معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از رونمایی جدیدترین محصولات دانش‌بنیان صنایع هوایی و فضایی در پنجمین نمایشگاه ملی توانمندی‌های صنایع هوایی و فضایی خبر داد و گفت: در این نمایشگاه جدیدترین محصولات دانش‌بنیان شرکت‌های داخلی رونمایی خواهد شد.

به گزارش مشرق، دکتر علی وطنی در مورد تولید محصولات متنوع و دانش بنیان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان سعی کرده‌اند به منظور تامین نیازهای کشور، صادرات و کسب درآمدهای بیشتر به جای خام فروشی، محصولات فناورانه در حوزه‌ی هوایی و فضایی تولید کنند و از طریق همفکری با وزارتخانه‌های مختلف به سمت صادرات این محصولات پیش روند.

وی همچنین افزود: در حوزه هوافضا در حال پیگیری برای ساخت انواع پهبادها با کاربردهای متنوع هستیم.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مورد صادرات محصولات حوزه هوایی و فضایی گفت: ما به دنبال تحریک مشتریان و ایجاد فضای مناسب جهت ساخت قطعات، تجهیزات و توسعه فناوری و تجاری‌سازی محصولات هستیم و این فرهنگ‌سازی را از طریق دانشگاه‌ها، استادان و دانشجویان فراهم کرده‌ایم.

وطنی گفت: پنجمین نمایشگاه ملی توانمندی‌های صنایع هوایی و فضایی ایران فرصتی است تا تمام شرکت‌های فعال در این حوزه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را عرضه کنند و بتوانند با همکاری یکدیگر قدمی را در جهت توسعه صنعت هوایی و فضایی کشور بردارند.

بر اساس این گزارش، پنجمین نمایشگاه ملی توانمندی‌های صنایع هوایی و فضایی ایران که دربرگیرنده توان ملی کشور در حوزه‌های مختلف هوافضاست، به عنوان معتبرترین نمایشگاه هوافضای کشور و به همت اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران، امسال از 29 مهر تا دوم آبان ماه درسالن ترمینال 5 (حجاج) فرودگاه مهرآباد برگزار می‌شود.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس