کد خبر 276962
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۱

در حالی که کشورهای غربی توان زیادی را برای پرداختن به مظلوم‌نمایی زنان معترض کشورهای مخالف خود می‌کنند قاچاق، برده داری و آزار جنسی زنان و دختران در کشورهایشان بیداد می‌کند.

گروه بین الملل مشرق - واژه حقوق‌ بشر تبدیل به ابزاری دردست کشورهای غربی برای مقابله نرم با کشورهای مخالف خود در جهان شده است؛ کشورهایی که کم‌تر از یک قرن پیش برده‌داری و بهره‌کشی از زنان در آن‌ها  امری عادی تلقی می‌شد و امروز در حالی وکیل مدافع حقوق بشر در جهان شده‌اند که همچنان بزرگترین جنایات ضدبشری را مرتکب می‌شوند.
 
یکی از نمونه‌های فشار حقوق بشری غرب بر کشورهای مستقل مانند ایران بحث حقوق زنان است که بیشترین تمرکز آن بر روی حجاب، پوشش و سایر سنت‌های ایرانی - اسلامی پذیرفته شده در اکثریت جامعه قرار گرفته است. اما از سوی دیگر شاهد نقض شدید حقوق زنان در همین کشورهای غربی به ویژه کشورهایی مانند انگلیس آمریکا و فرانسه هستیم. در آمریکا به طور متوسط هر روز 3 زن به دست شوهرش کشته می‌شود. بیش از 1.8 میلیون مرد آمریکایی به طور وحشتناکی زنان خود را کتک می‌زنند و 30 تا 35 درصد زنان آمریکایی مورد آزار شوهران خود قرار می‌گیرند.
 
غربی‌ها علاوه بر آزار و اذیت شهروندان خود اقدام به قاچاق زنان و دختران از کشورهای دیگر به کشورشان می‌کنند. آمریکا و اسرائیل از بزرگترین قاچاقچیان انسان در جهان هستند. زنان و دختران از کشورهای فقیر برای بردگی و بهره‌کشی جنسی قاچاق می‌شوند و در حالی از این نقض آشکار حقوق زنان با عنوان معضلی اجتماعی نام برده می‌شود که به حجاب در کشورهای اسلامی و یا سنت‌های ملی و دینی این کشورها برچسب وحشیگری زده می‌شود.
 
تصویر زیر بخشی از اعتراض به قاچاق زنان و دختران به اسرائیل است که تعدادی زن جوان به صورت نمادین با برچسب قیمت پشت ویترین در فروشگاهی بزرگ قرار گرفته‌اند تا از این طریق اعتراض خود را به نقض حقوق زنان اعلام کنند.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • محسن ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  0 0
  چه موقع بیدار میشن خدا داند... . . ولی این عکسه قبلا، برداشتی دیگه ازش میشد، فکر میکردند این یک خرید و فروش واقعی برای فروشگاهه!... به هر حال، ان شاءالله خدا ایشان رو هدایت کند، که مشمول روایت فوج فوج به اسلام میگرایند، بشوند. بازم ان شاءالله
 • ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  0 0
  اسکل جان اینا رو واقعا میفروشن خودتون قبلا گزارششو زده بودین یادتون نیست؟
 • ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  0 0
  در حال حاضر كشور اسراييل به كشوري تبديل شده كه با وعده اقامت و كار و تحصيل دختران بي گناه را عموما از كشورهاي اروپايي شرقي مانند اكراين به اين كشور كشانده كه در حقيقت سرابي بيش نيست و ان ها را پس ار ورود مجبور به فعاليت در خانه هاي فساد و تن فروشي مي كنند
 • ایمان ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  0 0
  برخورد دوگانه و ابزاری اگر در ایران این کار ها میشد چماق می کردند بر سرمان ولی اگر خودشان این کار را بکنند معضل اجتماعیه
 • ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  0 0
  حالا شاید فهمیدن و اشتباه قبلی رو اصلاح کردن. ولی این یه اعتراض هستش..قبلا هم یورونیوز گزارشی از این حرکت اعتراضی پخش کرده بود.
 • ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  0 0
  آن زمان به شما دروغ گفتند. اینها فقط معترضان نمادین هستند.
 • سورنا ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  0 0
  اینا واقعا انسان هستند یا شبیه اونچه فرانسه به مخالفان سوری داده بود؟
 • ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
  0 0
  کثافت های اسرائیلی دارن با وهابی های خبیث رقابت میکنند.