لاوروف: هیچ مذاکره‌ زیرزمینی درباره اوکراین انجام نمی‌دهیم

وزیر خارجه روسیه امروز پس از مذاکره با همتای بلاروسی خود در مینسک گفت: هیچ مذاکره‌ زیرزمینی درباره اوکراین انجام نمی‌دهیم.

به گزارش مشرق، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز دوشنبه و پس از دیدار و مذاکره با همتای بلاروسی خود در مینسک در سخنانی خطاب به خبرنگاران اعلام کرد: اکثریت قریب به اتفاق گام های غرب از آغاز عملیات ویژه در راستای اولتیماتوم به روسیه در همه جهات از جمله در اوکراین انجام شده است.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: مسکو هیچ مذاکره‌ زیرزمینی در مورد وضعیت اوکراین انجام نمی‌ دهد، هیچ درخواستی از روسیه در مورد دومین کنفرانس حل و فصل اوکراین تا کنون وجود نداشته است. غرب مذاکرات بر اساس چارچوب‌ های عادلانه را رد می‌ کند و رئیس‌ جمهور اوکراین هم از انجام مذاکرات خودداری می‌ کند.

سرگئی لاوروف در ادامه افزود: پیشنهادات صلح پوتین نتیجه تحلیل هوشیارانه و سازنده وی از واقعیت های کنونی است.... مسکو و مینسک همکاری ها را در زمینه نظامی- فنی تقویت خواهند کرد. ما از شرکای بلاروسی خود برای پیوستن به سازمان شانگهای حمایت می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ابتکار نظام امنیتی اوراسیا مربوط به همه کشورهای این منطقه است. روسیه هر کاری انجام می دهد تا از کشاندن هرچه بیشتر کشورها به درگیری در غرب آسیا جلوگیری شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس