کد خبر 279311
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۲:۳۰

امام خمینی(ره) در مصاحبه با تلویزیون فرانسه گفتند: در حال حاضر قشرهایی از ارتش با ملت است ولی من صلاح ارتش را در این می‌دانم که همه برگردند.

به گزارش مشرق بع نقل از باشگاه خبرنگاران، تمام روزهای تاریخ انقلاب خواندنی و ورق‌زدنی هستند؛ (3 بهمن ماه 57) در خود، روزهای به یادماندنی دارد، تشکیل ارگان‌های خود مختار توسط مردم به حمایت از امام خمینی (ره)، تشکیل یک کمیته هماهنگی مرکزی از چهل و پنج وزارتخانه، تشکیل سازمان و شرکت‌های بزرگ جهت ادامه اعتصاب تا تحقق جمهوری اسلامی از جمله فعالیت‌های مهم در این روز است.

مصاحبه امام(ره) با تلویزیون فرانسه

امام خميني(ره) در آخرين مصاحبه خود با تلوزيون فرانسه گفتند: براي تغيير رژيم، فشار افكار عمومي به معني قانون است. ما به استناد همين قانون قدرت را به دست مي گيريم و حكومت را مستقر مي‌كنيم ما اميدواريم كه ارتش با تمام افسران آن برگردند.

ایشان فرمودند: البته در حال حاضر قشرهائي از ارتش با ملت است ولي من صلاح ارتش ايران را در آن مي‌دانم كه همه برگردند. اكنون آراء عمومي شاه را خلع كرده است. با استناد همان فشار افكار عمومي كه قانون واقعاً همان است بايد قدرت را دردست گرفت و حكومت را مستقر كنيم.

امام خمینی(ره) تاکید کردند: از هيچ مملكت و از هيچ جائي روحانيون ايراني پشتيباني و كمك مالي دريافت نمي‌كنند، ما با آثار تمدن موافقيم، مايليم كه مملكت ما مجهز شود به همه آثار تمدن ولي نه آن طور كه شاه عمل مي‌كرد، شاه تمام آثار تمدن را به صورت فاسد عمل مي‌كرد. سينما به صورت فساد ترويج شده بود اخلاق جوان‌ها را فاسد كرد، مراكز فحشا را افزايش داد و وسايل اعتياد جوانان را فراهم كرد.

مصاحبه امام(ره) با خبرنگاران ایرانی


امام خمینی(ره) در مصاحبه با خبرنگاران ایرانی نیز بیان کردند: در حکومت اسلامی دیکتاتوری وجود ندارد، اسلام هم آزادی خواهد داد هم به اقتصاد توجه خواهد کرد و هم توجه به سایر احتیاجات کشور.

با چاپ اخباری مبنی بر ورود قریب‌الوقوع امام خمینی به ایران شور استقبال از ایشان بالا گرفت و برنامه‌هایی برای ورود ایشان به شکل‌های مختلف طراحی شد.

دعوت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای حضور مردم


روزنامه آیندگان امروز خبر از آمادگی کارکنان هواپیمایی برای برگزاری آئین استقبال داد و از مردم دعوت کرد که در روز مقرر به فرودگاه مهرآباد بیایند. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز از مردم سراسر کشور دعوت کرد که در روز ورود امام(ره) به ایران در قالب کاروان‌های مردمی به تهران بیایند. با این همه، هنوز دقیقاً روز ورود امام(ره) روشن نشده است.

برای تدارک مراسم استقبال از امام خمینی(ره) ستاد ویژه‌ای توسط روحانیت مبارز تهران تشکیل شد، این ستاد مرکب از روحانیون و نمایندگان همه اقشار و گروه‌های اجتماعی و سیاسی کارهای مربوط به انجام بزرگ‌ترین استقبال تاریخ از رهبر قیام ملت ایران را انجام خواهد داد.

كميته برگزاري استقبال از امام خميني(ره) اعلاميه‌اي انتشار داد كه از هرگونه تشريفات و آذين بندي‌هاي تجملي خودداري نمايند.
مصاحبه مهدی بازرگان با 200 خبرنگار داخلی و خارجی


"مهدی بازرگان" در مصاحبه با حدود 200 خبرنگار خارجی و داخلی گفت: «تعیین نخست‌وزیر، برگزاری همه‌پرسی برای تعیین حکومت آتی و تصویب قانون اساسی جدید، مهم‌ترین اقدام امام پس از بازگشت به ایران خواهد بود. شاپور بختیار نیز باید استعفا دهد و این عاقلانه‌ترین راه در پیش روی اوست.» امروز دانشجویان ناراضی ایرانی سفارت ایران در پاریس را به اشغال خود درآوردند و عکس‌های شاه و فرح را پایین کشیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس