پیش از این سکای نیوز به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که نیروهای ویژه انگلیسی به دلیل وخامت شرایط امنیتی از یمن خارج شده‌اند. به گزارش این شبکه خبری نیروهای انگلیسی از طریق هوایی از صنعا، پایتخت این کشور خارج شده‌اند. این نیروها درکنار سربازان آمریکایی که اکنون از یمن خارج شده‌اند درحال فعالیت بودند.

«جف راتکه» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرد «دولت آمریکا به‌دلیل وخامت اوضاع امنیتی یمن کارکنان سفارت خود در این کشور را به‌طور موقت تخلیه کرده است».

وزارت خارجه هلند نیز دیگر نهادی است که در بیانیه ای با اعلام اینکه این کشور نیز از اهداف احتمالی حملات تروریستی القاعده است، عنوان کرد، تمام دیپلمات های هلند از یمن خارج می شود.

وزارت خارجه هلند در این بیانیه تصریح کرد:«این تصمیم در پی انتشار اخباری مبنی بر اینکه سفارتخانه های کشورهای غربی از اهداف احتمالی حملات ترورییستی در آینده در یمن هستند، اتخاذ شده است. هلند نیز از جمله این کشورهای غربی است.»
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس