کد خبر 259716
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۹

وزیر دفاع در همایش پدافند غیرعامل با تاکید بر اهمیت مفهوم مصون سازی در پدافند غیرعامل گفت: ضرورت مصون سازی و دشمن شناسی در اولویت پدافند غیرعامل قرار دارد و باید در زمان تهدید، امنیت را برقرار کرد.

به گزارش مشرق، سردار حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در همایش دهمین سالگرد پدافند غیرعامل گفت: مفهوم سازی و در پی آن نمادسازی، برای پایداری در تمام عرصه ها ضروری است.

وی با بیان اینکه دغدغه بشر همواره تامین امنیت است، افزود: پیامدهای جنگ به عنوان مخرب ترین دستاورد بشر، در تمام ابعاد زندگی است.

وزیر دفاع گفت: بشر، برای مصونیت از تهدیدها سلاح را ساخت، اما در طول تاریخ با تغییر زندگی بشری، نگاه به تهدید و تعریف امنیت تغییر کرده است.

وزیر دفاع با بیان این که امروز عرصه تهدید به تمام ابعاد کشیده شده است، گفت: در طول تاریخ جنگ از زمین به دریا، هوا و فضا کشیده شده و امروز دامنه آن به عرضه فضای مجازی و سایبری رسیده است.

سردار دهقان با بیان اینکه جنگ سایبری جدی است، افزود: امروز فن آوری اطلاعات در تمام دستگاه ها نهادینه شده است و دشمن در صورت کنترل آن، امکان تخریب دارد.

وی با اشاره به اینکه باید به مفاهیم فرعی در پدافند غیرعامل توجه شود، گفت: اطمینان از ایمنی سازمان ها و دستگاه ها در سایه اقدامات پدافند غیرعامل یکی از مفاهیم فرعی است.

سردار دهقان تصریح کرد: ارتقاء پایداری و همچنین ارتقاء توان رویارویی برابر عناصر تهدیدکننده نیز از دیگر مفاهیم این حوزه است.

وزیر دفاع افزود: تداوم فعالیت های ضروری، مدیریت کشور در زمان تهدیدات و کاهش آسیب پذیری های موجود به عنوان مثال تمرکز زدایی نیز از جمله مفاهیم پدافند غیرعامل است.

سردار دهقان گفت: پدافند غیرعامل همچون دیگر طرح ها به راهبردهای مشخص نیاز دارد و باید بودجه و منابع قابل دسترسی اجرای آن فراهم شود.

وی افزود: اقدامات پدافند غیرعامل مصون سازی جامعه را نیز در پی خواهد داشت.

سردار دهقان با بیان اینکه بین مفاهیم نظری و اقدامات ما فاصله زیادی است، افزود: مفهوم سازی باید به گونه ای باشد که هر فرد در سطح مفهوم موردنظر، پدافند غیرعامل را بر اساس نظر مدیریت برداشت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس