کد خبر 203147
تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۱

سرمربی پرسپولیس با اشاره به استعفایش در برنامه نود تاکید کرد که اگر مهدوی‌کیا پس از آن برنامه تماس نمی‌گرفت، استعفا می‌داد و به این تیم برنمی‌گشت.

به گزارش مشرق، یحیی گل‌محمدی در گفت‌وگو با تسنیم در مورد ماجرای استعفایش، شرایط پرسپولیس پس از آغاز تمرینات در سال 92، بازی 17 فروردین با داماش در مرحله نیمه نهایی جام حذفی، دیدار فردای تیم ملی با کویت و ... صحبت‌ کرد.

 تسنیم: وضعیت پرسپولیس در دور جدید تمرینات با شروع سال جدید چگونه است؟

- واقعا شرایط راضی کننده‌ای در تیم وجود دارد. بازیکنان با انگیزه بالایی در تمرینات سال جدید حضور پیدا کردند که این مسئله مرا غافلگیر کرد. فکر کنم بعد از چند روز تعطیلی بچه‌ها هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی سرحال هستند. در 3 جلسه تمرینی که برگزار کرده‌ایم بازیکنان با روحیه خوبی تمرین کردند.

تسنیم: با توجه به حضور کریمی در تمرینات گروهی، این بازیکن مقابل پیکان بازی می‌کند؟

- احتمال دارد، اما همه چیز به خودش بستگی دارد. کریمی باید در تمرینات مایه بگذارد و خوب کار کند. امیدوارم در تمرینات حضور داشته باشد و بتواند خودش را به بازی با پیکان برساند. کریمی در تمرین عصر دیروز با نظر کادر پزشکی به سالن وزنه رفت و امروز هم در تمرینات گروهی حضور پیدا می‌کند. بهبودی کریمی خبر خوبی برای ما بود.

تسنیم: عدم حضور پنج بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس در تمرینات، خللی در کار تیمی و تاکتیکی شما ایجاد نمی‌کند؟

- نه، بازیکنان ما بازی‌های زیادی را در کنار هم انجام داده‌اند و شناخت کافی از هم دارند. فکر نمی‌کنم از این نظر مشکلی به وجود بیاید، بچه‌ها از هم شناخت دارند و امسال بارها در کنار هم بازی کرده‌اند.

تسنیم: با توجه به شرایط پرسپولیس در لیگ آیا امکان دارد در بازی‌های آینده به بازیکنان جوان بیشتر میدان بدهید؟

- بحث استفاده از بازیکن جوان یا باتجربه نیست، ما باید تیم را برای بازی با داماش آماده کنیم و باید طوری کار کنیم که برای آن بازی در بهترین شرایط قرار داشته باشیم. هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم که برای ادامه لیگ از بازیکنان جوان استفاده کنیم. برای ما جایگاه پرسپولیس در جدول رده بندی بسیار مهم است.

تسنیم: پس با این تفاسیر در ادامه لیگ هم پرسپولیس با ترکیب اصلی بازی می‌کند؟

- باز‌ی‌های لیگ می‌تواند برای ما حکم مسابقات تدارکاتی خوب برای جام حذفی باشد، هر چند نمی‌توانیم نسبت به لیگ هم بی‌تفاوت باشیم. سعی می‌کنیم بهترین نتیجه را در لیگ کسب کنیم.

تسنیم: پرسپولیس باید در رشت و ورزشگاه شهید عضدی به مصاف داماش برود، بازی در چمن مصنوعی سخت نیست؟

- سخت هست اما بعید می‌دانم میزبان (داماش) قبول کند که بازی در ورزشگاه سردار جنگل برگزار شود، البته برای ما فرقی نمی‌کند در چه ورزشگاهی با داماش بازی کنیم.

تسنیم: یعنی آمادگی بازی در چمن مصنوعی را دارید؟

- اگر قرار باشد در ورزشگاه عضدی بازی کنیم، قبل از اینکه به رشت برویم چند جلسه در چمن مصنوعی تمرین می‌کنیم و حتی در چمن مصنوعی بازی تدارکاتی انجام می‌دهیم. ما ترسی از چمن مصنوعی و غیر مصنوعی نداریم.

تسنیم: بعد از اتفاقاتی که در چند روز گذشته رخ داد به نظر می‌رسد بازیکنان پرسپولیس با اتحاد بیشتری تمرین می‌کنند.

-  ما همیشه خود را بدهکار مردم می‌دانیم و برای اینکه دل آنها را شاد کنیم با اتحاد و انگیزه بالا می‌خواهیم قهرمان جام حذفی شویم. هواداران ما سال سخت و پرفراز و نشیبی را پشت سرگذاشتند و ما آنها را درک می‌کنیم، به خاطر همین حداقل کاری که می‌توانیم برای آنها انجام دهیم این است که قهرمان جام حذفی شویم.

تسنیم: شما اعتقاد دارید خیلی‌ها منتظر بودند بحث خداحافظی مهدوی‌کیا، پرسپولیس را به حاشیه بکشاند؟

- بله، خیلی‌ها منتظر این قضیه بودند و فکر می‌کردند پرسپولیس به حاشیه کشیده می‌شود اما این موضوع باعث شد اتحاد بیشتری در تیم ایجاد شود. ما هم به این نتیجه رسیدیم که کار را با همدلی و اتحاد بیشتری ادامه دهیم.

تسنیم: شما در برنامه 90 استعفا دادید، چه اتفاقی باعث شد از استعفا صرف نظر کنید؟

- بعد از آن برنامه مهدی چندبار تماس گرفت و گفت که این کار را نکنم. اگر مهدوی‌کیا تماس نمی‌گرفت استعفا می‌دادم و برنمی‌گشتم. با این حال اعتقاد  دارم تمام این اتفاقات باعث همدلی بیشتر در پرسپولیس شد.

تسنیم: بگذریم. حضور بازیکنان دو رگه و دو ملیتی را در تیم ملی چطور ارزیابی می‌کنید؟

- این تصمیمی است که کی‌روش گرفته و چون از نزدیک در کنار تیم ملی نیستم نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم، اما قطعا خود کی‌روش بهتر می‌داند چه کار می‌کند. من به تصمیمات کی‌روش احترام می‌گذارم و فکر نمی‌کنم حضور این بازیکنان در تیم ملی مشکلی به وجود بیاورد.

تسنیم: در مورد بازی ایران و کویت چه صحبتی دارید؟

- تیم ما از همه نظر بالاتر و بهتر از کویت است و پیش بینی می‌کنم تیم ملی با ارائه یک بازی خوب برنده بازی باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس