کد خبر 27289
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۲

يک نماينده مجلس با تاکيد بر اينکه سازمان دامپزشکي وظيفه قانوني خود را در قبال نظارت بر ورود گونه هاي اهلي مثل الاغهاي عراقي و قطري به کشور انجام نداده است گفت: ورود مشمشه به کشور از طريق ورود سم داراني از کشورهاي همسايه بوده و دامپزشکي بايد در اين زمينه پ

به گزارش مشرق، انوشيروان محسني در گفتگو با مهر با اشاره به اينکه سازمان محيط زيست، مسئولين باغ وحش ارم و سازمان دامپزشکي کشور مقصران مرگ گونه هاي در اسارت باغ وحش ارم هستند تاکيد کرد: کارهاي بدون مطالعه نتايج مشخصي مثل ماجراي مرگ ببر سيبري و شکست پروژه احياي ببر مازندران را به دنبال دارد.

وي اظهار داشت: هيچ نظارتي بر ورود و خروج گونه ها در کشور صورت نمي گيرد و بيماري مشمشه نتيجه همين مسائل است که سازمان دامپزشکي کشور بايد در اين زمينه پاسخگو باشد.

وي از ارسال گزارش تحقيقات مجلس در فراکسيون محيط زيست بعد از مرگ ببر نر سيبري و شيوع بيماري مشمشه در باغ وحش تهران به کميسون اصل ??، دفتر رياست جمهوري و نهادهاي نظارتي کشور خبر داد و افزود: هنوز در کشور دامپزشکي حيات وحش نداريم و خلا قانوني در اين زمينه وجود دارد.

به گفته محسني، دامپزشکي کشور بر اساس قانون موظف بوده که بر ورود و خروج گونه ها نظارت داشته باشد و البته سازمان محيط زيست و باغ وحش ارم تهران در شکل گيري دلايل مرگ گونه ها مقصر بوده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس