فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در این رزمایش نیروی دریایی از انواع ادوات و سلاح های نظامی خود استفاده می کند تا اقتدار ایران اسلامی را در عرصه آب ها به نمایش بگذارد.

به گزارش مشرق، امیر دریادار حبیب الله سیاری روز سه شنبه گفت: در رزمایش محمد رسول الله (ص) اقتدار ایران در دریا، زمین ، زیر دریا و آسمان به نمایش درخواهد آمد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه رزمایش یادشده از چهارم دی ماه جاری آغاز می شود، گفت: در این رزمایش نیروی دریایی از انواع ادوات و سلاح های نظامی خود استفاده می کند تا اقتدار ایران اسلامی را در عرصه آب ها به نمایش بگذارد.

دریادار سیاری توضیح داد: در این رزمایش انواع ناوها، ناوشکن ها، زیردریایی ها، موشک ها، هواپیماها، بالگردها و دیگر ادوات نیروی دریایی ارتش با هدف ارتقا توان رزمی این نیرو در بخش های مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: نیروهای ما اکنون در حال انجام تمرین های مورد نظر و آماده سازی خود برای برگزاری رزمایش یادشده به بهترین شکل و متناسب با اهداف پیش بینی شده، هستند.

رزمایش محمد رسول الله (ص) با شعار نمایش اقتدار و صلح و دوستی پایدار در سایه وحدت اسلامی و منطقه ای توسط نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران از چهارم دی ماه به مدت شش روز در منطقه ای به وسعت دو میلیون و 200 هزار کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا پایین خلیج عدن برگزار می شود.

پیش از این بنا بود که این رزمایش تحت عنوان 'ولایت 93' و با محوریت نیروی دریایی برگزار شود اما براساس تصمیم ستاد کل ارتش، تمام نیروها در این رزمایش حاضر شدند و نام آن نیز به محمد رسول الله (ص) تغییر کرد.

در این رزمایش، یگان های نیروی زمینی و دریایی ارتش، یگان های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه، یگان های احتیاط بسیج در استان سیستان و بلوچستان با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا دست به عملیات می زنند.

براساس اعلام فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران، این رزمایش براساس تهدیدات واقعی و با بکارگیری تجهیزات نظامی توسط قرارگاه ذوالفقار، طرح ریزی و هدایت می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پیش از این اعلام کرده بود که توان موشکی ایران اسلامی با انواع پرتاب های موشک سطح به سطح، ساحل به دریا، زمین به هوا و هوا به سطح به نمایش گذاشته خواهد شد.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس