کد خبر 2629
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۵

اختلافات وزير جنگ و رئيس ستاد ارتش رژيم صهيونيستي که از حدود يک سال پيش آغاز شده، اوج گرفته است.

به گزارش مشرق، هفته‌نامه الوطن العربي در گزارشي به بررسي اختلافات موجود ميان "گابي اشکنازي" رئيس ستاد ارتش اسرائيل و "ايهود باراک" وزير جنگ رژيم صهيونيستي پرداخته است.
بر اساس اين گزارش اشکنازي مدتي از ارائه گزارش نتايج حمله نيروهاي نظامي رژيم صهيونيستي به ايهود باراک ممانعت کرد و تا اندکي پيش از ارائه گزارش تيرکل در اين زمينه مانع از اطلاع باراک از جزئيات اين حادثه شد.
در همين راستا باراک اشکنازي را به ممانعت از سفر به ايتاليا و فرانسه تهديد کرد و بعد از اين تهددي بود که اشکنازي نسخه‌اي از گزارش را به دفتر وي ارائه کرد.
الوطن العربي مي‌افزايد که اين اختلافات از حدود يک سال پيش ميان اين دو نفر در پي تعيين معاون رئيس ستاد ارتش روي داد، در آن زمان ايهود باراک سرتيپ "بيني گانتس" را بر خلاف تمايل اشکنازي به وي تحميل کرد و او را معاون اشکنازي قرار داد.
اين بحران در آوريل گذشته و زماني که ايهود باراک به صورت ناگهاني اعلام کرد که قصد تمديد رياست اشکنازي بر ستاد ارتش براي پنجمين سال را ندارد، به اوج خود رسيد و در پي اين اقدام بود که اشکنازي گفت که درخواست تمديد رياست خود را نکرده است و باراک براي ضربه زدن به وي اين اقدامات را انجام مي‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس