برنامه "90" این هفته با حضور ویدئویی حشمت مهاجرانی و برانکو ایوانکوویچ، نگاه نوستالژیکی به گذشته داشت.

به گزارش مشرق، برنامه نود دوشنبه شب 19 اسفند 92 طبق روال هر هفته خود روی آنتن شبکه سوم سیما رفت و این برنامه به خاطر تعطیلی مسابقات باشگاهی فرصت یافت تا یادی از گذشته بکند و بیشتر وقت خود را به ماجرای 3 حضور گذشته تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی صرف کرد.
فردوسی پور حشمت مهاجرانی مربی تیم ملی ایران در جام جهانی 78 و برانکو مربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2006 را از طریق ویدئو کنفرانس روی خط برنامه نود آورد و بیژن ذوالفقار نسب نیز به عنوان مربی تیم ملی ایران در جام جهانی 98 مهمان ویژه نود بود. البته مسائل مربوط به کمیته انضباطی هم یکی از محورهای مهم برنامه نود شب گذشته بود.

سوال نظرسنجی
سوال برنامه هم با توجه به نزدیکی پایان سال به انتخاب مرد سال فوتبال ایران اختصاص داشت:

از بازگشت برانکو پس از 8 سال تا تلاش برای نجات 5 سرباز ایرانی

پخش تنها دیدار فوتبال هفته گذشته نخستین گزارش برنامه نود بود. گزارشی که به متن و حواشی اولین بازی تدارکاتی تیم ملی در راه جام‌جهانی اختصاص داشت و شکست ایران برابر تیم ملی گینه! بعد از پخش این آیتم فردوسی‌پور با اشاره به عملکرد دنیل داوری حمله برخی از هواداران فوتبال را به صفحه شخصی این بازیکن و فحاشی به او خانواده‌اش را رفتاری زشت خواند و گفت ممکن است یک روز، روز یک بازیکن نباشد و صرف عملکرد ضعیف دلیل نمی شود تا ایرانی‌های عزیز هنرنمایی کنند و با الفاظ زشت خانواده آن بازیکن را مورد بی‌احترامی قرار دهند.

بدون هیچ بحث فنی و کارشناسی خاصی در خصوص این بازی نخستین گزارش نود از نخستین حضور ایران در جام‌جهانی پخش شد. جایی که تصاویر ناب و قدیمی از تیم خوب جام‌جهانی 1978 و بازیکنن طلایی آن نسل نظیر پروین، حجازی، روشن، قاسم‌پور، کازرانی، دانایی‌فرد، جهانی و مربی دوست‌داشتنی‌شان، حشمت مهاجرانی پخش شد و گوینده متن در پایان آن را قدرتمندترین تیم تاریخ فوتبال ایران خواند.

حشمت مهاجرانی: ایران می تواند خاطره ساز باشد
 بعد از بررسی عملکرد تیم ملی در نخستین جام جهانی حسین کازرانی و حمیدرضا صدر در استودیو و حشمت مهاجرانی از دبی و از طریق اسکایپ مهمانان این بخش نود بودند. سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: اولین باری که به جام جهانی رفتیم یکی از مهمترین عواملی که مارا آزار می داد استرس بود. آن زمان بازی ها 3 امتیازی نبود و 2 امتیازی بود و ما شانس صعود داشتیم. در بازی اول می توانستیم از هلند امتیاز بگیریم اما پنالتی هایی که دادیم باعث شد از هلند شکست بخوریم. در مقابل اسکاتلند بچه های ما درخشیدند و برای اینکه در بازی سوم برابر پرو پیروز شویم با سیستم 4-3-3 به زمین رفتیم.
 
حشمت مهاجرانی در خصوص رقابت های جام جهانی 78 گفت: در آن زمان از آسیا فقط یک تیم به جام جهانی می رفت. اما تیم ملی ایران بدون باخت به جام جهانی رفت و کار سخت آن دوران را خیلی راحت کرد. من باید بگویم که بازیکنان در آن زمان بیش از اینکه با خانواده ها زندگی کنند با فوتبال زندگی می کردند.  
 
از بازگشت برانکو پس از 8 سال تا تلاش برای نجات 5 سرباز ایرانی
وی در ادامه در خصوص واکنش رسانه ها و مردم نسبت به نتایج تیم ملی در جام جهانی 78 اظهار داشت: در آن زمان تعداد رسانه ها محدود بود و همه تیم های دنیا را می شناختند. فوتبال ایران در آن زمان جزو تیم های مطرح دنیا محسوب می شد و مردم می دانستند که کار سختی داشتیم. به همین دلیل فشار چندانی روی تیم نبود.  
 
مهاجرانی درباره وضعیت تیم ملی فعلی فوتبال ایران عنوان کرد: در حال حاضر اگر بخواهیم تیم های حاضر در جام جهانی را محک بزنیم باید بگوییم که تیم هایی چون برزیل و آرژانتین و اسپانیا صادر کننده بازیکن و مربی هستند و ما وارد کننده هستیم. اما فوتبال غیر قابل پیش بینی است و بازیکنان ما می توانند باعث سربلندی شوند.  
 
کازرانی: علی پروین استرس به تیم وارد کرد
 بخش جالب این گفت‌وگوها صحبت‌های حسین کازرانی مدافع تیم ملی فوتبال ایران در جام‌جهانی برزیل بود که با خاطره‌های به قول فردوسی‌پور «قابل پخشش» جذابیت خاصی به این بخش از برنامه نود داد. کازرانی در خاطراتش از بازی با هلند و اینکه اصلا در آن بازی نترسیده بودند حسابی از خجالت علی پروین درآمد.

از بازگشت برانکو پس از 8 سال تا تلاش برای نجات 5 سرباز ایرانی
عادل وقتی به او گفت اما علی پروین بارها گفته که ما برای این بازی ترسیده بودیم کازرانی این واکنش را نشان داد:«کجا ترسیده بودیم؟ ما با تیم های آرژانتین،فرانسه و منچستر یونایتد بازی کرده بودیم.همه‌اش شایعه بود.ما شوخی می کردیم.پروین می گفت حسن نرویم توی زمین و 7 تا گل بخوریم؟ فردایش گفت حسین 6 تا نخوریم؟یک روز دیگر گفت من یک فکری کرده ام.گرمکن های ما مشکی است.من می روم و می گویم مادربزرگ‌هایمان مرده اند بازی سه بر صفر به نفع شما.می‌خواهم بگویم که اصلا ترسی نداشتیم.»

کازرانی ادامه داد:«خود پروین قبل از بازی قرآن آورد و بازیکنان را قسم داد که نترسند.در بازی روی پروین تکل زدند خودش فرار کرد.نصرالله عبدالهی به او گفت تو که خودت ما را قسم دادی چرا فرار می کنی؟»در این لحظه عادل گفت علی پروین می آید روی خط که کازرانی هم گفت:«ایرادی ندارد،به شرطی که نصرالله عبداللهی هم روی خط بیاید.»

مدافع سابق تیم ملی سپس خاطره دیگری از آن زمان تعریف کرد و گفت:«قبل از بازی با کویت مینیسک حسن روشن پاره شده بود.ما تمرین‌مان تمام شده بود و داشتیم می رفتیم تا کویتی ها تمرین کنند.دیدم حشمت خان به روشن می گوید در زمین شوت بزن. من تعجب کرده بودم.گفتم حشمت خان مگر روشن بازی می کند؟گفت نه اما کویتی ها اگر او را ببینند یک گل عقب هستند.»

کازرانی که در جام جهانی مامور مهار جو جردن بوده است خاطره ای را هم از این بازیکن تعریف می کند و می گوید:«من مامور مهار او بودم.حشمت خان به غفور جهانی گفته بود که روی ضربه های کرنر به من کمک کند.من به غفور گفتم اینجا بند پهلوی نیست (فردوسی‌پور تصحیح می‌کند که بند انزلی) و تو هم شیر نیستی که او گفت هستم.روی یک صحنه او را زدند دیدم روی زمین افتاده است و دارد از بینی اش خون می آید.گفتم غفور چه شد؟گفت شیر را کشتند.»

کازرانی در بخش دیگری از حرفهایش کمی هم انتقاد کرد.انتقاد از اینکه برخورد خوبی با پیشکسوتان در ورزشگاه‌های کشور نمی‌شود:«یک بار بلیت وی آی پی داشتم و با دوستانم می خواستم بروم ورزشگاه.اما من را راه ندادند.آبدارچی فدراسیون من را شناخت گفت چه شده آقای کازرانی؟جریان را برایش گفتم و گفت بروم داخل ببینم کسی را پیدا می کنم یا نه؟او رفت و دیگر نیامد.ما پیشکسوتان عزت می‌خواهیم نه چیز دیگری.من بازی های تیم ملی را تماشا نمی کنم.جام جهانی را می بینم اما بازی های ایران را نه.»

کازرانی در پایان گفت:«یک انتقاد هم از خود شما دارم آقای فردوسی پور.چرا شما وقتی می خواهیم پیشکسوتی را دعوت کنید خودتان با او تماس نمی گیرید؟» وقتی فردوسی‌پور از کازرانی پرسید که بهترین بازیکن سال را از میان گزینه‌ها انتخاب کند او به پژمان منتظری که در میان گزینه‌ها نبود رای داد و گفت که تنها از سبک بازی‌ منتظری خوشش می‌آید. 
 
صدر: مهاجرانی هدایت پرسپولیس را نپذیرفت
 کارشناس مسائل فوتبال کشورمان درخصوص بازی های جام جهانی 78 اظهار داشت:: ما در 3 بازی جام جهانی 4 پنالتی دادیم و در تاریخ بی سابقه است که یک تیم در 3 بازی 4 پنالتی بدهد. در آن رقابت ها غفور جهانی بازیکنی بود که به مدافعان حریف اجازه جلو آمدن نمی داد. اما بازیکنان خوبی چون حسن روشن و غلامحسین مظلومی و رضا عادلخوانی را در آن دوران از دست دادیم و چند بازیکن خوب ما مصدوم شدند. 

از بازگشت برانکو پس از 8 سال تا تلاش برای نجات 5 سرباز ایرانی 
صدر در گفتگو با فردوسی پور در خصوص خصوصیت های سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی 78 عنوان کرد: آقای مهاجرانی اولین مربی ایرانی هستند که تیم ملی را به جام جهانی برده اند و سایر تیم های ملی که به جام جهانی رفتند با مربی خارجی رفتند. نکته دیگر در خصوص آقای مهاجرانی این است که ایشان تا بحال روی نیمکت مربیگری هیچ از تیم های باشگاه ایرانی ننشسته است و حتی بعد از جام جهانی 78 که به وی پیشنهاد شد هدایت پرسپولیس را بر عهده بگیرد، ایشان این پیشنهاد را نپذیرفت.  
 
پرویز پرستویی: 70 میلیون امضا جمع کنید
 عادل فردوسی‌پور در بخشی از برنامه امشب نود از مردم خواست تا با مراجعه به سایت  www.tpm.ir که برای آزادی مرزبانان ایرانی امضا جمع می کند به این کمپین بپیوندند.این اتفاق در حالی افتاد که پرویز پرستویی هنرمند سینما و تلویزیون هم روی خط آمد تا در این زمینه صحبت کند:«مردم ما همیشه ثابت کرده اند که در عرصه های مختلف حضور دارند.اما آنچه که مسلم است 5 سرباز ایرانی بی گناه هستند.علت اینکه من در برنامه شما مهمان شده ام به دلیل گره خوردن ورزشکاران و هنرمندان است.در حال حاضر تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی حمایت خودشان را اعلام کرده اند.هنرمندان هم بیانیه ای را در این زمینه صادر کرده اند.رایزنی های مختلفی هم با نماینده سازمان ملل در ایران انجام شده است.اگر یک میلیون نفر حمایت کنند سازمان ملل وارد عمل خواهد شد تا موضوع را بررسی کند.»

پرستویی ادامه داد: «من از ملت ایران می خواهم که با مراجعه به این سایت حمایت خودشان از 5 سرباز ایرانی را اعلام کنند.سربازها بی گناه ترین افراد هستند و امیدوارم آنها در آستانه عید نوروز در کنار خانواده هایشان باشند.مادران همیشه انتظار دارند که شب عید فرزندانشان در کنار سفره های رنگینشان باشند.از شما هم تشکر می کنم که همیشه در این زمینه ها پیشقدم بوده اید.می خواهم که تا آخر برنامه حمایت خودتان را ادامه بدهید.من به عنوان یک شهروند این درخواست را از شما می کنم.»

پرستویی در پایان حرف هایش گفت:«من فوتبالی هستم،خیلی هم فوتبالی هستم.در پاسخ به این سوال که استقلالی هستم یا پرسپولیسی همیشه جواب کلیشه ای داده ام" تیم ملی ".درباره انتخاب بهترین بازیکن سال ایران هم باید بگویم که رای خودم را به صورت پیامک اعلام می کنم.»
 
ذوالفقارنسب: اخراج ایویچ اشتباه بود
 
حضور ذالفقار نسب در این بخشنود یادآور خاطرات جالب و تلخ وشیرینی از جام‌جهانی 1998 بود. جایی که او به شدت از تومیسلاو ایویچ حمایت کرد و اخراج او را نادرست خواند همین‌طور از انتخاب جلالی به عنوان سرمربی تیم ملی در آستانه جام‌جهانی و انتخاب نشدن خودش ابراز دلخوری کرد.
مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: در مسیر صعود تیم ملی به جام جهانی 98 اتفاقات مختلفی رخ داد که در پایان منجر به صعود ایران بعد از 20 سال به جام جهانی شد. چند روز بعد نیز قرعه ایران مشخص شد و برنامه ریزی ها مشخص شد. آقای ایویچ به ایران آمدند و نگرش خیلی خوبی به آماده سازی تیم ملی ایران داشتند و خیلی تمرین های نو و جدیدی داشتند. اردوها ادامه داشت تا در 45 روز پایانی اردوی خوبی در بروجرد برگزار شد.  
 
بیژن ذوالفقار نسب افزود: من یکی از مخالفان اصلی اخراج ایویچ بودم. جایگزین کردن فردی دیگر جای ایشان و پیگیری تفکرات ایشان توسط فردی دیگر کار هر کسی نبود. ایویچ در کار فنی روی پرس که در فوتبال ایران رایج نبود تاکید بسیار داشت. اما باخت شدید به رم باعث شد که آقای ایویچ اخراج شود.  
 
از بازگشت برانکو پس از 8 سال تا تلاش برای نجات 5 سرباز ایرانی

وی همچنین خاطر نشان کرد: من فکر می کنم بازیکنان ما اندکی کم کاری کردند در بازی مقابل رم اما ترکیب تیم نیز به شدت با تغییر مواجه شده بود. در مجموع همان شب شکست مقابل رم جلسات متعددی در تهران برگزار شده بود و آقای صفایی فراهانی را مجاب کرده بودند که یک مربی ایرانی روی نیمکت تیم ملی بنشیند.  
 
ذوالفقار نسب در پایان خاطر نشان کرد: در کشور ما مخصوصا در فوتبال افراد بسیاری هستند که زحمت بسیار می کشند اما نادیده گرفته می شوند. در آن دوران چند مربی نامدار و زحمت کش تر از آقای طالبی بودند که می توانستند روی نیمکت تیم ملی بنشینند. اما این اتفاق رخ نداد و من هم واقعا بابت اینکه از من دعوت کردند ولی فرد دیگری را روی نیمکت نشاندند، ناراحت شدم.  
 
برانکو: می خواستیم دایی با خاطره خوش برود
پخش تصاویری از صعود ایران به جام‌جهانی 2006 آلمان و سه بازی ایران در این جام‌جهانی مقدمه‌ای شد تا فردوسی‌پور بعد از هشت سال به سراغ برانکو ایوانکویچ مربی اسبق و محبوب تیم ملی برود و وی را از کرواسی و از طریق اسکایپ مهمان برنامه نود کند. در ابتدا بخش‌های از فیلم کوتاه «پیاده‌روهای وراژانی» ساخته میلاد صدرعاملی، که به زندگی برانکو در ایران اختصاص داشت پخش شد و بعد از آن گفت‌وگوی حمیدرضا در و عادل فردوسی‌پور با برانکو آغاز شد.

برانکو که پس از هشت سال بار دیگر مهمان برنامه "90" شده بود، از ان اتفاق ابراز خرسندی کرد و گفت: مردم ایران در قلب من هستند چون خیلی دوران موفق و خوبی در ایران داشتم. ایران کشور دوم من است. همیشه استقبال خوبی از من می شود وقتی مردم ایران را می بینم.
وی درباره صعود ایران به جام جهانی با هدایت خودش و یکنواخت بازی کردن تیم ملی در یک سال مانده تا جام جهانی – سوالی که فردوسی پور پرسید - گفت: راحت صعود کردیم اما حرف شما را قبول دارم.

از بازگشت برانکو پس از 8 سال تا تلاش برای نجات 5 سرباز ایرانی

برانکو همچنین درباره این که مصدومیت بازیکنان در آستانه جام جهانی مثل زندی، مهدوی کیا، هاشمیان و علی کریمی چقدر در بازی تیم ملی تاثیر داشت، گفت: بله با این مشکل روبرو بودیم. گل محمدی هم در باشگاهش مصدوم شد و دیر به ما رسید.

در ادامه فردوسی پور از برانکو درباره پیروزی 4 بر 3 تیم ملی برابر کره جنوبی پرسید که او پاسخ داد: کره تیم چهارم جام جهانی بود و ما عملکرد خوبی داشتیم و بردیم. یکی از بهترین بازیهای ما بود. ژاپن را هم در تهران بردیم.

وی درباره این که تیم ملی چرا بازی های تدارکاتی خوبی برای جام جهانی نداشت گفت: مشکل ما این بود که تیم کامل را نداشتیم. زمان زیادی را برای آماده سازی نداشتیم. خیلی ها مصدوم بودند. علی کریمی مشکل زانو داشت، مهدو کیا هامبورگ بود و مشکل پیدا کرد. زمان زیادی از دست دادیم.

وی در ادامه درباره نقش اختلاف فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی وقت در این امر گفت: همه کسانی که بودند مسدول بودند اما مشکل ما بازیکنان بودند. آنها مصدومیت زیادی داشتند و باشگاه ها بازیکنان را به ما نمی دادند تا آنها را آماده کنیم.

مجری برنامه از حواشی تیم ملی و لگد علی کریمی به ساک ورزشی اش پس از تعویض پرسید. برانکو گفت: من او را درک می کنم چون همه از او انتظار زیادی داشتند اما او مصدوم بود و چهار ماه زمان کافی نبود که آماده شود. او خیلی غمگین و عصبانی بود چون نمی توانست پتانسیل واقعی اش را نشان دهد.

وی درباره عملکرد علی دایی در آن جام و انتقاهایی که از او می شد گفت: دایی یکی از بزرگترین بازیکنان ایران است و بهترین گلزن تیم مهای ملی در دنیاست. او در آن زمان شرایط خوبی داشت. فکر می کردیم که دایی می تواند کمک کند چون حریفان ما قد بلندی نداشتند. می دانستیم که او آخرین جام جهانی اش را تجربه می کند و می خواستیم به عنوان بازیکن بزرگ فوتبال را ترک کند.

برانکو درباره انتظارات مردم از تیم ملی هم گفت: من هم انتظارات زیادی داشتم. ما تیم خوبی ساختیم اما هیچ کس نمی داند که چه خواهد شد. می تواند پرتغال را بدون فیگو، دکو و رونالدو تصور کنید؟ آنها جزو بزرگترین بازیکنان آن روزگار بودند و ما هم مصدوم های زیادی داشتیم که غیر منتظره بود.

وی افزود: برابر مکزیک خیلی خوب وبدیم و فقط بر اثر اشتباه خودمان دو گل خوردیم. پرتغال جام های خوبی را با آن بازیکنان گرفته بود. موقعیت های خوبی داشتیم ولی شانس نداشتیم. مقابل آنگولا هم می توانستیم برنده باشیم.

فردوسی پور در ادامه از ماجرا "کت جادویی" برانکو پرسید که او گفت: بله ! آن زمان این کت را می پوشیدم. (با خنده) این چیزی است که بین مربیان مرسوم است. ما سعی می کنیم برخی چیزها را جادویی بدانیم.

وی در پاسخ به این سوال که قبول دارد مربی محافظه کاری بوده گفت: نه من هرگز چنین کسی نبودم چون فوتبال مدرن بازی م کینم و گاهی لازم است چیزی را از دست بدهیم. ما از نوع بازی تیم ملی راضی بودیم.

برانکو در ادامه در پاسخ به سوال فردوسی پور درباره مشکل مالی که باعث شد نتواند به ایران برگردد و این که آیا پیشنهادی برای باگشت به ایرا داشته یا خیر گفت: پیشنهاداتی داشتم که به ایران برگردم.

وی در ادامه درباره حرف علی دایی مبنی بر این که برخی بازیکنان به او پاس نمی دادند گفت: زمان کوتاهی داشتیم. دایی مهاجم بود، کریمی هم می توانست در این پست بازی کند. راه های زیادی بود که می توانستیم بازی کنیم. این طور نبود که کسی به او پاس ندهد ما برنامه های مختلف داشتیم.

برانکو در ادامه گفت: برخی از دیدارهای تیم ملی ایران را از جمله دیدار با کویت و جام ملت های آسیا دیدم.

او در پایان درباره سبک بازی تیم ملی بوسنی گفت: این اولین جامی است که بوسنی در آن شرکت می کند. آنها بازیکنان خوبی دارند و راحت به جام جهانی رسیده اند. مونته نگرو و بوسنی تیم های خوبی هستند که نزدیک به هم بای می کنند. مهم این است که برابر آنها آماده باشید. بوسنی تیم خوبی ساخته است. بازی آسانی با بوسنی نخواهید داشت.

با پایان این بخش پرونده جام‌جهانی در این برنامه نود بسته شدو گزارش اران نود از زمین فوتبالی در اسلامشهر پخش شد. جایی که محل تمرین پرویز برومند در نوجوانی و جوانی بود. برومند در بخشی از گفت‌وگوی خود گفت که من برای تیم ملی بازی کردم، بازی‌های فراوانی در استقلال داشتم، نائب قهرمان لیگ آسیا شدم اما همه من را با صحنه مشتم به صورت پایان رافت میشناسند. من در آن ماجرا از خانواده‌ام دفاع کردم اما شاید در آنجا نباید آن حرکت را انجام می‌دادم.

دو سند مهمی که در سایت فدراسیون گم شد!
با پایان این گزارش، بخش دوم نود که به بررسی آرا کمیته انضباطی فوتبال اختصاص داشت آغاز شد. فردوسی‌پور در ابتدا عنوان کرد که قرار بود میزگردی با حضور حسن‌زاده، شاه‌حسینی و براتی در خصوص انتقادها و وضعیت کمیته انضباطی برگزار شود که بنا به دلایلی برگزاری آن به بعد از لیگ موکول شد.

غلامرضا رفیعی تنها مهمان این بخش برنامه بود. رفیعی در آغاز حرفش گفت: می پرسند که مگر چند مخاطب "90" حقوقدان هستند؟ قانون و مقررات برای مردم نگاشته شده است. مثل قوانین راهنمایی و رانندگی. اغراق نیست اگر بگوییم که بیش از 10 هزار قانون و مقررات درباره فوتبال وضع شده است.

وی ادامه داد: نمی خواهم وارد جزئیات یک پرونده بشوم اما به نظر می رسد که برخی از قوانین انضباطی ما منطبق با قوانین جهانی نیست. نمی توانید از یک مربی یا بازیکن بخواهید اقدامی قانونی را انجام دهد مگر این که آن قانون را برایش توضیح داده باشی.

رفیعی در ادامه تصویر سایت فدراسیون فوتبال را نشان داد و گفت: از سالها پیش دو سند مهم در سایت فدراسیون بود که حالا نیست؛ اساس نامه فدراسیون و آیین نامه انضباطی. یکی از چیزهای عجیب و غریبی که هست، این که آیین نامه پزشکی و سایر موارد وجود دارد اما آیین نامه انضباطی وجود ندارد.

وی ادامه داد: سایت سازمان لیگ و اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران هم این اسناد را ندارد. 
مصاحبه ای از حسن زاده رییس کمیته انضباطی پخش شد و وی در خصوص نحوه اعلام رای و همچنین برخی قرارداد های بازیکنان صحبت هایی ارائه داد.

رفیعی در ادامه به احکامی اشاره کرد که توسط کمیته انضباطی صادر شده ولی به مرحله اجرا در نیامده بود و در خصوص برخی قوانین صحبت هایی ارائه کرد. ادامه مصاحبه حسن زاده پخش شد که وی در این گفتگو درباره کسر امتیاز از تیم ها گفت: قانون به ما اجازه می دهد که شدیدترین جرائم را برای تماشاگران خطاکار اعمال کنیم.

نتیجه نظرسنجی
در پایان برنامه 39 درصد شرکت کنندگان در مسابقه پیامکی رضا قوچان نژاد را به عنوان مرد سال 92 برگزیدند.

از بازگشت برانکو پس از 8 سال تا تلاش برای نجات 5 سرباز ایرانی

برنامه این هفته نود ساعت 2:34 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • محمد ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
  0 0
  یکی از زیباترین برنامه های نود در چند وقت اخیر بود. خاطراتمون زنده شد. مخصوصا صعود تاریخی ایران به جام جهانی 98.
 • فیض اله نظری ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
  0 0
  می خواستم به سربازان وطنم بگویم درست است ماپیش شما نیستیم ولی باورکنیددل ما پیش شمادراسارت است برای ازادی شما دعا می کنیم
 • داداشی ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
  0 0
  سلام هرچه تلاش کردم نتونستم مراحل امضا رو بیارم لطفا آموزش دهید ممنونممنون
 • محسن ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
  0 0
  سلام من امتحان كردم شد هرچند ، چندبار مي گه شما كد رو اشتباه وارد مي كنيد باز بايد امتحان كني تا درست بشه
 • ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
  0 0
  من هم قبلا بیننده 90 بودم اما اواسظش خوابم میبرد و آیتمهای جذاب را هم اخراش پخش می کنه اگر بخوای 90 نگاه کنی باید ظهر فردا بیدار بشی چون برنامه سقف زمانی نداره من هم باید سرکار برم و قید 90 را زدم به امید روزیکه 90 قابل تماشا برای همه اقشار باشه
 • رضوانی ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
  0 0
  سربازان وطن شهدا و جانبازان بی ادعا بودند نه فوتبالیستهای با قر و فر و افاده ای که میلیاردی پول میگیرند. ولی به فکر همسایشون نیستند.
 • محمدرضا ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
  0 0
  سلام اشتباهی منفی زدم
 • مهدي ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
  0 0
  دقيقا منم همين مشكلو دارم...قبلا ك سر كار نبودم مشتري پر و پا قرص 90 بودم.البته قبلا برنامه 90 تايمش كمتر بود و روز بعد تكرار آن پخش ميشد.اميدوارم آقاي فردوسي پور عزيز فكري به حال ما بكنه...چون واقعا ديدن 90 تقريبا برا ما شده يه رؤيا
 • محمدرضا نعيمي ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
  0 0
  hاستقلال بي غيرت ترين تيم دنياست همه بازيكناش يا لنگيه يا 90ساله من خودم استقلاليم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس