کد خبر 397416
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۴

وزیر ورزش و جوانان در مورد بازداشت عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: اطلاعی ندارم، مثل اینکه این ماجرا در ارتباط با شهرداری است و خیلی ارتباطی با ورزش ندارد.

به گزارش مشرق، محمود گودرزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اسدآباد، اظهار داشت: پروژه‌های زیادی در کشور کلنگ‌زنی شده اما به سبب نبود منابع مالی متاسفانه خیلی از آنها فعال نیستند.

وی افزود: امیدواریم در سال جدید با حل مشکلات تحریم و بهبود وضعیت اقتصادی 2 هزار و 900 پروژه نیمه کاره در سطح کشور به سرانجام برسد.

گودرزی در مورد پروژه‌های شهرستان اسدآباد گفت: این شهرستان نسبت به شهرستان‌های دیگر پروژه‌های خوبی دارد که امیدواریم تا پایان سال 94 همه پروژه‌های نیمه کاره در شهرستان اسدآباد به بهره‌برداری برسد.

وی تعداد پروژه‌های افتتاح شده امسال را 60 پروژه عنوان کرد و بیان کرد: تا پایان سال مالی تعداد پروژه‌های افتتاح شده به 400 پروژه می‌رسد و 8 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که متاسفانه اعتبارات اختصاص یافته نزدیک به  300 میلیارد تومان است که به صورت معمول بیش از 50 درصد اختصاص نمی‌یابد که این میزان جوابگوی پروژه‌ها نیست.

گودرزی اولویت دولت را در سال 93 طرح‌های بالای 90 درصد عنوان کرد و افزود: در سال 94 احتمال می‌دهیم که طرح‌های بالای 75 درصد در دست اقدام و تامین اعتبار قرار گیرد و پروژه‌های بالای 50 درصد را باید به بخش خصوصی واگذار کنیم که بخش خصوصی نیز فعال شود و این نیز در قانون بودجه دیده شده است و امیدواریم با کمک و مشارکت بخش خصوصی پروژه‌ها به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: دستور العملی ارسال شده است که قرار است یک آمایش در سطح کشور اتفاق می‌افتد به صورتی که برخی منطقی که رشته‌های خاصی در آن زمینه رشد دارد ارتقا پیدا کند و اعتبارات در آن حوزه ها متمرکز شود و سایر رشته‌ها نیز در حد محدود به کار خود ادامه می‌دهند.

گودرزی بیان کرد: 50 درصد از اعتباراتی که در اختیار ما قرار می گیرد که بخش عمده آن به فدراسیون‌ها و هیئت‌ها اختصاص داده می شود و امیدواریم که با تلاش مضاعف نواقصات را برطرف کنیم.

وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم در مورد بازداشت عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: اطلاعی ندارم، مثل اینکه این ماجرا در ارتباط با شهرداری است و خیلی ارتباطی با ورزش ندارد.

گودرزی همچنین در مورد ارزیابی جایگاه ورزشی استان همدان گفت: همدان وضعیت خوبی دارد و جزء استان های برتر است و مدیرکل آن نیز جزء نفرات برتر و مدیران خوب است و امیدواریم روند‌رو‌به رشد آن ادامه داشته باشد چراکه استان همدان در مجموع در زمینه قهرمانی جزء استان‌های پیشرو است و امیدواریم این استان به درجات بالاتر نیز دست پیدا کند.

وی در پاسخ به پرسشی درمورد میزبانی جام ملت‌های آسیا خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات کشور امارات این امر قابل پیش‌بینی بود که جام ملت‌های آسیا به این کشور اختصاص یابد مسئولان فدراسیون و داخلی‌ها خیلی خوش‌بینانه نگاه می‌کردند. در امارات امکانات وسیع‌تر و کامل‌تری وجود دارد ضمن اینکه این کشور توان لابی و چانه‌زنی بیشتری در این زمینه دارند و مسئولان فدراسیون ما نتوانستند در این امر موفق شوند و امیدواریم در آینده این میزبانی به کشور ما واگذار شود.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس