کد خبر 203157
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۷

معاون وزیر راه با اشاره به انجام ۶۴ میلیون جابجایی و ثبت ۷۵ میلیون تردد خودرو در جاده‌ها تا روز گذشته گفت: همچنین تا دیروز یک میلیون جابجایی در بخش ریلی داشته‌ایم.

 به گزارش مشرق به نقل از فارس، شهریار افندی‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: امسال استان‌های خراسان رضوی، مازندران، فارس، و اصفهان بیش‌ترین تقاضای سفر را داشته‌اند.

وی با اشاره به کاهش سوانح رانندگی در طرح نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: از 24 اسفند ماه طرح ترافیک نوروزی آغاز شد و تلاش کردیم تا امروز سفرها به بهترین نحو انجام شود.

رئیس سازمان راهداری ادامه داد: تا روز گذشته 64 میلیون جابجایی در کل کشور انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد رشد داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تا روز گذشته در بخش ریلی نیز یک میلیون جابجایی، در بخش هوایی 400 هزار جابجایی و در بخش دریایی یک و نیم میلیون جابجایی انجام شد.

رئیس سازمان راهداری ادامه داد: در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای تا روز گذشته 25 میلیون جابجایی انجام شد.

افندی زاده با اشاره به توسعه مرکز مدیریت راه‌ها تصریح کرد: 950 دستگاه تردد شمار در جاده‌های کشور نصب شده است که تا روز گذشته 75 میلیون تردد خودرو را در طرح نوروزی ثبت کرده‌اند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به فعالیت 11 هزار و 500 راهدار در قالب یک هزار و 400 اکیپ راهداری تصریح کرد: راهداران آماده ارائه خدمات به مسافران هستند.

وی با بیان اینکه امروز دور دوم سفرهای نوروزی آغاز شد افزود: محورهای چالوس، هراز، قم - تهران و قزوین - رشت امروز ترافیک نیمه سنگینی دارند.

وی با اشاره به کاهش سوانح رانندگی در بخش حمل و نقل خصوصی و حمل و نقل عمومی جاده‌ای در نوروز امسال افزود: طبق آمار سوانح رانندگی کاهش یافته است و این امر با وجود افزایش سفرهای نوروزی رخ داده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نوروز امسال در فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و بنادر متناسب با تقاضا و سفرهای نوروزی کشیک‌های نوروزی فعال است.

افندی‌زاده افزود: همچنین در پایانه‌های مسافری جاده‌ای نیز دفاتر سازمان راه‌داری مستقر هستند.

معاون وزیر راه با اشاره به فعالیت دقیق مراکز مدیریت راه‌ها در اطلاع‌رسانی به روز وضعیت جاده‌ها گفت: وضعیت ترافیک جاده‌ها به صورت آنلاین در پایگاه اینترنتی www.iran141.ir در دسترس مردم است.

وی اضافه کرد: سامانه برخط وضعیت ترافیک کشور نیز در سایت مذکور وضعیت ترافیک جاده‌ها را به صورت آنلاین ارائه می‌دهد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: همچنین تلفن گویای 141 وضعیت راه‌ها و تلفن 134 هواشناسی جاده‌ای را به اطلاع مردم می‌رساند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس