کد خبر 247258
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۲

معاون ستادکل نیروهای مسلح گفت: اگر چند سال پیش نگران تهاجم زمینی و گوناگون دشمن به کشورمان بودیم، امروز اطمینان داریم کسی جرأت تجاوز نظامی علیه ایران را ندارد.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، سردار سرلشکر محمد باقری معاون ارکان ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم افتتاح قرارگاه عملیاتی پدافند غیر عامل که صبح امروز برگزار شد، گفت: دفاع از مملکت و نظام اسلامی طبق روایات و فرمایشات امام (ره) از اوجب واجبات است و اگر دفاع از کشور و امنیت مسلمانان برقرار نباشد هیچ فعالیتی امکان پذیر نیست.

وی افزود: امروز شاهدیم ناامنی در مناطق پیرامون کشورمان و در سرزمین‌های اطراف چه برسر مسلمانان و مردم بیگناه می‌آورد.

باقری ادامه داد: اگر چند سال پیش، با حمله آمریکا به عراق نگران تهاجم زمینی و گوناگونی دشمن بودیم، اما امروز دیگر کسی جرات تجاوز زمینی را ندارد و به سادگی‌ها فکر تجاوز نظامی را در سر نمی‌پروراند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: هر چه درتوان داریم در دفاع از کشور به صحنه می‌آوریم، دفاع ما مستحکم‌تر شده و بازدارندگی ایران در برابر دشمنان روز به روز تقویت شده است.

باقری در ادامه سخنانش خاطر نشان کرد: امروز در وضع عالی در دفاع و امنیت نسبت به گذشته به سرمی‌بریم که به دلیل اخلاص و تلاش رزمندگان است.

همه جهان اذعان دارد که تدابیر مقام معظم رهبری، تدابیر کارآمد و عمیق و دربرابر تمام توطئه‌های دشمنان پاسخگو است و این افتخار نیروهای مسلح است که تحت امر فرماندهی معظم کل قوا خدمت می‌کنند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه کمبود پدافند غیر عامل در دوران دفاع مقدس احساس شد، گفت: پس از دفاع مقدس به این امر توجه ویژه و سازمان آن تشکیل صورت گرفت.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز عنایت خاصی به پدافند غیر عامل داشته و فرمودند پدافند غیر عامل باید شعله بکشد و کشور را فرا بگیرد. امروز شاهدی که سازمان پدافند غیرعامل اقدامات فراوانی انجام داده و مورد قبول و عنایت مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

باقری با بیان اینکه قرارگاه‌های مختلف پدافند غیر عامل با هماهنگی کامل با دولت در جهت مقابله با تهدیدات، فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: قرارگاه فرماندهی کل قوا تحت عنوان قرارگاه مرکزی خاتم‌النبیاء(ص) فرماندهی صحنه دفاع از کشور را بر عهده دارد و فرمانده معظم کل قوا فرمانده این قرارگاه و عناصر ستاد کل عناصر آن هستند که پدافند غیر عامل هم در این مجموعه فعالیت می‌کند.

باقری در پایان با اشاره به نامگذاری قرارگاه عملیاتی پدافند غیر عامل به نام شهید مهدی زین‌الدین اظهار داشت: شهید زین‌الدین فردی بسیار باهوش، متدین و یک عنصر اطلاعاتی به تمام معنا بود و از ماموریت‌های سخت استقبال می‌کرد و همیشه سخت‌ترین بخش عملیات‌ها را برعهده داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس