کد خبر 201916
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۴

رئیس جمهور گفت: ساخت ناوشکن پیشرفته جماران 2 حاصل خودباوری و همدلی ملت و جوانان سرزمین ایران است.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، محمود احمدی‌نژاد در جریان مراسم به آب‌اندازی ناوشکن جماران 2 با تبریک میلاد حضرت زینب (س) اظهار کرد: خدا را شاکرم از اینکه در یکی از بهترین روزهای سال توفیق سفر به یکی از بهترین مناطق کشور و حضور در این مراسم پرافتخار را عنایت فرمود.

وی حرکت امام حسین (ع) را راه پیروزی خواند و افزود: ایمان وصلابت و ایستادگی و هوشمندی حضرت زینب (س) نشانه عشق او به امام بود.

رئیس جمهوری گفت: اگر حادثه کربلا نبود عشق و امیدی به آینده اسلام در جهان نبود .

وی گیلان را سرزمین عالمان و دیار رحمت و صمیمت و مقاومت مردان و زنان بزرگ و میرزا کوچک جنگلی خواند و افزود: گیلان دیار زرخیز است که انسان‌های متعالی در آن پرورش می‌یابند.

احمدی‌نژاد، با تصریح بر اینکه شاهد به نتیجه رسیدن کاری بزرگ هستیم، اذعان کرد: پشت جمله به آب انداختن یک ناو، خطرپذیری‌های بزرگ و تصمیم‌گیری‌ها و دلاوری‌های مهم نهفته است.

وی فعالیت این ناوشکن را رزم در دریا نامید و گفت: در بدنه و سازه این ناو که باید تلاطم‌های دریای خزر را تحمل کند، کاری مهندسی پیشرفته  صورت گرفته که با سرعت حداکثری وارد آب می‌شود و تجهیزات آن هر یک کاربردی دارد و بسیار تخصصی و ارزشمند است.

رئیس جمهوری، با اشاره به اینکه ناوشکن جماران «یک» در آب‌های جنوب مشغول فعالیت است، خاطرنشان کرد: جماران 2 پیشرفته‌تر است.

احمدی‌نژاد اذعان کرد: قرار شده موتورهای کشتی نیز ساخت ایران شود.

وی درباره فعالیت رزمی ناوشکن جماران 2 بیان کرد: در این ناو تجهیزات زیرسطحی نصب شده است.

احمدی‌نژاد، قابلیت تدافعی، تهاجمی و رهگیری، مجهز بودن به انواع توپ، اژدر و موشک و رادارهای تاکتیکی سطحی و هوایی را از ویژگی‌های ناوشکن جماران 2 نامید.

وی تجهیزات پدافندی و آفندی را از ویژگی‌های دیگر ناوشکن جماران 2 عنوان کرد و یادآور شد: تجهیز به سامانه‌های جامع مدیریت نبرد و جنگ الکترونیک از دیگر خصوصیات این شناور به شمار می‌رود.

رئیس جمهوری، با بیان اینکه در ساخت ناوشکن جماران 2 کاری بزرگ و ارزشمند انجام شده است، خاطرنشان کرد: بسیاری از اینها در مرز دانش روز دنیاست.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران و سازندگان ناوشکن به ویژه وزیر دفاع، صنایع دریایی و... متذکر شد: همه کمک کرده و ارزیابی و طراحی کردند تا این دستاورد بزرگ تقدیم ملت ایران شد.

احمدی‌نژاد اذعان کرد: مهم‌تر از ساختن این سامانه‌ها، روحیه ایمان و خودباوری است که در این صورت حد و مرزی برای پیشرفت وجود ندارد و ملت باید روی پای خود بایستد و زمانی که تمام ایمان با هم باشد شکست معنا ندارد.

وی با اشاره به اینکه می‌خواستند روزی هسته‌ای ایران را از بین ببرند، گفت: دانش هسته‌ای ایران همواره وجود دارد و همت و اراده و خودباوری در اندیشه متخصصان این سرزمین موج می‌زند و این رمز ماندگاری است.

رئیس جمهوری، حضور ناوشکن در دریای خزر را برای تقویت دوستی‌ها برپایه امنیت برای همه و مقابله با افراط‌گرایی‌ها و کسانی که می‌خواهند امنیت دریای خزر را به خطر بیندازند، ذکر کرد.

وی حضور ناوشکن جماران 2 در دریای خزر را برای مقابله با جریان قاچاق مواد مخدر، تروریسم و ایجاد همدلی بین ملت‌های حوزه دریای خزر دریای صلح و دوستی نامید.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: تمام کشورهای حوزه دریای خزر از پیشرفت‌های دفاعی ملت ایران خوشحال هستند و این امر را گامی برای امنیت خود می‌دانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس