کد خبر 336888
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۱

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان با اذعان به اینکه مشکل اعصاب دارد از احتمال مرگ خود طی "دو یا سه سال آینده" سخن گفت.

به گزارش مشرق، خبرگزاری فرانسه نوشت: پاپ در جریان بازگشت از سئول پس از سفر پنج روزه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره محبوبیت این رهبر کاتولیک‌ها گفت: من این را سخاومت مردم و بندگان خداوند می‌دانم. من تلاش می‌کنم که درباره گناهان و اشتباهاتم فکر کنم و مغرور نشوم چرا که می‌دانم تنها مدت کوتاهی زمان باقی مانده است؛ دو یا سه سال و پس از آن خواهم رفت.

پاپ 77 ساله گفت که این روزها "به سادگی" با مساله محبوبیت برخورد می‌کند اما در ابتدا وی را می‌ترسانده است. اگرچه پاپ آرژانتینی پیشتر علنا درباره زمانی که ممکن است بمیرد، صحبت نکرده بود اما یکی از منابع آگاه در واتیکان گفت که وی قبلا به نزدیکانش گفته بود که تنها چند سال دیگر زنده است.

رهبرکاتولیک‌های جهان همچنین احتمال کناره گیری از مقام‌ پاپی را رد نکرده و گفته است که ممکن است همانند پاپ بندیکت شانزدهم کناره گیری کند اما این در صورتی است که دیگر نتواند به درستی وظایفش را انجام دهد.

پاپ به خبرگزاری رویترز گفته است: استعفا از مقام پاپی یک احتمال است؛ اگرچه ممکن است این تصمیم به مذاق خداشناسان خوش نباشد. 60 سال پیش شما سخنی درباره استعفای اسقف‌های کاتولیک نمی‌شنیدید اما این روزها این مساله عادی شده است. بندیکت شانزدهم راه را باز کرد.

پاپ اذعان کرد که مشکل اعصاب دارد که نیازمند درمان است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس