کد خبر 337802
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۸

هیات انتخاب و خرید کتاب با انتخاب 561 عنوان کتاب تازه از ناشران سراسر کشور جهت خرید در شمارگان بی‌سابقه 121 هزار نسخه موافقت کرد.

به گزارش مشرق، هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز شنبه 1 شهریور مصوبه جلسه دو هفته پیش خود را منتشر کرد که بر اساس آن، این هیئت با انتخاب 561 عنوان کتاب دیگر در شمارگان 121 هزار نسخه جهت خرید از ناشران سراسر کشور، موافقت کرده است.

این بی‌سابقه‌ترین خرید کتاب وزارت ارشاد از ناشران کشور بوده است. خرید اخیر در حالی صورت می‌گیرد که سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد اخیراً با افزایش اعتبار خرید کتاب از ناشران به میزان بیش از 300 درصد (از 800 میلیون تومان در سال 92 به 3 میلیارد تومان در سال 93) موافقت کرده است.

در این جلسه که پانصد و نوزدمین جلسه هیئت انتخاب و خرید کتاب به شمار می‌رود، همچنین مصوب شد که اعتبار کتب انتخاب شده برای خرید، 30 آبان 1393 باشد به این معنی که ناشران الزاماً می‌بایست تا این تاریخ نسبت به ارائه کتب مصوب به هیئت مزبور اقدام کنند و در غیر این صورت، خرید آنها منتفی خواهد شد.

نکته قابل ذکر در فهرست منتشر شده از کتب مصوب برای خرید، شمارگان بالای آنهاست؛ در این فهرست عناوین مختلفی به چشم می‌خورند که با انتخاب 500 و حتی 600 نسخه از آنها موافقت شده است.

فهرست کتاب‌های جدید مصوب از سوی هیئت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را اینجا ملاحظه کنید.

بر اساس این گزارش، در جلسات هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی‌اصغر محمدخانی، حمیدرضا ارباب سلیمانی، محمدکاظم شمس، محمدعلی مهدوی‌راد، علی شجاعی‌صائین، علی‌اصغر سیدآبادی، مصطفی امیدی و علی اوجبی حضور دارند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس