کد خبر 201810
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۸

مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سرپرست تیم مذاکره‌کننده گروه 1+5 می‌گوید اکنون مذاکرات با ایران «واقعی» و «دقیق» است و طرفین بحث‌ها را با جزئیات ارائه می‌کنند.

به گزارش مشرق، فارس به نقل از رادیو اروپا نوشت: «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید مذاکرات با ایران «واقعی» و «دقیق» شده است.
 
اشتون که در نشست بروکسل مارشال آلمان صحبت می‌کرد در مورد مذاکرات گروه 1+5 و ایران گفت: زمانی که من سرپرستی این مذاکرات را عهده‌دار شدم، ما واقعا در مورد موضوع اصلی بحث نمی‌کردیم. اما الان ما با جزئیات در مورد موضوع اصلی بحث می‌کنیم، در جلسات نمودار ارائه می‌دهیم و هم در جلسات سطح در کارشناسان و هم در نشست‌های سطح در سطح نمایندگان سیاسی، بحثی واقعی در مورد مذاکرات داریم.
 
جدیدترین دور مذاکرات میان نمایندگان ایران و گروه 1+5 در شهر «آلماتی» قزاقستان برگزار شد و دو طرف این مذاکرات را «سودمند» ارزیابی کردند. دور بعدی این مذاکرات اواخر اسفند در سطح کارشناسان در استانبول ترکیه و اواسط فروردین در سطح نمایندگان سیاسی مجددا در «آلماتی» قزاقستان برگزار می‌شود.
 
اشتون که سرپرستی تیم مذاکره‌کننده گروه 1+5 را نیز بر عهده دارد، روز شنبه از اعضای تیم خود در مذاکرات هم خواست که «مصمم» و «خلاق» باشند. وی افزود مذاکره‌کننده‌ها باید تلاش بیشتری کنند تا با طرف ایرانی ارتباط برقرار کرده و «اعتمادسازی» کنند.
 
وی افزود این امر باعث می‌شود تا ایرانی‌ها بیشتر از قبل به سمت «مذاکرات واقعی» در مورد برنامه هسته‌ای خود حرکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس