کد خبر 273873
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۴

از زمانی که جریان فتنه در روز قدس و ۱۳ آبان سال ۸۸ بر شعار "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" ضربدر کشید و اقدام به سردادن شعارهای انحرافی کرد، تا هتک حرمت بزرگترین مقدسات مردم ایران خیلی طول نکشید. فتنه گران با هتاکی به امام راحل در ۱۶ آذر قلب ملت ایران را به درد آورد اما وقتی کار به جسارت به خیمه ابا عبدالله(ع) و هتاکی به روز مقدس عاشورا کشید، دیگر صبر ملت لبریز و شد آنچه شد.

به گزارش مشرق به نقل از جهان، با آغاز ماه محرم، در حالي که التهاب ناشي از اهانت به تصوير امام در مراسم ۱۶ آذر هواداران موسوي، هنوز فروکش نکرده بود، ماهواره‌ها و سايت‌هاي اينترنتي حامي موسوي تاسوعا و عاشورا را هدف جديد جريان سبز معرفي کردند. تبليغات گسترده در اين باره اما سبب نشد تا در تاسوعا جمعيتي بيش از ۵۰۰ نفر در خيابان انقلاب جمع شوند و شعارهاي انحرافي بدهند.

  +تصاویر و شعارها و...برخورد سنگين نيروي انتظامي با اين افراد در روز تاسوعا سبب شد تا برخي نهادهاي مسئول پيش‌بيني کنند، روز عاشورا مشکل حاد امنيتي وجود نخواهد داشت. از سوي ديگر برگزاري مراسم روز عاشورا در تکيه ها، حسينيه‌ها و مساجد سبب شد تا از ساعات اوليه صبح روز ۴ دي ماه ۱۳۸۸، جماعت طرفداران موسوي در خيابان‌هاي مرکزي تهران، دست به اغتشاش و حرمت شکني بزنند.


اين افراد كه به صورت سازماندهي شده بدون حمل هرگونه ادوات مخصوص عزاداران و دسته‌جات عزاداري، نمادهاي سبز را حمل مي‌كردند، به صورت سازماندهي شده از خيابان‌هاي اسكندري به سوي تقاطع خيابان توحيد، ميدان فردوسي به سمت ميدان انقلاب، ميدان امام حسين(ع)، پل چوبي، خيابان حافظ به سمت چهارراه كالج و چهارراه ولي‌عصر حركت كردند و با اخلال در عبور و مرور عزاداران و مردمي كه در تردد به سمت مجالس عزاداري بودند، شعارهاي انحرافي سردادند.

طرفداران موسوي شعارهاي «مرگ بر ديكتاتور» و «يا حسين ميرحسين» و «مرگ بر اصل ولايت فقيه» را در حالي كه دست‌هاي خود را بالاي سر گرفته و سوت و کف مي‌زدند، تكرار مي‌كردند. اين افراد كه به چوب، چماق و سنگ مسلح بودند، پس از هر درگيري با نيروهاي انتظامي و متفرق شدن، به خيابان‌هاي فرعي هجوم مي‌آوردند و به تخريب اموال عمومي بويژه شكستن شيشه‌ها مي‌پرداختند.

آشوبگران در تقاطع اسكندري- آزادي با كندن ميله‌هاي خطوط ويژه اتوبوس‌هاي تندرو و قرار دادن آن‌ها در وسط خيابان تلاش كردند تردد مردم را مختل كنند. اين افراد هر خودرويي را كه گمان مي‌كردند ارتباطي با نيروهاي انتظامي و يا مردم مسلمان و عزادار دارد، با سنگ مورد حمله قرار مي‌دادند.

اغتشاشگران در تقاطع كريمخان- حافظ ۲ خودروي پليس را آتش زدند. اين افراد همچنين در مسيرهاي اصلي مانند خيابان انقلاب و خيابان کريمخان اقدام به آتش زدن سطل‌هاي زباله و قرار دادن آن‌ها در وسط خيابان كردند، به طوري كه دود ناشي از اين اقدام برخي خيابان‌ها را فراگرفت.

در ميدان ولي عصر نيز اغتشاشگران با آتش زدن کيوسک نيروي انتظامي و يک خودروي پليس به پايکوبي مشغول شدند. در حاشيه ميدان ولي‌عصر(عج) تهران پرچم‌هاي مقدس يا زهرا(س) و يا حسين(ع) توسط حاميان موسوي پاره و به آتش کشيده شد.

حضور عزاداران حسيني

البته با انتشار خبر هتک حرمت روز عاشورا در هيأت‌هاي مذهبي و مساجد، عزاداران حسيني به خيابانهاي مرکزي تهران گسيل شدند و یبزهای ضددین را از خیابان ها فراری دادند.

در واقع شب شام غریبان درحالی که یاران باقی مانده در ویرانه‌های دشت کربلا اشک درچشمانشان حلقه زده بودو می گریستند، یاران امام راحل(ره) نیز از هتک حرمت به ائمه و دسته عزاداری سالار شهیدان، خون می گریستند و این بی‌احترامی مزید علتی بر اندوه جانگدازآنان شده بود.

به این دلیل بی حرمتی به عاشورا، حادثه ای معمولی نبود که بتوان از کنار آن به سادگی گذشت.
پیش از آن نیز به عکس امام راحل(ره) توهین شده بود و سراسر کشورازاین جسارت به خروش آمده بود، اما حریم نگه‌نداشتن عاشورا آتشی بود بر باروتی که طی ۸ ماه دروجود مردم علاقه مند نظام و انقلاب متراکم شده بود.

نتیجه این انفجار خیره کننده، حماسه ۹ دی بود؛ حماسه ای که فقط ۳ روز پس از جسارت به عاشورا و عزای اباعبدالله سراسر ایران را فرا گرفت و یک باردیگر نشان داد که مردم ایران اسلامی فارغ از دسته بندی های سیاسی و مشکلات و کاستی ها، اما درپایبندی به اسلام، انقلاب و ولایت فقیه با هیچ کسی تعارف ندارند.

مردم با بصیرت و انقلابی کشورمان در حرکتی خودجوش با پخش اعلامیه هایی مبنی بر راهپیمایی در روز ۹دی جهت اعلام برائت از فتنه گران و حمایت از رهبری و آرمان های انقلاب و اسلام دست به تظاهراتی با شکوه و به یادماندنی زدند. در این روز بود که قریب به اتفاق تحلیلگران سیاسی و سران کشورهای غربی و فتنه گران شوکه شدند. آنان هرگز تصور نمی کردند که 9 دی روز تشییع جنازه فتنه باشد.

در پایتخت به عنوان نماد کشور در دنیا، از صبح روز راهپیمایی میلیون ها نفر به خیابان ها ریختند و علیه فتنه و عوامل داخلی و خارجی آنان و هتاکان مقدسات عزیز ملت ایران شعار و هشدار دادند.تظاهرات عظيم ملت ايران براي محكوميت حرمت‌شكني در عاشوراي حسيني در حالي روز ۹ دی ۸۸ بود که ۱۷ استان این مراسم را یک روز زودتر برگزار کردند.

مردم استان‌هاي خراسان رضوي، اصفهان، فارس، آذربايجان شرقي، خراسان شمالي، همدان، خوزستان، كرمانشاه، ايلام، چهارمحال و بختياري، سيستان و بلوچستان، مركزي، سمنان، گلستان، گيلان، لرستان و مازندران با حضور حماسي خود از اهانت‌كنندگان به باورهاي اسلامي ابراز انزجار كردند. راهپيمايان با سردادن شعارهاي مرگ برمنافق، مرگ بر امريكا، مرگ بر انگليس، حسين حسين شعارماست شهادت افتخار ماست، خشم و انزجار خود را از هتاكان به حريم اباعبدالله الحسين‌(ع) در روز عاشورا اعلام و از اصل ولايت فقيه حمايت كردند.

جمعیت راهپیمایی بزرگ عاشورائیان در این دو روز بیش از 40 میلیون نفر تخمین زده شده؛ و این یعنی حماسه.اما روز چهارشنبه نهم دی ماه حماسه بی سابقه و پرشکوهی رقم خورد که خواب را از چشم گستاخان فتنه گر گرفت و همچون پتکی مرگبار، بر سر فتنه فرود آمد و آن را ضربه مغزی کرد. همه مردم به عشق ولایت فقیه و رهبری بدون در نظر گرفتن عقاید سیاسی و حزبی در حماسه با شکوه ۹ دی شرکت کرده بودند.

مردم مسلمان ایران در تظاهرات ۹ دی۸۸ با حضور چشمگیرخود،بصیرت و هوشیاری ملت مسلمان را به رخ جهانیان نشان دادند به طوری که این حضور پرشور برای همیشه به عنوان حماسه ای ماندگار در تاریخ ایران به ثبت رسید.

مردم انقلابی کشورمان با شعارهایی نظیر «اینهمه لشکرآمده،به عشق رهبرآمده»،«مرگ بر ضد ولایت فقیه»،«خامنه ای خمینی دیگر است،ولایتش ولایت حیدر است»،«سبز فقط سبز علی،لعنت به سبز موسوی»،«وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد،ارتش عالم نتواند که جوابم دهد»،این حماسه پرشور را تاریخی کردند.

قالب شعارهای مردم در این راهپیمایی ها، شعار علیه موسوی و کروبی و ذکر ویاد ابی عبدالله الحسین علیه السلام است. تظاهرات کنندگان شعار می دهند: " کروبی بی سواد، عامل دست موساد" ،"سران فتنه سبز اعدام باید گردند"، "خواص بی بصیرت خجالت خجالت"، "مرگ بر منافق"، "مرگ بر ضد ولایت فقیه"، "خون حسین می جوشد، بسیجی می خروشد"، "موسوی کروبی مرگ به نیرنگتان، خون جوانان ما می چکد از چنگتان"، "موسوی کروبی این آخرین هشدار است"، " سفارت موسوی تعطیل باید گردد، سفیر روباه پیر اخراج بایید گردد"، " بی بی سی ساکت باش"، لانه روباه پیر تسخیر باید گردد" ، " مرگ بر انگلیس"، "بی بی سی بی حیا،دوربینرا بردار بیا".

برخی دیگر از شعارها به شرح زیر است:

لعن علی عدوک یا حسین – کروبی، خاتمی و میرحسین
دیکتاتور واقعی – موسوی و خاتمی
آشوبگر بی‌غیرت – خجالت خجالت
دانشجوی با غیرت، بصیرت بصیرت
ما اهل کوفه نیستیم- جون می‌دیم و می‌ایستیم
فتنه‌گر عاشورا – اعدام باید گردد
موسوی، خاتمی – این آخرین پیام است
سلم لمن سالمکم خامنه‌ای – حرب لمن حاربکم خامنه‌ای
سیدعلی لب تر کند – غسل شهادت می‌کنیم
خامنه‌ای کوثر است – دشمن او ابتر است
لبیک یا خامنه‌ای – لبیک یا حسین است
سبز فقط سبز علی – لعنت به سبز اموی
گوگوش شده حامی‌ات – جنبش اشرافیت
شیمون پرز حامی‌ات، جنبش اشرافیت
سران فتنه سبز محکوم باید گردند
خط سبز اموی، پیرو مسعود رجوی
وهابیت حامی‌ات، جنبش اشرافیت
پهلوی شد حامی‌ات، جنبش اشرافیت
باراک شده حامی‌ات، جنبش اشرافیت
یک دریا خون پشت سر نظامه، پیرهن عثمان مهلتش تمامه
یاحسین – امان از میرحسین
فتنه‌گر عاشورا – اعدام باید گردد
آشوبگر غارتگر اعدام باید گردد
محرم ماه خون است، فتنه‌گر سرنگون است
حی علی خیرالعمل، حرف بسه عمل عمل
حیدری‌ام، حیدری‌ام، سرباز سیدعلی‌ام
میرحسین شعارشون، خیانت افتخارشون
خاتمی، موسوی! این آخرین پیام است – دانشجوی مسلمان آماده قیام است
سبز سیاه اموی – پیرو خط رجوی
منافق واقعی – موسوی و کروبی
مگر امت بمیرد – علی تنها بماند
نوکیسه‌های بی‌ریشه، مشروطه تکرار نمی‌شه
خواص بی‌بصیرت، خجالت خجالت
ای مرجع قضایی، اقدام انقلابی
خواص بی‌ولایت، خجالت، خجالت
سبز فقط سبز علی ننگ به سبز مخملی
سه دشمن خونخوار راه حسین – صدام حسین، باراک حسین، میرحسین
تاکی بود مدارا – با رنگ سبز ریا
سفارت انگلیس، لانه جاسوسیه
موسوی، اسرائیل، پیوندتان مبارک
این همه لشگر آمده – به عشق رهبر آمده
مزدور آمریکایی ، ما اومدیم کجایی
رأی ما تو توهمش گم شده – شهرک غرب همه چیزش شده
پیر شده، کور شده – فکر می‌کنه رئیس جمهور شده
سی سال توی جبهه‌ها – بسیجی‌ها رو زدن – صدام حسین نتونست – با میرحسین اومدن


جمعیت پرشور شعاردهنده تا حدی بود که از نخستین ساعات بعدازظهر ۹دی ۸۸ مسیرهای منتهی به میدان انقلاب همچنین خود میدان انقلاب مملو از جمعیت شده بودو تردد راهپیمایان را به سختی میسر می ساخت. میلیون ها عاشق ابا عبدالله الحسین(ع) با تجمع در مسیرهای اعلام شده و خیابان های منتهی به مسیرها ضمن تجدید پیمان با رهبر انقلاب،مرگ فتنه گران و بدخواهان نظام و همچنین بصیرت برای خواص را فریادزدند.


ملت ایران در حماسه ۹ دی نشان داد که همچون سپری پولادی از آرمان های انقلاب و اعتقادات خود دفاع می کند. حماسه با شکوه ۹ دی نشانه اقتدار و ایستادگی مردم در برابر دشمنان بود و این حماسه تاریخی توانست نسل جدید را با حوادث دفاع مقدس و انقلاب آشنا سازد.

غفلت برخی افراد و همچنین زخم خوردگی از انقلاب اسلامی موجب هتک حرمت به ساحت مقدس روز عاشورا و اصل ولایت فقیه و بی احترامی به قداست انقلاب شد.

مردم عاشورایی در حماسه ۹ دی سال ۸۸ به دنبال پرچم ولایت فقیه حرکت کردند و نشان دادند که تا پای جان برای محقق شدن اهداف اسلامی می ایستند.

در واقع در نهم دی سال ۸۸ یک یوم الله دیگر به یوم‌الله‌های نظام جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد.
با توجه به اهمیت این روز بزرگ و بر اساس فرمایشات رهبرمعظم انقلاب باید این روز به گونه ای تجلیل شود که در تاریخ ایران به عنوان برگ زرینی از هوشیاری مردم ایران به ثبت برسد وآنگونه که در شان مردم است باید زمینه تجلیل از آنان فراهم شود.

{$sepehr_album_8488}

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 57
 • در انتظار بررسی: 21
 • غیر قابل انتشار: 34
 • ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  45 22
  ممنون عکسا جالب بود بعضیاشو ندیده بودم:)
 • موسوی ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  32 33
  سلام من هم در راهپیمایی بودم
 • ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  35 29
  درود بر مردم مومن ایران.... ننگ بر عمله های انگلستان و آمریکا
 • علی ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  30 21
  یادش بخیر
 • ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  26 11
  تو عکس آخری دیدمت...
 • رضا ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  38 24
  لعن علی عدوک یاحسین خاتمی وکروبی ومیرحسین
 • ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  39 24
  با تشکر که ما را بیاد دیماه 88 بردید. یا حسین ... مرگ بر میرحسین و رئیسش
 • ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  46 36
  هههههههه جمعیت حداکثری مخالفین رو نیگاه(اونایی ک منفی دادن) خخخخخخخخخخخخخخخخ خاکتو سر ارباباتون موسوی.خاتمی. کروبی
 • ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  42 36
  ای جانم! چه روزی بود. دهن فتنه گرا آسفالت شد.
 • ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  34 36
  جانم فدای تک تک این مردم شزیف و با عزت شیر مادراتون حلالتون
  • IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
   3 6
   عالی
  • فردین IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
   13 12
   خاک بر سرت این مردم نفهم هستن چرا جانت را فدای اینها کنی
 • الهی ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  39 37
  9 دی روز عید غدیر انقلاب اسلامی است. لبیک یا امام خامنه ای!
 • مطهره سادات ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  37 24
  یعنی اون روز همه ضد انقلاب ها لال مُردن! بهترین روز عمرم بود. واقعا یادش بخیر.
 • نه دی ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  45 18
  مــــــــــــــــــــــــــــرگ بر میرحســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــین و ارباباش
  • US ۰۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   1 9
   میرحسین سید بود
 • دلسوز ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۹
  32 16
  قابل توجه بعضی که رویای ازادی سران فتنه دارند مردم اماده 9 دی دیگری هستند ام اینبار با تادیب کامل ضد انقلاب
 • رضا ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
  26 16
  سلام من 9 دی 88 اهواز بودم به جرئت می توانم بگم که جمعیت حتی از 22 بهمن هر ساله هم بیشتر بود یادش بخیر عجب روزی بود.
 • سرباز گمنام ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
  40 20
  سلام درود بی کران خدا بر رهبرم و امامم سید علی.لبیک یا امام لبیک
  • IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
   0 2
   درود بی پایان
 • محیا ف ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
  33 15
  یادش بخیر منافقان حقیر شدند در این روز
 • فدایی رهبر ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
  38 18
  درود بر این مردم باغیرت تاریخ نشان داده که هرکس از امام ورهبرش فاصله بگیرد،در نهایت حقیر میشود این خاتمی که مردم برعلیه اش شعار میدادند در9 دی و او را لعن میکردند همان رییس جمهور 2 دوره ایران با رای بالا بود
 • دل ارام 74 ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۰
  39 16
  عالیییییییییییییییییییییی بودددددددددددددددددد
 • لرستانی ۰۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
  29 27
  وعده ما 9دی امسال .لبیک یاحسین(ع)-لعنت بر یزید انگلیسی
  • جانم فدای رهبر IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
   9 8
   چرا این همه نظر مخالف میدید ما همه چیزمون را برای رهبرمون و کشورمون فدا میکنیم بنده شاگرد شهید حججی هستم و ارتشی هم هستم
 • سیاوش غلامی ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۵
  30 16
  9دی تاریخ نبود تاریخ ساز شد .روز میثاق با ولایت گرامی باد
 • فاطمه ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۷
  28 19
  ما هم 7 دی رفتیم تظاهرات خودجوش تو شهرمون هم 9دی که انصافا خیلی شلوغ بودن
 • نننت ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۷
  14 12
  تارتاتا
 • یه ایرانی باغیرت ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۶
  27 16
  سی سال توی جبهه ها بسیجی هارو زدند صدام حسین نتونست با میر حسین اومدند.
 • مهدی ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
  32 21
  وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد... اگه کسی بخواد به نظام و مقدساتمون توهین کنه خونش حلاله. درود بر مردم با غیرت ایران. ما اهل کوفه نیستیم
 • زهرا ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
  24 11
  متن و تصاویر بسیار خوب بود
 • علی ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
  29 25
  روز بصیرت و میثاق با ولایت مبارک باد روزی که ملت شریف ایرانی به امریکا نشان دادند که هیچ کاری نمی تواند کند و حیله هایش له شد مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر انگلیس مرگ بر ال سعود .
 • ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
  28 24
  خدایی برای این مردم ک پای نظامشون هستن باید جووووووون داد
 • امید ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰
  39 20
  جانم فدای رهبر مرگ بر ضد ولایت فقیه
 • ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۸
  41 23
  مرگ بر فتنه گر
 • محمد ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۰
  29 24
  درود بر کسانی که با این حرکت باعث حفظ همبستگی ملت ایران و جلوگیری از جنگ داخلی شدند
 • ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
  37 18
  درود بر مردم غیرتمند و باعزت ایران
 • ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۸
  25 28
  دیگه چرا به این منفی دادین؟
 • شهرام اسدی IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۰
  1 1
  درود بر رهبر ۹ دی روز خروش برعلیه دشمن جانم فدای رهبر
 • محمد IR ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
  4 0
  لبیک یا خامنه ای.جانم فدای رهبر.
 • يك بسيجي عاشق IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
  3 4
  خدايا خدايا تا انقلاب مهدي ازنهضت خميني محافظت بفرما.
 • سینا IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
  5 2
  مرگ بر هرچه فتنه گر و اشوب گر هستند درود بر مردم با غیرت ایران✌✌✌✌
 • محمد IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  2 2
  چرا نمیگن قبل از این توی جمکران وسط سخنرانی خاتمی چه کردند؟کلا جماعتی هستیم احساساتی و خرافه پرست.
 • حدیث IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
  3 3
  واقعا عالی بود خیلی به اطلاعاتم افزوده شد و همین که رویدادهایی که داخل کشور ما رخ داده رو بدونیم همین هم بسنده میکنه
 • 2222 IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
  4 2
  همه چیز را برعکس بدید پایانتون رسیده .. به زور نمیشه موند
 • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  6 1
  مرگ بر خاتمی و موسوی و کروبی
 • آنجلا IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  1 1
  من یه مسابقه شرکت کردم.. در مورد... آمریکا از دست ما عصبانیه چون ما در نه دی........
 • محمدجوادکمالی راد IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
  1 0
  من هرسال9دی جشن تولدمی گیرم9دی روزتولدمنه
 • ایران IR ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  4 0
  خاک تو سر فتنه گر ها درود بر مردم باغیرت ایران من اون موقع 2 سالم بود اگر سن الانم بود میدونستم چی کارشون کنم بی غیرت های بی شرف چرا توهین میکنین رهبر عزیزمان که عادت دارن ولی چرا به امام حسین (ع)توهین میکنین جان همه ی ملت ایران فدای یک تار موی امام حسین و خانوادش امام حسینی هستیم تا اخرشم میمونیم درود بر مسلمان های جهان
 • IR ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
  1 0
  مرگ بر فتنه گران مرگ بر موسوی و کروبی مرگ بر نیرنگشان مرگ بر فتنه سبز اموی خیانت کنندگان بدتر بنی سگ مرگ بر شما باد
 • مرضیه IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
  1 0
  سلام کسی می‌دونه که سال ۸۸ چه اتفاقی افتاد
 • نانا IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
  0 0
  چه می دونم چه گذشت
 • مجتبی IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۰۲
  1 0
  من اون موقه سه سلم بود اگه سن الان رو داشتم میدنستم با این شورش گر های که حرمت امام حسین رو نگه نداشتن چکار کنم
 • مهدی IR ۰۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۸
  1 1
  خدا خیرتون بده ما را وارد جزئیات این روز کردید.
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۰
  1 0
  از اتفاق من مسیر ۹۰ کیلومتری را پیمودم از روستای پدری به شیراز رفتم ودر راهپیمای ۹دی با افتخار شرکت کردم چه جمعیت پرشوری بع عشق رهبر امده بودن واقعا چه رهبری داریم بی نظیر در دنیا خوب دمهربان
 • میثم IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۸
  1 0
  مطالبتون عالی بود
 • ع ز جعفرزادگان IR ۰۶:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۹
  1 0
  خامنه‌ای خمینی دیگر است،،،ولایتش ولایت حیدر است،،،مرگ بر منافق

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس