کد خبر 189349
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۳

نویسنده کتاب آیات شیطانی در تلاش است تا نشان دهد که مسلمانان فتوای امام را فراموش کرده اند ولی یک روحانی هندی معتقد است که مسلمانان هندی مترصد فرصتی برای اجرای حکم امام هستند.

به گزارش مشرق به نقل از جهان، سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی به دلیل فتوای امام خمینی مبنی بر ارتداد وی بیش از دو دهه است که تحت تدابیر شدید امنیتی دولت انگلیس در این کشور به سر می برد.

 
سلمان رشدی اخیرا در سفری با هماهنگی سرویس های امنیتی هند و انگلیس به بهانه حضور در اکران یک فیلم به هند سفر کرده است تا مقامات انگلیس از این طریق به نوعی واکنش مسلمانان را به حکم ارتداد سلمان رشدی بسنجند.

 
به گفته سیدمحمد حسینی از روحانیون شیعه هندی حضرت امام اولین فردی بودند که در خصوص توهین نویسنده کتاب آیات شیطانی نسبت به پیامبر اسلام فتوا صادر کردند و بعد از ایشان سایر رهبران مذهبی علیه سلمان رشدی موضع گرفتند.

 
سلمان رشدی و بی بی سی، رسانه دولتی انگلیس برای کمک اهمیت نشان دادن  فتوای تاریخی امام خمینی تلاش می کنند که وانمود کنند که این فتوا در میان مسلمانان رنگ باخته ولی اینگونه نیست و هنوز هم بعد از گذشت سالها مسلمانان خواهان اجرای حکم اعدام برای سلمان رشدی هستند.

 
سلمان رشدی بارها تلاش کرده است تا به هند سفر کند ولی مخالفت مسلمانان این کشور مانع این سفر شده است. سلمان رشدی اینبار به صورت مخفیانه به این کشور سفر کرده است و این خلاف خواست مسلمانان هند است و اگر دست مسلمانان به رشدی برسد او را می کشند. البته باید بگویم که سفر وی به هند برای وی بدون هزینه نخواهد بود و گروه های مسلمان در تدارک تظاهرات به منظور حضور وی در هند هستند

 
دولت هند نباید اجازه بدهد که سلمان رشدی به هند بیاید. دولت هند باید به خواست مسلمانان احترام بگذارد و مانع از حضور مجدد وی در هند شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس