مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی برقرار است

سرپرست سازمان ملی سنجش گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی را تایید کرده است و نظر مجلس شورای اسلامی در این باره رد شد.

به گزارش مشرق، عبدالرسول پورعباس امروز در حاشیه بازدید از حوزه دانشگاه علم و صنعت ایران در نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳ در جمع خبرنگاران گفت: مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی دو سال است که در حال اجرا است و مجلس سال گذشته مصوب کرد که تا سال ۱۴۰۶ به روال گذشته برگردیم، این موضوع به شورای نگهبان ارجاع داده شد.

وی افزود: شورای نگهبان مصوبه مجلس را رد کرد، معمولا مصوباتی که در شورای نگهبان رد می شود یا باید مجلس آن را تصحیح کند و یا از آن عبور کند. در صورت اصرار مجلس باید موضوع به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع شود.

پورعباس اظهار داشت: در این مورد این مصوبه هم مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوبه مجلس را به مصلحت ندانست. بنابراین مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی برقرار است و کار با آن ادامه می یابد.

وی درباره ظرفیت پذیرش دانشگاه ها از کنکور ۱۴۰۳ گفت: در گروه علوم ریاضی و فنی حدود ۱۲۵ هزار داوطلب داریم و ظرفیت سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار نفر بوده است. برای این گروه اگر همه داوطلبان انتخاب رشته کنند صندلی وجود دارد و رقابت بر سر صندلی بهتر است.

سرپرست سازمان ملی سنجش گفت: درباره گروه علوم انسانی نیز حدود ۲۷۰ هزار نفر داوطلب وجود دارد که همین حدود ظرفیت وجود دارد. البته در این گروه رشته هایی مانند حقوق و روانشناسی دارای بیشترین رقابت هستند.

وی درباره شرایط امنیت آزمون سراسری خاطرنشان کرد: شب گذشته پلیس فتا اعلام کرده است که ۱۱۴ نفر را در زمینه تقلب و فروش تجهیزات تقلب دستگیر کرده است. شب آرامی گذراندیم و مشکل خاصی گزارش نشده است.

پورعباس درباره شرایط گرمای هوا و احتمال قطعی برق گفت: طبق روال هر ساله با وزارت نیرو همکاری شده است که قطعی برق در حوزه های کنکور نداشته باشیم.

وی درباره میزان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۳ گفت: تاکنون از ۹۸۴ هزار داوطلب تعداد ۹۲۰ هزار نفر کارت گرفته اند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس