مصباحی مقدم: مگر می‌شود نرخ رشد 5/8- درصد سال گذشته در سه ماهه اول سال 93 به 4/6 + رسیده باشد؟ این به افسانه شبیه‌تر است.

 به گزارش مشرق، غلامرضا مصباحی مقدم، نماینده مجلس شورای اسلامی، در ابتدای نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس گزارش وزارت نیرو با کمبود آب شرب در تهران و چند شهر دیگر و کمبود آب کشاورزی در مناطق زیادی از کشور و خشک شدن دریاچه‌های ارومیه، هامون و زاینده رود و کاهش آب پشت سدهای کشور مواجه هستیم. حتی سخن از بحران آب و افت آب‌های زیرزمینی مطرح است.

او برای رفع این مشکل پیشنهاد داد: هم باید آب کشور را مدیریت کرد و از مردم نیز به طور جدی خواست که در مصرف آب صرفه‌جویی کنند، هم روش‌های بهره‌برداری از آب را اصلاح کرد که موجب برکت و افزونی نعمت‌های الهی است هم باید برای نزول رحمت الهی استغفار و توبه کرد و دست به دعا برداشت و نماز باران خواند زیرا استغفار و توبه بر اساس آیات قرآن کریم رابطه تنگاتنگی با نزول باران دارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق میان دستور خود به بحث تورم و خروج از رکود پرداخت و گفت: اعلام هدف‌گذاری خروج از رکود و مهار تورم از سوی دولت نشان از تشخیص درست دولت از مشکلات اقتصادی است و نرخ 21 درصد تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی و مرکز آمار ایران برای یک سال گذشته قابل قبول است.

او همچنین تأکید کرد: دولت باید جلوی رشد بی‌رویه نقدینگی را بگیرد. نرخ 31 درصد یک سال گذشته نمی‌تواند به کاهش بیشتر رشد تورم و دست یافتن به تورم یک رقمی منتهی شود. اما نرخ رشد 4/6 درصد اعلام شده که در مطبوعات ذکر شده به شدت غلط و غلط‌ انداز است. مگر می‌شود نرخ رشد 5/8- درصد سال گذشته در سه ماهه اول سال 93 به 4/6 + رسیده باشد؟ این به افسانه شبیه‌تر است.

مصباحی مقدم گفت: احتمال دارد در مقایسه سال 93 با 92 این نرخ رشد به دست آمده باشد که با کم کردن 4/6 از نرخ 5/8 - نتیجه 1/2- می‌شود. یعنی هنوز نرخ رشد زیر صفر است.

این نماینده مجلس در ادامه از بسته پیشنهادی دولت برای خروج از رکود و تورم نیز انتقاد کرد و گفت که این بسته نیاز به اصلاحات جدی دارد.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha