با نزدیک شدن به نوروز، خانواده ها در تکاپوی تمیز کردن خانه و خانه تکانی هستند. در این دوره تمامی بخش های خانه کاملا تمیز و پاک می شود. کمدها از جمله بخش هایی هستند که تنها در همین یکبار در سال تمیز می شوند.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، کمد دیواری ها و کتابخانه ها محل هایی برای جمع شدن گرد و غبارها در طول سال است. معمولا خاک هایی که وارد خانه می شوند از ترس تمیز شدن و پاک شدن به کمد می روند و تا آخر سال در آنجا می مانند. این روزها اولین مکان هایی که بهتر است برای تمیز کردن به سراغشان بروید کمدها هستند.

** در اولین گام باید تمامی وسایلی که در کمدها هستند با دقت خارج کنید. بهتر است همه این وسایل را ابتدا با دستمال نمدار تمیز کنید تا قبل از وارد شدن دوباره به کمدها گرد و غبارشان گرفته شود.

** با خارج کردن وسایل از کمد کمی میان آن ها چرخ بزنید و وسایلی که می دانید در آینده به کارتان نمی آید را از آن ها جدا کنید. این وسایل را می توانید به خیریه ها بدهید تا آن ها میان مردم نیازمند تقسیم کنند. این کار هم فضای کمد شما را باز می کند و هم ثواب بسیاری دارد.

** تمیز کردن کمدها کار خاصی ندارد و تنها کافی است با یک دستمال نمدار کمی آن ها را تمیز کنید. اگر پشت کمد شما به دیوار می خورد می توانید دیوار این محل را نیز کمی تمیز کنید و سپس بار دیگر وسایلی که می خواهید را داخل کمد قرار دهید.

** برای تمیز کردن کتابخانه ها ابتدا کتاب ها را کاملا خارج کنید و تمامی قفسه ها را تمیز کنید. در مورد کتاب ها نیز می توانید آن هایی که خوانده اید را جدا کنید و به کتابخانه محل اهدا کنید.

** استفاده از براق کننده ها می تواند زیبایی و تازگی را بار دیگر به کتابخانه  شما وارد کند. این براق کننده ها را می توانید از مبل فروشی ها و یا فروشگاه های لوازم چوبی تهیه کنید. البته دقت داشته باشید که استفاده زیاد از این مواد می تواند کتابخانه شما را خراب کند.

** تمامی کتاب ها را با استفاده از یک دستمال خشک و یا خیلی کم نمدار تمیز کنید. گرد و خاک دشمنان اصلی کتاب ها هستند و می توانند آن ها را از بین ببرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس