کد خبر 302009
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۴

پاپ فرانسیس که تا کنون اقدام به شستن پاهای ۱۲ نفر از پیروان ادیان مختلف با تابعیت‌های متفاوت که دچار نقص جسمی هستند کرده است روز گذشته با شستن پاهای یک لیبیایی ۷۵ ساله، خم شد و به پاهای او بوسه زد.

به گزارش مشرق، پاپ فرانسیس اول رهبر کاتولیک‌های جهان روز گذشته اقدام با شستن پاهای یک لیبیایی ۷۵ ساله، خم شد و به پاهای او بوسه زد. او در این اقدام به سنت شستن پا‌ها که در انجیل‌ منسوب به حضرت مسیح به عنوان راهی برای نشان دادن دیگرپذیری، عمل کرده است. خبر این اقدام پاپ را خبرگزاری رسمی کاتولیک منتشر کرده است.

پاپ فرانسیس تا کنون اقدام به شستن پاهای ۱۲ نفر از پیروان ادیان مختلف با تابعیت‌های متفاوت که دچار نقص جسمی هستند کرده است. این افراد ۱۶ تا ۸۶ سال سن دارند. ۳ آفریقایی در میان آن‌ها دیده می‌شوند. یکی از آن‌ها لیبیایی است که در اثر یک سانحه تصادف، دستگاه عصبی‌اش آسیب دیده که در نتیجه آن از تشنج دائم رنج می‌برد.

پاپ، پاهای‌ یک مسلمان را بوسید+عکس

پاپ همین اقدام مشابهی را در عید پاک سال گذشته به روشی غیر مرسوم انجام ‌داده بود. او به یکی از زندان‌های حومه رم رفته، پاهای جوانان ۱۴ تا ۲۱ سال را شسته و سپس بوسیده بود. یکی از آن‌ها یک دختر مسلمان صربستانی بود؛ اقدامی که برای نخستین بار در تاریخ واتیکان صورت می‌گرفت؛ چرا که قوانین واتیکان انجام این سنت را تنها برای مردان مرسوم می‌داند و تا کنون رهبر کاتولیک‌ها پاهای زنان را نشسته و نبوسیده بود. سنت شستن پا‌ها روز پنجشنبه یک روز پیش از جمعه بزرگ غم آلود صورت می‌گیرد.

پاپ فرانسیس همواره در زندگی روزانه خود جنجال آفرین بوده است. او از بیشتر امتیازات پاپ‌ها از جمله پوشیدن کفش قرمز پادشاهی، سوار شدن خودروی مدل بالا و بخش پادشاهی مرفه در واتیکان صرفنظر کرده است. اما جنجال برانگیز‌ترین اقدام وی در روز ۱۰ آوریل بود که به وسیله آن جهان را شگفت زده کرد.

در آن روز او بر روی «صندلی اعتراف» واتیکان نشست و در مقابل یکی از کاهنان زانو زد و طلب توبه کرد. او خواستار آن شد تا از گناهان و اشتباهاتش که در زندگی انجام داده درگذرد، از جمله به یک فقره دزدی که همگام فعالیتش به عنوان نگهبان شبانه یکی از کلاب‌ها در جوانی انجام داد بود اعتراف کرد. تا کنون هیچ پاپی اقدام به اعتراف نکرده بود، چرا که پاپ معصوم به شمار می‌آید و او است که برکت رسولی را عطا کرده و اعتراف‌ها را می‌شنود.
پاپ، پاهای‌ یک مسلمان را بوسید+عکس

پاپ فرانسیس همچنین اعتراف کرد که به یکی از آموزه‌های مسیح عمل نکرده، آموزه‌ای که می‌گوید «هرکس به طرف راست صورتت ضربه زد طرف چپ را به هم به او نشان ده.» او گفت که همواره این کار را نکرده. او گفت پیش از آنکه راهب شود فعالیت‌های مختلفی داشته از جمله اینکه نگهبان یکی از کلاپ‌ها در بوینس آیرس بود. همچنین برای تهیه هزینه تحصیل اقدام به کار کردن به عنوان نظافت چی در یکی از آزمایشگاه‌های شیمی کرد.

پاپ، پاهای‌ یک مسلمان را بوسید+عکس
منبع: ابنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  0 1
  نمیدونم افسوس بخورم یا شاد باشم
 • ناشناس ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  0 1
  مردک شیطان پرست!!!
 • اسمال ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  0 2
  بوسه شیطان
 • مشرقی تیر ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  4 0
  علمای ربانی خودمونو عشقه
 • ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  5 1
  خاک پای یکیز از کوچکترین علمی ما شرف دارد به وجود امثال پاپ. فساد سراسرشون را گرفته اون وقت به خاطر بوسه بر پای یک نفر بعضی با حسرت غبطه میخورن بهش.
 • ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  7 1
  از اون طرف کلی از دار و دسته اش همجنس بازن و آبروی کلیسا را بردنُ از این طرف خودش میاد پای یه نفر را میبوسه بعضی ذوق مرگ میشن از این حرکت فوق انسانی اش!
 • منیره ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  0 1
  عوام فریبی
 • ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  2 2
  علمای ربانی خودمونو عشقه مثل امام خمینی عزیز مثل ایت الله بهجت دوست داشتنی مثل علامه طباطبایی مثل اقا سید علی قاضی مثل ایت الله خامنه ای رهبر محبوب مثل علامه جوادی وحسن زاده املی ومثل .................
 • اسمال ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  5 1
  پاپی که اعتقادی به جهنم نداره پاپی که هیچ اعتراضی نسبت به کشته شدن هم کیشانش در سوریه نمیکنه پاپی که اکثریت خواص و تحصیل کرده گان تو غرب بهش اعتقادی ندارند. چیزی جز یک پاپ صهیونیستی نیست
 • ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  0 1
  اگه اين كار يك سنته حتما پاپ مجبور به اين كاره اگه حتي برخلاف ميلش باشه اگر هم تبليغاتي باشه باز هم هيچ ارزشي نداره اگه راست ميگه يكبار يك ظلم و جنايت را كه جلوي چشمان كورش انجام ميشه محكوم كنه ..
 • ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
  4 0
  باید پاهای قربانیان تجاوز جنسی کلیساهارو ببوسه
 • ۰۲:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۱
  9 1
  یعنی با یه بوسه صدها هزار مسلمانی که درجنگهای صلیبی کشتن پر؟؟؟؟؟؟
 • ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
  1 0
  دین عجیبیه واقعا
 • امیر ۰۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
  0 1
  شما شاد باش!
 • ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
  16 1
  حضرت علی که شاه عالمین بود به بچه یتیم های کوفه سواری میداد..دیگه سایرعلمای ما بماند...به جای پا بوسی به اون نامردهای انگلیسی وامریکایی بگو کمتر فتنه به پاکنن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس