کد خبر 279328
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۴:۱۲

توفان سهمگین در ایرلند یک محوطه تاریخی ۶ هزار ساله را از دل خاک بیرون آورد.

به گزارش مشرق به نقل از "بوتیا” این محوطه تاریخی در جزیره «کونتامارا اومی» ایرلند واقع شده که سال‌های گذشته نیز آثار تاریخی ارزشمندی از عصر برنز و عصر آهن در آن کشف شده‌اند.

455575-1

آثار تاریخی کشف شده که به دوره نوسنگی تعلق دارند، شامل بقایای یک قبرستان، چند خانه، چند قایق، ساختمانی که به احتمال فراوان محل ساخت قایق بوده و یک کوره بزرگ است که حدود 4 هزار سال پیش از میلاد ساخته شده‌اند. همچنین بقایای چند خانه متعلق به قرون 18 و 19 میلادی نیز کشف شده‌اند.

در حال حاضر باستان‌شناسان مشغول بیرون آوردن بقایای خانه‌های کشف شده از عصر سنگ هستند که با استفاده از قطعات بزرگ سنگ احداث شده و برای سقف آن‌ها نیز از چوب نوعی درخت کاج استفاده شده است که محل رویش آنها هزاران کیلومتر با جزیره کونتامارا اومی فاصله دارد.

همچنین در قبرستان محوطه تاریخی عصر سنگ تعداد زیادی سلاح و زیورآلات ساخته شده از سنگ و استخوان‌ حیوانات وحشی نیز کشف شده که قرار است در ماههای آتی در معرض دید عموم قرار گیرند.

در ماه مارس 2013 نیز در جریان کاوش‌های باستان‌شناسان در جزیره کونتامارا اومی بقایای یک قایق چوبی 5 هزار ساله به همراه ده‌ها اثر تاریخی دیگر کشف شد. این قایق که نمونه‌ای از آن حدود 45 سال قبل کشف شد و در زمان کشف در شرایط خوبی قرار داشت پس از خارج شدن از آب و مرمت همانند قایق قبلی در موزه‌ی ملی به نمایش درآمد.

پروژه کاوش در محل کشف محوطه تاریخی دوره نوسنگی برای کشف دیگر آثار تاریخی همچنان ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس