کد خبر 199684
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۲

آزادی جنسی که از آن به عنوان یک انقلاب یاد می شود یکی از افتخارات معاصر تمدن غرب است. انقلابی که اولین و بیشترین قربانیان آن را زنان و دختران تشکیل می دهند. گذشته از نتایج غیر مستقیم اجتماعی، مادران تنها، فرزندان رها شده، بیماری های جنسی و هرج و مرج احساسات در افراد و نیز سقط جنین گسترده از نتایج مستقیم این آزادی بوده است که بیشترین صدمه را به جسم و روح زنان به خصوص در آمریکا وارد ساخته است.

گروه گزارش ویژه مشرق؛ آزادی جنسی که از آن به عنوان یک انقلاب یاد می شود یکی از افتخارات معاصر تمدن غرب است. انقلابی که اولین و بیشترین قربانیان آن را زنان و دختران تشکیل می دهند. گذشته از نتایج غیر مستقیم اجتماعی، مادران تنها، فرزندان رها شده، بیماری های جنسی و هرج و مرج احساسات در افراد و نیز سقط جنین گسترده از نتایج مستقیم این آزادی بوده است که بیشترین صدمه را به جسم و روح زنان به خصوص در آمریکا وارد ساخته است.


انقلاب جنسی با شعارهای فریبنده زنان را هدف قرار داده بود.


انقلاب جنسی، زن و جامعه آمریکا
آیا انقلاب جنسی برای زنان آمریکا خوب بوده است؟ به هیچ وجه. در حقیقت، اگر به واقعیت‌ها دقت کنیم آشکار خواهد شد که انقلاب جنسی برای زنان آمریکایی یک نگون بختی بزرگ بوده است. در آمریکای امروز به مردان آموزش داده می شود که به زنان همچون کالای جنسی بنگرند و جامعه به شدت بی بند و بار شده است. در نتیجه، آمریکا در میان کشورهای جهان بالاترین رتبه را در بارداری نوجوانان دارد و هر ساله 19 میلیون نفر نیز به کسانی که به بیماری های مقاربتی دچار شده اند، افزوده می شود.

بیش از نیمی از تمامی کودکانی که از زنان زیر 30 سال متولد می شوند؛ زنازاده هستند و با این حال مردم آمریکا از هم پاشیدن واحد اجتماعی خانواده را همچنان تماشا می کنند. با این وجود اگر کسی به زنان آمریکایی در مورد پوشش مناسب و پرهیز از بی بندوباری و حفظ خود برای ازدواج و زندگی مشترک تذکری دهد به شدت مورد انتقاد قرار می گیرد. در صورتی که این اصول رعایت می شد آمریکای امروز دیگر با مشکل بیماری های جنسی، بارداری نوجوانان و سقط جنین مواجه نبود.


سراب رهایی وعده داده شده از سوی انقلاب جنسی به زنان هم اکنون در جامعه آمریکا نمودار شده است.


انقلاب جنسی حدود سه دهه است که جامعه ی آمریکا را تحت تاثیر قرار داده و رفتارها و رویکردهای مربوط به روابط جنسی، خانواده و جامعه را تغییر داده است. هدف از انقلاب جنسی، ایجاد شادی و لذت از طریق رابطه جنسی بدون تعهد بود؛ اما اکنون نتیجه ای به جز ناامیدی و ناراحتی به جای نگذاشته است.

از اواسط دهه 1970، نظم اجتماعی سنتی در مورد روابط جنسی در آمریکا از میان رفت و متحول شد و روابط جنسی کنترل شده میان زن و شوهر تغییر رویه داد و راهی را در پیش گرفت که اکنون به ایدز و بیماری های مقاربتی منجر شده است. جامعه آمریکا از سنت های بسیار مورد اطمینان خود به شدت بیگانه شده و از ازدواج کردن برای زندگی، به طلاق به عنوان راهی برای زندگی رسیده است.


مدافعان انقلاب جنسی سودای خام شادی و لذت بیشتر را در سر می پروراندند.


اکنون برای این جامعه سقط جنین جزو حقوق بشر و نشانه افتخارآمیز شخصیت و آزادی محسوب می شود و در حقیقت، سقط جنین به یک انتخاب بدل شده است. بنابراین در این عصر کودکان به راحتی مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند و زنان به راحتی در معرض تجاوز قرار می گیرند و از میان رفتن احساس شرم از رفتارهای نادرست جنسی موجب شده است که افراد بیشتر دست به خشونت جنسی بزنند و جامعه کمتر شاهد رفتارهای تعهدآمیز و عاشقانه باشد.

نتیجه این آموزش به زنان آمریکا که آنها باید آزاد باشند و این طرف و آن طرف بچرخند و با هر کسی که خواستند رابطه جنسی داشته باشند شرایط اسفناکی است که امروزه برای زن آمریکایی و جامعه این کشور به وجود آمده است. در ادامه به علایم این وضعیت اسفبار به وجود آمده برای زنان آمریکا می پردازیم.


صحبت از آنچه که راهکار واقعی رهایی زنان از وضعیت فعلیست؛ با چماق روشنفکری و آزادی سرکوب می شود.


طلاق و کاهش نرخ ازدواج
بر اساس آمارها پس از وقوع انقلاب جنسی، نرخ طلاق در آمریکا به سرعت افزایش یافت به نحوی که درسال 1970، 4 درصد از کل جمعیت بزرگسالان کشور مطلقه بودند حال آن که این آمار درسال 1992 به 11 درصد افزایش یافت و امروزه بر اساس گزارش های مستند، بیش از 30 درصد از ازدواج ها به طلاق می انجامد. بر اساس اعلام مرکز تحقیقی پیو هم اکنون تنها 51 درصد آمریکایی های بالای 18 سال متاهل هستند. در حالی که در سال 1960 این آمار 72 درصد بود.

در آمریکای امروز بیش از نصف زوج ها قبل از ازدواج با هم زندگی می کرده اند. نرخ طلاق در میان زوج هایی که در اولین ازدواجشان زندگی می کنند بسیار بیشتر از سایرین است. آمریکا بالاترین نرخ طلاق را با فاصله بسیار زیاد از دیگر کشورهای جهان داراست که نشان دهنده سستی و ناپایداری شدید نهاد خانواده در فرهنگ اجتماعی کنونی آمریکاست.
 

بیش از 50 درصد زایمان های زنان زیر 30 سال حاصل ازدواج نبوده است.


بیماری های جنسی
بر اساس شرایط فیزیولوژیک جسمی، این زنان هستند بیشترین احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی را دارند و به همین دلیل سالانه 24 هزار زن آمریکایی به دلیل بیماری های مقاربتی نازا می شوند. در آمریکا سالانه 19 میلیون نفر به بیماری های مقاربتی دچار می شوند. تقریبا نیمی از آنها افرادی هستند که در گروه سنی 15 تا 24 سال قرار دارند. آمریکا سالانه 17 میلیارد دلار برای درمان بیماری های جنسی هزینه می کند. در سال 2011 بیش از 4/1 میلیون عفونت کلامیدیایی در آمریکا گزارش شده بود که 33 درصد افراد مبتلا زیر 20 سال سن داشتند.

تخمین زده می شود که یک نفر از هر 6 آمریکایی که سنی بین 14 تا 49 سال دارد دچار ویروس تبخال تناسلی است. در آمریکای امروز نزدیک به 50 درصد از دانش آموزان دبیرستانی حتما سکس را تجربه کرده اند و یک نفر از هر 4 دختر نوجوان آمریکایی حداقل به یک بیماری مقاربتی دچار است. 24 درصد از نوجوانانی که دچار بیماری های مقاربتی هستند اعلام کرده اند که هنوز هم به رابطه جنسی بدون در نظر گرفتن اصول محافظتی ادامه می دهند. بدین ترتیب سلامت جسمی و جنسی زنان آمریکایی که مهمترین عامل موثر در زندگی فردی و اجتماعی ایشان محسوب می شود در اثر بی بندو باری به شدت در خطر قرار گرفته است.


از هز 6 زن آمریکایی، یک نفر تجاوز جنسی کامل را تجربه کرده است.


بارداری دختران نوجوان
گفتیم که در آمریکای امروز نزدیک به 50 درصد از دانش آموزان دبیرستانی حتما سکس را تجربه کرده اند. بر این اساس جای تعجب نیست که بدانیم مطابق برآوردها، هرساله 11 درصد از دختران زیر بیست سال ازدواج نکرده آمریکایی حامله می شوند. به عبارت دیگر در هر 48 ثانیه یک دختر جوان ازدواج نکرده، یک فرزند به دنیا می آورد. دختران نوجوان آمریکایی در معرض تبلیغات وسیعی از طریق فیلم ها و رسانه ها هستند که سکس و بارداری در سنین نوجوانی را موضوعی عادی نشان می دهد.

بر این اساس است که یک نفر از هر پنج دختر نوجوان آمریکایی علاقه دارد که در دوران نوجوانی اش باردار شده و فرزندی به دنیا آورد. در میان تمامی کشورهای جهان، آمریکا دارای بالاترین آمار حاملگی نوجوانان است.


فقط 3 درصد از متجاوزین به زنان آمریکایی محاکمه شده و به مکافات عمل خود می رسند.


 در حقیقت، نرخ باردار شدن دختران نوجوان در آمریکا بیش از دو برابر این آمار در کانادا، بیش از سه برابر فرانسه و بیش از هفت برابر ژاپن است. عدم آمادگی این نوجوانان برای وظایف مادری و نیز عدم بلوغ اجتماعی کافی برای قبول مسئولیت در قبال کودکان متولد شده موجب افزایش تعداد کودکان بی سرپرست شده که مورد انواع سوء استفاده ها قرار می گیرند. این پدیده نسلی از انسان های عقده ای و دچار مشکلات روانی و عاطفی را در آمریکا به وجود آورده است.

کودکان بی سرپرست
بیش از نیمی از زنان زایمان کننده زیر 30 سال آمریکایی فرزندانی به دنیا می آورند که حاصل ازدواج نیستند. هم اکنون بیش از یک کودک از هر چهار کودک آمریکایی به صورت تک والدی بزرگ می شود. تقریبا 42 درصد از تمامی مادران مجرد برای تامین غذای خو به کمک دولت محتاجند و در شرایط مالی بسیار بدی زندگی می کنند. رسیدگی کامل به این کودکان برای مادران مقدور نبوده و این کودکان در اکثر جنبه های زندگی خود با مشکل مواجه هستند.


بیشترین تعداد سقط جنین در سنین 20 تا 24 سالگی یعمی بهترین دوران برای زادآ.ری انجام می گیرد.


هرزه نگاری
یکی از پیآمدهای آزادی جنسی رواج لجام گسیخته هرزه پردازی های جنسی به صورت فیلم و تصویر بوده است. 30 درصد از حجم ترافیک اینترنتی در آمریکا مربوط به هرزه پردازی های جنسی است. آمریکا بیش از تمامی ملل دیگر در کل تاریخ در دهه های اخیر محصولات هرزه تولید کرده است. 25 درصد از تمامی کارمندانی که در محیط کار به اینترنت دسترسی دارند در حین کار به سایت های جنسی مراجعه می کنند.

آشکار است که در این محصولات آنچه که تخریب و لگدمال می شود شخصیت و هویت زنانه است. این نوع محصولات موجب شکل گیری نگاهی سخیف و آلوده به شهوت حیوانی به وجود زن شده است که طبق آن زن هویت و شخصیتی غیر از کام دهی به هر شکل ممکن و تبعیت از شهوات دیگران چیزی ندارد. از این روست که آمارها نشان می دهند تماشای محصولات هرزه پردازی موجب افزایش جرات و قصد در افراد برای ارتکاب به تجاوز و اهانت جنسی به زنان می شود و اکثر متجاوزین جنسی دستگیر شده اعتراف کرده اند که به تماشای این محصولات عادت داشته اند.


 25 درصد کارمندان آمریکایی در ادرات با سایت های مستهجن اینترنتی مشغولند.


سقط جنین
به طور کلی از سال 1973 که دادگاه عالی آمریکا سقط جنین را تایید کرد بیش از 50 میلیون جنین در شرف تولد کشته شده اند. در صورتی که تمامی انواع سقط جنین، شامل آنهایی که توسط داروهای خاص انجام می گیرند را در نظر بگیریم سالانه بیش از یک میلیون سقط جنین در آمریکا روی می دهد. تعداد کودکانی که سالانه در اثر سقط جنین در آمریکا از بین می روند برابر با تعداد تمامی نظامیانی است که تا کنون در کل جنگ های تاریخ آمریکا کشته شده اند. گزارش شده است که 41 درصد از کل بارداری ها در شهر نیویورک به سقط جنین ختم می شود. همچنین مطالعات نشان می هد 86 درصد از سقط جنین ها به خاطر آسایش طلبی و دوری از دردسرهای بارداری روی می دهد. این درحالیست که سقط جنین تبعات جسمی و روانی عمیقی بر زنان دارد که ممکن است تا سال ها آنها را درگیر کرده و زندگی عادیشان را دچار مشکل کند.

خشونت و تجاوز جنسی
خشونت و تعرض فیزیکی از کتک خوردن زنان تا تجاوز جنسی کامل را در بر می گیرد. آمارها نشان می دهند که بیش از نیمی از زنان آمریکایی، در دوران کودکی یا بزرگسالی مورد تعرض جسمی قرار گرفته اند و حدود 20 درصد زنان دست کم یک بار تجاوز جنسی را در طول زندگی خود تجربه کرده اند. تقریباً سالانه 2 میلیون زن آمریکایی مورد اشکال مختلف تعرض فیزیکی قرار می گیرند. بر این اساس، شمار زنان مورد تعرض فیزیکی، به تفکیک موارد تعرض، به 6 میلیون مورد بالغ می شود.

سالانه حدود 5/1 میلیون زن از سوی شریک زندگی خود مورد تجاوز فیزیکی یا جنسی قرار می گیرند. از هر 6 زن در ایالات متحده، یک نفر یک تجاوز جنسی کامل یا اقدام به تجاوز جنسی را در کودکی یا بزرگ سالی تجربه کرده اند. خشونت از طرف همسر، دوست پسر، دوست صمیمی و هم خانه شایع ترین شکل خشونت علیه زنان است. 76 درصد زنانی که از سن 18 سالگی مورد تعرض فیزیکی یا تجاوز جنسی قرار گرفته اند، از سوی همسر فعلی یا سابق خود، هم خانه خود یا دوست پسرِ خود مورد تعرض قرار گرفته بودند.

بر اساس گزارش مرکز مواد مخدر و جنایت سازمان ملل از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ آمریکا پس از آفریقای جنوبی بالاترین تعداد تجاوز جنسی را دارا بوده است. وحشت از آزار جنسی، جامعه‌ زنان آمریکایی را فرا گرفته است. در آمریکا در هر دو دقیقه یک زن مورد تجاوز جنسی کامل قرار می‌ گیرد.

در واقع در هر روز 720 زن و یا در سال 262.800 زن مورد تجاوز جنسی قرار می‌ گیرند. این درحالیست که که دختران و زنان بسیاری به خاطر ترس از آبرو، بر هم خوردن زندگی شخصی، ترس از مطرح شدن نامشان در اداره‌ پلیس یا محاکم قضایی از شکایت و یا گزارش خودداری می‌ کنند و هر روز نیز اخبار و گزارشات بسیاری از آزار و اذیت جنسی زنان توسط اساتید، پزشکان، روحانیون کلیسا و حتی پلیس منتشر می‌ شود.


 حتی زنان نظامی نیز از تجاوز جنسی مصون نیستند.


 تجاوز به عنف در کشور آمریکا، یکی از جرائمی است که کمترین میزان مجازات علیه آن اعمال می شود.

بر اساس گزارش‌ های معتبر از هر چهار زن آمریکایی یک نفر ممکن است در طول زندگی خود مورد تجاوز قرار بگیرد. حتی زنان نظامی ارتش آمریکا نیز از تجاوز جنسی در امان نیستند. در ژوئن 2012 روزنامه های آمریکا نوشتند که از هر سه زن نظامی آمریکایی یک نفر قربانی تجاوز جنسی بوده است و تنها دادگاه  نظامی عهده دار رسیدگی به شکایاتی در این زمینه می باشد.
در ارتش آمریکا، اگر مردی به تجاوز متهم شود، این زن شاکی است که به دروغ گویی متهم می شود و شکایت از تجاوز جنسی جابجایی در یگان نظامی و اخراج را به دنبال خواهد داشت. در سال 2011 در ارتش آمریکا نزدیک به 3200 تجاوز جنسی ، یعنی یک تجاوز در هر سه ساعت  صورت گرفته بوده است.


در آمریکا در هر دو دقیقه یک زن مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد.


عدم امنیت زنان
زنان در آمریکا از احساس امنیت پایینی برخوردارند و این در حدی است که برای حفاظت از خود به حمل اسلحه روی می آورند. در می 2012 اعلام شد شمار زنان آمریکایی که به منظور دفاع از خود اقدام به خرید اسلحه کرده و در کلاس های تمرین تیراندازی شرکت می کنند رو به افزایش است.

آمارها نشان می داد شمار زیادی از زنان در آمریکا به منظور محافظت از خویش به سراغ خرید اسلحه رفته و به طور همزمان، به عضویت در باشگاه های تیراندازی درآمده و در کلاس های تمرین تیراندازی و شکار نیز شرکت می کنند. صاحبان فروشگاه های اسلحه در آمریکا از افزایش مشتریان زن در این فروشگاه ها به میزان هفتاد و پنج درصد خبر دادند.
طبق آمار و ارقام منتشر شده در گزارش سالانه فدراسیون ملی ورزش تیراندازی آمریکا نیز، بیش از هشتاد و سه درصد زنان این کشور برای محافظت از خود اقدام به خرید اسلحه می نمایند.


گروه های اجتماعی فراوانی به وضعیت امنیت جسمی و روانی زنان در آمریکا معترضند.
منابع و مآخذ

............................................................................................................

http://www.pewsocialtrends.org/2011/10/12/in-a-down-economy-fewer-births/
http://indicators.uwpc.org/HealthWellness/HealthWellness7j.html#.UThcZTeUPIU
http://www.dol.gov/_sec/media/reports/femalelaborforce/
http://en.humanrights-iran.ir/news-19257.aspx
http://www.rainn.org/get-information/statistics/reporting-rates
http://www.dw.de/sexual-revolution-cant-be-blamed-on-the-pill-says-its-inventor/a-5536408
http://blog.amnestyusa.org/us/violence-against-women-is-a-u-s-problem-too/
http://www.loyolaphoenix.com/university-receives-270000-to-combat-violence-against-women
http://endoftheamericandream.com/archives/25-signs-american-women-are-being-destroyed-by-the-sexual-revolution-and-our-promiscuous-culture
www.cdc.gov/std/stats11/trends-2011.pdf
http://www.newswithviews.com/Devvy/kidd570.htm
http://wtop.com/267/2955744/Researchers-report-more-condom-use-among-teenagers
http://usatoday30.usatoday.com/news/health/2008-03-11-std_n.htm
http://www.today.com/id/27706917/site/todayshow/ns/today-parenting_and_family/t/survey-unprotected-sex-common-among-teens/#.UP3Ulmec2T5
http://www.nationmaster.com/graph/hea_tee_pre_sha-health-teenage-pregnancy-share
http://articles.businessinsider.com/2012-02-21/home/31081751_1_illegitimacy-black-children-unmarried-women
http://wtop.com/267/2955744/Researchers-report-more-condom-use-among-teenagers
http://www.bpnews.net/bpnews.asp?id=32127
http://www.lifenews.com/2010/11/26/nat-6891/
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2127201/Porn-site-Xvideos-worlds-biggest-4bn-hits-month-30-web-traffic-porn.html
http://www.washingtonpost.com/local/married-couples-at-a-record-low/2011/12/13/gIQAnJyYsO_story.html
http://usatoday30.usatoday.com/news/health/2008-03-11-std_n.htm

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 14
 • ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  16 3
  احسنت کار قشنگی بود امیدوارم ادامه دار باشد مثل اثر فیلم، موسیقی، هالیوود، بازیگران و ... بر فساد جنسی
 • ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  15 4
  ازادی در تمدن غرب یعنی توحش بیشتر
 • ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  16 3
  متاسفانه ایلات متحده ویرانه ای است که بر چپاول دیگران و استعمار کشورهای دیگر سرپا مانده است و انشاء الله به وعده الهی هرچه زودتر فروخواهد پاشید
 • هبوط آدم ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  6 7
  واقعا برا سایت شما متاسفم. آی پی من رو برای اعمال نظر مثبت و منفی مسدود کردین... واقعا متاسفم...
 • سرباز ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  7 3
  ی اهل ایمان از گامهای شیطان پیروی نکنید هر کس از گامهای شیطان متابعت کند او به کار زشت و منکر امر می کند. (سوره نور / 21) میل جنسی سرکشترین غریزه وجودی بشر است و برگ برنده شیطان، بسیاری از بدبختی های نسل بشر نتیجه استفاده نادرست از این غریزه است افراط ها و تفریط هاست که آن را به بیراهه گناهان می کشاند. اینا تا جاهای پیشروی کردند که روی قوم لوط را سفید کردند .
 • ناشناس ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  7 3
  به نظر من ما هر چه قدر از طبیعتمون که دین آن را برای ما رسم کرده دور بشیم ضرر کرده ایم و انقلاب جنسی هم یک نوع دور شدن از طبیعت انسانی است.
 • ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  7 4
  بدون تعارف عرض می کنم که با این نسلی که من در غرب می بینم که همه مشکلات بحران ها و نگرانی های آنها موضوعاتی مثل قانونی شدن ازدواج هم جنس بازان در مجلس قانونی شدن داشتن فرزند نامشروع توسط زنان ازدواج نکرده یا قانونی شدن داشتن رابطه نامشروع همسر ازدواج کرده و با هر مرد و حتی قانونی بودن تولد فرزند آنها... و..........است نتیجه ای جز پایان عصر ابرقدرتی غرب در چند دهه آینده بخصوص از سال 2040 به بعد نخواهد داشت همین الآن هم آمارها از کم شدن شدید دانشجویان در رشته های علمی فنی و مهندسی که اصالتا غربی هستن خبر میده همین الآن هم بحران های اقتصادی و عقب افتادگی علمی نسبت به شرق که فعلا به کمک مهاجرین شرقی مثل همین مهاجرین ایرانی و... جبران کرده اند.....مشخصه اما متاسفانه اکثر فرزندان همین مهاجرین شرقی هم در گرداب انحراف اخلاقی نسل جدید غربی ها غرق میشن هیپ هاپ!
 • ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  14 6
  این کسایی که منفی دادن، ینی خوششون میاد ناموس خودشون هم توی این انقلاب جنسی قربانی باشه ؟؟؟
 • محمد ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  11 3
  بلاخره آن ها در فساد خودشان غرق خواهند شد، انشا الله.
 • سرباز ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  8 3
  یکی از دلایل سقوط امپراطوریهای بزرگ همین افزایش فساد و بی بندو باریهای جنسی و راحت طلبی .همیشه این قدرتها توسط اقوام بیابانگرد که هنوز به فساد .و اینجور چیزها آلوده نشدند از بین رفتنند
 • Alihassan salameh ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  5 2
  به نام خدا تباهي انسان و ديگر هيچ.... اين ماهيت ليبرال دموكراسي است اين ماهيت جامعه مدني است وغيراز اين چيزديگري نيست به غير از تباهي فلاكت تجاوز نيستي و...حال آقاي فرانسیس فوکویاما در نظريه ي خود مي گويدكه نظام ليبرال دموكراسي پايان دنياست و هرحكومتي به غير از نظام ليبرال دموكراسي را برگزيند جامعه اي واپس گراست و جامعه اي كه مي خواهد جامعه خودرابه تعالي برساند بايد سرلوحه خود را نظام ليبرال دوكراسي قرار دهد.حال جامعه روشنفكري ما دم از جامعه ليبرال دموكراسي بزنند آنها انجام داده اند نتجه اش را مي بينيم به تعالي كه هيچ نرسيدند به بدبختي وبيچارگي افتاده اند. اين ره آورد ليبرال دموكراسي است.
 • یه بنده خدا ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۰
  3 3
  فکرشون انقدر روشن شده که امار تجاوز جنسی و بیماری زده بالا(روشن فکری یعنی بی بندو باری)
 • ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
  2 6
  همین نشون میده که داری دروغ میگی
 • ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
  2 1
  آخه کی به نظر مثبت و منفی تو کار داره. احتمالا یه بار به یه نظری رای دادی، خب دفعه بعدش دیگه نمیتونی رای بدی
 • ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
  0 5
  من به شما نه منفی دادم و نه مثبت اما لزومی نداره که اگه کسی با نظر شما موافق نبود شروع به فحاشی کنید.این سنت داره بنوعی تو مشرق جا میفتده که اگه به کسی منفی میدن,طرف شروع میکنه به بد وبیراه گفتن به کسانی که منفی دادن
 • ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
  6 2
  گزارش خوبی بود و الحق امریکا در چنین وضعیتی قرار داره اما مشرق لطفاً یک گزارش مبسوط هم از رشد فزاینده آمار طلاق و بالا رفتن سن ازدواج در کشورمون تهیه کنید.از سقط های غیر قانونی و پیدا شدن جنین های بدور انداخته شده در زباله ها,از عمل ترمیم بکارت,از عقد های سرکوب شده جنسی که باعث افزایش چشم چرانی مردان و زنان مملکت خودمان, متلک گویی های ناجوانمردانه به زنان, خود ارضایی های پسران و دختران و آسیب های جدی این اعمال به زندگی مشترک آینده اینها.همچنین سری به دبیرستانهای پسرانه و دخترانه خودمان بزنید و ببینید که صحبتهای این نوجوانان حول و حوش چه مطالبیه در ضمن اگه که فرصت کردید ازشون بخواید که ویدیوهای داخل موبایلشون رو بهتون نشون بدن.
 • یاسر ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
  2 2
  دقیقا همین روشن فکری رو به فقنه سبز هم انتقال داده بودن که شعار آزادی با وضع بی حجابی میدادن......
 • ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
  2 1
  بله راس میگی بلاخره 150 سال هست که غرب زدگی شروع شده ازدواج کردن شاخ غول طلاق مث آب خوردن... بلاخره کم از اسلام فاصله نگرفتیم
 • ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۹
  7 1
  خداوند همه را به راه راست هدایت کنند.
 • ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۲
  2 4
  زنان نباید شکنجه شوندبخاطراینکه یک جنس لطیف است نسبت به مردان
 • محمد ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۶
  0 3
  خیلی هم خوب به به
 • ۰۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۱
  3 4
  دلم به حال زنان غرب میسوزه . زنان ایرانی دارن پادشاهی میکنن. هم شوهر دارن هم بچه باز دو قورت و نیمشون باقیه. هرچند الان سن ازدواج بالارفته و جای تاسفه. ولی اونا که به موقع ازدواج میکنند پادشاهند. و نمیتونن ایراد بگیرن و نمیگیرن. تقدس باکره بودن تو ایران هنوز وجود داره و یه کم مشکلات درست میکنه زن مشکلات براش به وجود میاد ولی مرد هیچیش نمیشه تازه پس مردای امریکایی پولشونو واسه چی و کی خرج میکنن وقتی خانواده ندارن؟ البه اگه مردی وجود داشته باشه وگرنه که نامرد فراوونه
 • خوشبخت ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۸
  7 6
  افتخبار میکنم به اینکه تحت حکومت جمهوری اسلامی هستم و کسی جرات نداره به حریم من تجاوز کنه. اللهم عجل لولیک الفرج
 • مهدی ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
  6 2
  اومانسیم ولیبرالیسم نتیجه جز زیر پاگذاشتن زندگی زنان و کودکان ندارد
 • محمد حسین ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
  2 3
  مطلب خوبی بود،زحمت کشیدید،ممنون
 • JimmiXS ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
  4 6
  ممنون
 • محمدحواد DE ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  5 4
  قابل توجه ساده لوحانی که عشق آمریکا هستن!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس