کد خبر 365800
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۰

ساکنان موصل افزودند: داعشی‌ها بیم آن دارند که شمار بیشتری از جوانان موصلی از این شهر بگریزند و برای جنگیدن با داعش به نیروهای نظامی و مردمی بپیوندند.

به گزارش مشرق، روزنامه "الاستقامه" عراق نوشت: ساکنان موصل گفتند هر یک از شهروندان که قصد خروج از این شهر را داشته باشند باید از تروریست‌ها اجازه بگیرند و آن‌ها هم تنها در صورتی اجازه خروج از این شهر را به مردم می‌دهند که ضامنی معرفی کنند که آن ضامن بازگشت مردم را به شهر موصل تضمین کند و تعهد بدهد این افراد به نیروهای نظامی عراق که ضد داعش می‌جنگند و خود را برای آزادسازی موصل آماده می‌کنند، نمی‌پیوندند.

ساکنان موصل افزودند: داعشی‌ها بیم آن دارند که شمار بیشتری از جوانان موصلی از این شهر بگریزند و برای جنگیدن با داعش به نیروهای نظامی و مردمی بپیوندند.

کمیته امنیت و دفاع عراق در استان نینوا پیش از این اعلام کرده بود پنج هزار نفر برای جنگیدن با داعش داوطلب شده‌اند و این افراد در حال حاضر در اردوگاهی نزدیک «بعشیقه» مستقر هستند.

محمد ابراهیم البیاتی - رئیس کمیته امنیتی شورای استانداری نینوا - نیز پیش از این گفته بود بیش از 15 هزار نیروی ویژه عهده‌دار آزادسازی استان نینوا شده‌اند و این افراد برای این کار بسیار خوب آموزش دیده‌اند.

موصل شهری در شمال کشور عراق و مرکز اداری استان نینوا است. موصل سومین شهر بزرگ عراق پس از بصره است.

رود دجله از میان موصل می‌گذرد و پنج پل، دو قسمت شهر را به هم پیوند می‌دهند. این شهر در 396 کیلومتری شمال غربی بغداد قرار دارد.

جمعیت این شهر در سال 2008 بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر بوده است.

داعش از خرداد ماه گذشته کنترل این شهر را به دست گرفته است.

منبع: پارسینه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس