رهبر جنبش انصارالله یمن با اعلام انقلاب علیه دولت، از همه مردم این کشور خواست برای پیوستن به انقلابیون، به صنعا بروند و دولت را سرنگون کنند.

مردم از همه استان‌ها به پایتخت بیایند/ هدف از این انقلاب، سقوط صنعا نیست بلکه سرنگونی دولت فاسد یمن است
به گزارش مشرق، شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد: سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر جنبش شیعی انصارالله یمن، در سخنرانی خود که از صعده پخش می‌شد با تشکر از مردم یمن برای از یاد نبردن مسئله فلسطین گفت: درد و رنج ملت فلسطین همان درد و رنج ملت یمن است و ملت فلسطین در دل و جان ما قرار دارد. بسیاری ضروری است که ملت های عربی و اسلامی تحرکات موثری داشته باشند و بتوانند همراه با ارزش های اسلامی و انسانی حرکت کنند و موضع افتخارآمیزی در تعامل با مسئله فلسطین اتخاذ شود و اقدامات بهتری برای ملت فلسطین صورت گیرد. نبود موضع قاطع در تعامل با مشکلات ملت فلسطین به دلیل مشکلات داخلی در کشورهای عربی و اسلامی است. ملت های عربی و اسلامی با چالش های زیادی روبرو هستند و نبرد با دشمن صهیونیستی در مقدمه این چالش ها قرار دارد. دشمن صهیونیستی تهدیدی برای همه ملت های عربی و اسلامی است. اسرائیل زشت ترین جنایت ها را علیه ملت فلسطین به عنوان بخشی از کشورهای اسلامی مرتکب می شود و به مقدسات اسلامی و عربی در فلسطین توهین می کند. مردم یمن در ماه مبارک رمضان در بسیاری از شهرها تظاهرات گسترده و جدی در حمایت از فلسطین داشتند و در این شرایط فلسطین را فراموش نکردند و مسئله فلسطین با قدرت در تحرکات ملت یمن حضور دارد.

 ملت یمن ملت بزرگی است که از ظلم و کینه وسستی به دور است. مردم یمن در این تظاهرات به دولت استبدادی این کشور هشدار دادند. این دولت رفتارهای ظالمانه ای علیه شهروندان این کشور دارد. دولت یمن و نیروهایی که این دولت را در سیطره خود دارند اثبات کردند که هشدارهای این ملت را نادیده نمی گیرند و تحرکات این ملت را به سخره می گیرند و توجهی به خواسته های به حق این ملت ندارند. دولت یمن اثبات کرد که احترامی برای این ملت قائل نیست.

 دولت یمن باید در خدمت این ملت باشد و در تعامل با این ملت مسئولانه رفتار کند و به امور این ملت توجه داشته باشد نه این که علیه این ملت توطئه کند و وارد اقدامات ظالمانه علیه این ملت شود. اقدامات دولت یمن مشکلات زیادی را برای شهروندان این کشور ایجاد کرده است.

سخنان امشب ما بیان مصائب بزرگ ملت یمن در همه استان و شهرهای این کشور است.

ملت یمن با نتایج فاجعه بار شکست دولت کنونی این کشور در همه سطوح روبروست. این دولت ابزار نیروهای متنفذی است که توجهی به درد و رنج های این ملت ندارد.

وی افزود: این دولت در ابتدای کار خود وعده هایی به این ملت داد که روشن شد وعده های دروغینی بوده است. این دولت در ابتدای کار خود با استناد به طرح شورای همکاری خلیج فارس از حکومت خوب،رفاه،پیشرفت و رها شدن از بحران های اقتصادی سخن گفت ولی آنچه را که از ابتدای فعالیت این دولت می بینیم این است که اوضاع بسیار متفاوت است. این دولت در سیطره نیروهای تنگ نظر قرار داشته و سیاست تبعیضی دارد و نیروهای سیاسی دیگر را از مشارکت در قدرت به حاشیه می راند و توجهی به این ملت ندارد.

هم و غم نیروهای سلطه یافته بر دولت این است که هر روز اموال و دارایی های بیشتری جمع آوری کنند و نفوذ خود را تقویت کنند و ملت یمن بهای سنگین سیاست های اشتباه این دولت را در سطوح مختلف امنیتی، اقتصادی، اجتماعی می پردازد و روز به روز اوضاع این کشور در همه زمینه ها وخیم تر می شود.

همچنان بحران های اقتصادی و ناامنی ها ادامه دارد و مردم یمن تاکید دارند اوضاع این کشور طبیعی نیست و از وضع بد به بدتر منتقل شده اند و همچنین گشایشی برای خروج از این بحران تاسف بار دیده نمی شود و روز به روز بر مشکلات افزوده می شود و دولت یمن نیز توجهی به مشکلات این ملت ندارد.

ملت بزرگ یمن در تظاهرات روز هشدار خود آمال، آرزوها و مشکلات خود را بیان کردند. هیچ فرد در یمن با وجود داشتن ابزارهای گمراه کننده و فریبنده نمی تواند ملت یمن را متقاعد کند که وضع مثبتی در کشور وجود دارد و قرار است اوضاع یمن بهتر شود و دولت این کشور در مسیر مثبتی قرار دارد و تلاش می کند امید و آمال ملت را در استقرار ثبات، امنیت و رفاه اقتصادی محقق کند.
ملت یمن را دیگر نمی توان با این دروغ ها فریب داد. ملت یمن به خوبی از وضع کنونی این کشور واقف است و این اوضاع را درک می کند و از آن رنج می برد. اوضاع یمن به حدی بغرنج و شدید شده است که هیچ کس نمی تواند ملت یمن را فریب دهد و به این ملت بگوید که اوضاع بهتر خواهد شد.

الحوثی ادامه داد: مردم یمن در تظاهرات خود به دولت این کشور هشدار دادند و شایسته بود که حاکمان کر و کور و گنگ این کشور این تظاهرات میلیونی را مشاهده می کردند. مردم یمن در این تظاهرات تاکید کردند که هرگز به گذشته بازنخواهند گشت و بر از بین بردن ظلم و ستم تاکید کردند.

باید حاکمان یمن این تظاهرات گسترده را می دیدند و خواسته های آنان را می شنیدند و آن را محقق کردند. دولت یمن متعلق به مردم این کشور است و باید این دولت خواسته های این ملت را محقق کند و محقق کردن خواسته های به حق و عادلانه این ملت افتخارآمیز است. دولت یمن می توانست با شهروندان این کشور درباره حقیقت اوضاع کنونی این کشور و رسیدن به راه حل درست گفتگو کند. باید این دولت اعتراف کند که در اداره کشور شکست خورده است.

اگر شکست نخورده است چرا چنین ناامنی ها، بحران های اقتصادی را شاهد هستیم؟

مشکل در این است که این دولت خوی برتربینی و سلطه جویی دارد و خواسته های این ملت را نادیده می گیرد. این دولت باید بداند که ملت بزرگ یمن برای این دولت اثبات خواهد کرد که بزرگ و عظیم است و نادیده گرفتن خواسته های این ملت اشتباه بزرگی است.
ملت بزرگ یمن با اتکال بر خداوند قادر است آینده خود را ترسیم کند. این ملت می خواهد آینده نوید بخش و خوبی داشته باشد.

وی گفت: در صورتی که افراد عاقل و حکیمی در این دولت بودند خواسته های به حق این ملت را درک و محقق می کردند ولی توجهی به این خواسته ها ندارند بلکه حتی علیه این ملت توطئه کردند که این وضع به معنای آن است که مشکل بزرگی در کشور وجود دارد و باید با استفاده از تلاش های گسترده بتوانیم این مشکلات را حل کنیم. مشکل در این است که عده ای مستبدان و متنفذان، دولت یمن را در سیطره خود قرار داده اند که توجهی به خواسته های این ملت ندارند و برای این ملت ارزشی قائل نبوده و به دنبال منافع این ملت نیستند و تنها منافع و حرص و طمع گسترده خود را دنبال می کنند.

ما در سخنان گذشته خود گفته بودیم که مشکل یمن یک مشکل سیاسی است و به دلیل این مشکلات سیاسی شاهد بحران ها در سطوح مختلف اقتصادی و امنیتی و اجتماعی هستیم. نیروهای سیطره یافته بر دولت تنها به دنبال منافع خود هستند و در حالی که مردم یمن با اوضاع اقتصادی بسیار بدی روبرو هستند پول های هنگفتی برای ده ها هزار نفر از شبه نظامیان حزب الاصلاح تخصیص یافته است. نباید این مبالغ هنگفت از بودجه کشور که حق ملت یمن است برای ماجراجویی های جنگی حزب الاصلاح در استان های مختلف یمن هزینه شود. نباید از بیت المال ملت یمن به نفع افراد متنفذ استفاده شود. ملت یمن نمی تواند این حیف و میل گسترده بیت المال و هزینه های غیر قانونی و سیاست های اشتباه را در معافیت های مالی فاسدان بپذیرد.

زمانی که دولت ها با چنین بحران هایی روبرو می شوند تلاش می کنند این بحران ها را از طریق راه حل های مختلف حل و فصل کنند ولی رویکرد کنونی در دولت یمن این است که تنها به فاسدان توجه دارد و این فاسدان را بر ملت یمن ترجیح می دهد.

سید عبدالملک الحوثی خاطرنشان کرد: برای این دولت فرقی نمی کند که مردم یمن از گرسنگی بمیرند و با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم کنند و مسئله مهم برای این دولت توجه به منافع عده ای سلطه جو و متنفذ به زیان بیست و چهار میلیون شهروند یمنی است و روز به روز بر مشکلات و مصائب این ملت افزوده می شود. زمانی که همراه با مردم یمن در تظاهرات گسترده شرکت کردیم به هدف همراهی با آرمان های این ملت بوده است و در این تظاهرات همه گروه های یمنی شرکت داشتند و شرکت در این تظاهرات بر اساس حس مسئولیت ماست. ملت یمن چاره ای جز حضور در این تظاهرات و مخالفت با رویکرد ظالمانه دولت این کشور ندارد. ملت یمن چاره ای جز تظاهرات یا ذلت و تسلیم شدن در برابر سیاست های اشتباه را ندارد. از زمان برگزاری تظاهرات معروف در صنعا منتظر اقدام جدی و مسئولانه دولت یمن در جهت محقق کردن خواسته های روشن این ملت بودیم ولی تغییری حاصل نشد و بی توجهی های این دولت ادامه دارد و این دولت همچنان بر موضع اشتباه خود تاکید دارد و به دنبال آن نیست که این مشکلات را به شیوه درست حل و فصل کند.

منتظر اقدام گروه های سیاسی نیز ماندیم تا در جهت محقق شدن خواسته های ملت یمن تحرکاتی داشته باشند ولی تحرکات این گروه ها نیز مطلوب نبود. منتظر اقدام طرف ها خارجی نیز ماندیم تا نقش مثبتی در حل بحران یمن داشته باشد ولی این طرف ها نیز وارد عمل شدند. طرف های خارجی موضع کنونی دولت یمن را تقویت می کنند و می خواهند این دولت را بر شهروندان این کشور تحمیل کنند این در حالی است که یمنی ها مدت هاست که بر ضرورت تغییر این دولت تاکید دارند. بسیار بعید است که امیدی به خارجی ها داشته باشیم و این طرف های خارجی توجهی به مشکلات ملت یمن ندارند. این طرف های خارجی که سنگ حقوق بشر را به سینه می زنند مشکلات عظیم ملت فلسطین را نادیده می گیرند و نمی توان به این طرف های خارجی امید داشت. این طرف های خارجی و مشخصا غربی تنها منافع خود را در این منطقه دنبال می کنند و رویکرد استعماری در سیاست های خود دارند و به دنبال منافع ملت های این منطقه نیستند.

سید عبدالملک الحوثی تاکید کرد: همچنین منتظر اقدام نخبگان سیاسی در کشور بودیم تا تلاشی برای حل بحران در یمن داشتند ولی اقدامات مطلوبی نداشتند. برخی از نمایندگان پارلمان خواستار سرنگونی دولت یمن شدند. برخی از نمایندگان را تحت فشار قرار دادند تا سکوت کنند و تلاش نمایندگان دیگر نیز راه به جایی نبرد. گروه های سیاسی در یمن که باید خواسته های این ملت را دنبال کنند و در پی عملی شدن خواسته های این ملت باشند یا ضعیف بوده یا غرق در فساد هستند و با نیروهای استبدادی رقابت می کنند.

وی در پایان گفت: هدف تظاهرات مسالمت آمیز ما برای سرنگون کردن صنعا نبوده بلکه برای سرنگونی دولت فاسد این کشور بوده است. از مردم یمن می خواهم که فردا در استان های دیگر به سوی صنعا پایتخت تظاهرات کنند. در صورتی که دولت یمن تا روز جمعه تعامل مثبتی با خواسته های مردم نداشته باشد با اقدامات ناراحت کننده ای روبرو خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 46
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • سید یمانی ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  ای خدا یعنی میشه یمن انقلاب بشه. اگه بشه چی میشه
 • حبیب از کرج ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  اللهم عجل لولیک الفرج یمانی بپا خیز
 • حسین ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  خدا پشت و پناهشون باشه وان شاالله بتونن موفق بشن. جنبش شیعیان یمن جزو اصیل ترین جنبشهای انقلابی مسلمان هست. ایکاش همه مسلمین اون منطقه اعم از سنی و شیعه با اونها همراه بشن. انگلیس,رژیم صهیونیستی,امریکا و سعودیها با تشکیل القاعده یمن در حقیقت قصد دارند جنبش حوثی را کنترل و ازش جلوگیری کنن که ان شاالله رشته هاشون پنبه میشه.
 • محمد ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  همه باید به حوثی ها وملت یمن کمک کنند ،امکانات بدهند ،مشاوره بدهند و...
 • بابک ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  به همین سادگی ها هم نیست. فکر کردید انگلیس و آمریکا و اسراییل و فرانسه و عربستان و بحرین و امارات و .... می ایستند یمن از دستشون برود....
 • یک مهاجر ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  شما چه کار کردید. شما هیچ کمکی به شیعیان یمن نکردید. ایران فقط به فکر کمک به اهل سنت در دیگر کشورهاست. غزه و عراق و فلسطین و افغانستان و .. اما دریغ از یک کمک به شیعیان غریب یمن
 • شستچی ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  در یمنی پیش منی... الا ای نگار یمنی...
 • شیعه ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  خدا کنه این دروغ، راست باشه
 • ضامنی ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  متن خبر با تیتیر نمیخونه. اینها دنبال انقلاب نیستند بلکه دولت پدرشون رو دراورده و خسته هستند
 • محمدحسین ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  مرحوم آیت ا... بهجت فومنی : چشمتان برای حوادث قبل از ظهور به قیام یمن باشد .....
 • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  یعنی عراق سنی است خجالت بکشید
 • سید ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  یک نقل قول مشهور از حضرت آیت الله بهجت در مورد فرج: ایشون فرمودند: حوادث یمن را پیگیری کنید!
 • ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  همون این نظر یه مهاجره ...... شما هجرتت رو بکن لازم نیست دخالت کنی ....
 • امير ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  اهل سنت عراق؟فكر كن بعد حرف بزن.ضمنا ايران كمك كرده به اونها شك نكن
 • ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  طرف سخنرانی کرده انوقت تو میگی دروغ!!!!!!
 • ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  الان مثلا چه فرقی کرد؟! خوب هدف از انقلابشون همینیه که گفتی دیگه
 • ابوالحسن ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  ای خدا بسه دیگه.پس کی وقتش می رسه؟جونمون به لب آمد.
 • ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  جنبش شیعیان یمن از اصلی ترین انقلاب های یاور حضرت مهدی خواهد بود و قدرت گرفتن شیعیان یمن یکی از نشانه های ظهور است .
 • kambiz ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  حزب الله یمن معرکه است یعنی بیخ گوش شیطان وهابیت
 • ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  فعلا که از دستشون رفت
 • ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  یا علی
 • ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  بايد همون کاري که عربستان بر سر عراق و سوريه آورد روي عربستان اجرا کرد
 • ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  به تفکرشیعه وسنی بودن اهمیت ندهیم!امروز درجای جای دنیا دوستداران واقعی اسلام ناب محمدی ص بسیارزیادهستند.امروزهمه مذاهب مسلمان درمعرض حمله دشمنان قران قراردارند.وحدت وحدت وحدت تنهاعاملی است که تمام نقشه های دشمنان رانقش برای میکند!یمن!انگارروایات اخرالزمان درحال تعبیرهستند!انشاالله!
 • ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  يا علي . تا آخر كنارتون هستيم اي برادران و خواهران يماني.
 • ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  اگرمیخواهیدپرچم رسول الله ص برکاخهای استکبارافراشته شود،دست ازتفرقه برداریم!امروز اهل سنت هم از مظلومیت اسلام رنج میبردوپا به پای شیعیان برای مبارزه باکفرایستاده است!
 • ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  اتفاقا در روایات اومده که انقلاب یمن از انقلاب ایران خالص تره و دلیلش هم نزدیک بودن اون به ظهور آقاست. آیت الله بهجت همیشه می گفتند حواستان به حوادث یمن باشه.
 • ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  بابك خان غزه فسقلي كمر اسرائيل را شكست.
 • ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  عزيزم در يمن انصار الله است. نه حزب الله
 • ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  از خداوند متعال پيروزي سيد عبدالملك بدرالدين حوثي و انصار و مردم يمن را خواستارم.
 • ناشناس ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  معذرت اشتباهی منفی زدم
 • ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  یعنی از ما هم درخواست کردن بریم ؟؟؟
 • ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  منظورش اينه كه يك ئهم توجه و كمكي كه به حزب الله داريد به شيعيان يمن هم داشته باشيد كه در فقر با تجهيزات ساده مي جنگند همين.
 • kambiz ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  به تو چه ناشناس من حزب الله رو دوست دارم فقط
 • مرتضي1 ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  زنده باد سيد عبدالملك الحوثي و انصارالله
 • مرتضي ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  مهاجر تو اينقدر ترسويي كه اسم خودتو نميگي وقتي آدماي ترسو و بيصرتي مثل تو هر جايي باشن بره چي بايد كمك كرد
 • ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  از فردا است که آل سعود ملعون دست به کار میشن
 • دختر فاطمی ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  شما دوستان اگر آمدید در مورد مهدویت و بقیه مسائل تبادل نظر کنید آبروی شیعه را بردید چقدر به هم توهین می کنید چقدر با کینه با هم صحبت می کنید خواهش می کنم اگر شیعه علی (ع) هستید علی گونه باشید
 • ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  این شبکه حوثی های شیعه یمن است تبلیغ کنین خبر بزارین almasirah.tv
 • ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  این شبکه حوثی های شیعه یمن است تبلیغ کنین خبر بزارین almasirah.tv
 • ناشناس ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  بوي ظهور و قيام مقدس و پاك مي ايد ... از تمام بديها و رذيلتها و خصائص نكوهش شده توبه كنيد و به اغوش گرم اسلام ناب محمدي (ص) بازگرديد و به مذهب به حق تشيع مشرف شويد ... شيعيان عزيز اماده اماده ... از هر لحاظ خودتون را اماده كنيد ... فجر و پيروزي نزديك است . برادران و دلاورمردان حوثي خداقوت خداقوت حق نگهدارتان مطمئنا" پيروزي در انتظار دلاورمردان انقلابي الحوثي هست شك نكنيد .
 • یاسر ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
  0 0
  بچه ها آقا امام زمان داره میادا بهتر نیست یکم بیشتر به این قضیه فکر کنیم یا علی مظلوم
 • خداقوت الحوثي ۰۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
  0 0
  خدايا به حق خودت و به حق اهل بيت عليهم السلام دولت كنوني يمن را سرنگون كن و سيد عبد الملك الحوثي را حاكم يمن كن و مردم يمن را با همديگر همدل و يكصدا گردان و انشاء الله هر چه زودتر برادران شيعه الحوثي را در كارشان و انقلابشان ثابت قدم و استوار و موفق و پيروز بگردان ... خدايا از ته دلم ميگم امين
 • ۰۴:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
  0 0
  خدایا زودتر منجی عالم بشریت را بفرست که اوضاع کنونی مسلمانان نابسامان است . مهدی جان ما منتظریم
 • سید عماد الدین ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
  0 0
  خدا وکیلی اگر سادات در این عالم نبودن، گند و کثافت و گناه همه عالم را می گرفت!! به قولی : لقد کرمنا بنی آدم [ بوجود السادات]!!!
 • نا شناس ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
  0 0
  عزیزم شما برو با اسمارت فونت بازی کن کسانی که باید منتظر باشند هستند وقتی وقتش برسه با دیدن دشمناش میری سوراخ موش قایم میشی و با خودت میگی حتما تا الان دخلشو آوردن! زهی خیال باطل خداوند هرگز خلف وعده نخواهد کرد نــــــــــــــــــــــــــــه؟!
 • نا شناس ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
  0 0
  لطفا این قد شیعه شیعه را ننداز از شیعه بودن فقط اسمشو یدک میکشید هیچ کدومتون هیچ شباهتی به علی ندارید مگه صادقتون نگفت زینت ما باشید نه مایه ننگ ما هان؟!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس