کد خبر 1617088
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۴
"جواد مهاجر" مجرم شناخته شد

هیئت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی با اکثریت مطلق آرا "جواد مهاجر" را مجرم دانست اما مدیرمسئول سپیده نیوز را مجرم ندانست.

به گزارش مشرق، اکبر نصراللهی؛ سخنگوی هیئت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی در تشریح رسیدگی به پرونده‌ جواد مهاجر ملقب به محمد مهاجری که با حضور اعضای هیئت منصفه در شعبه نهم دادگاه کیفری یک برگزار شد، اظهار کرد: جواد مهاجر با توجه ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای و غیرقابل گذشت بودن موضوع شکایت، به نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی (جرم سیاسی) در بستر فضای مجازی و شبکه ایکس (توییتر) متهم است.

وی افزود: مهاجر در توییت خود در تاریخ ۴ بهمن ماه ۱۴۰۲ بیان داشته است "با اطلاع دقیق می‌گویم همان عصر چهارشنبه که کودک دو ساله گوشواره قلبی در کرمان با کینه داعش تکه‌پاره شد، آقای ابراهیم رئیسی در پاستور مشغول دستور پرونده‌سازی به عواملش برای رد صلاحیت حسن روحانی در انتخابات خبرگان بود". جواد مهاجر همچنین در توییت دیگری در تاریخ نوشته است: "قالیباف با همه اختلافاتش با رئیسی در یک چیز با او هم سو او هم دشمن انتخابات پرشور و انتخابات آزاد است ...".

نصراللهی ادامه داد: متهم در پاسخ به سؤال دادگاه و برخی اعضای هیئت منصفه در مورد مستندات توییت خود در ماجرای رد صلاحیت حسن روحانی گفت: منبع او فرد موثق است. وی در مورد ادعای خود در مورد مخالفت شهید رئیسی با مشارکت گسترده در انتخابات ادعا کرد: شهید رئیسی در مورد انتخابات ترک فعل کرد و به نظر رهبری بی‌توجهی کرده است.

سخنگوی هیئت منصفه دادگاه مطبوعات گفت : اعضای هیئت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی بعد از شنیدن دفاعیات متهم و اظهارات نمایندگان شاکی، جواد مهاجر را به اکثریت آرا مجرم دانستند و مستحق تخفیف ندانستند.

وی با تشریح برخی از مباحث اعضای منصفه گفت: برخی از اعضای هیئت منصفه با استناد به اظهارات شهید رئیسی چند ماه قبل از انتخابات گفتند اظهارات و اقدامات رئیس‌جمهور با ادعای متهم سازگار نیست؛ به استناد خبرهای موجود در رسانه‌های مختلف شهید رئیسی در ۸ آذر ۱۴۰۲ گفت: دولت به دنبال انتخاباتی پرشور، رقابتی، سالم و امن است همچنین در دوم اسفند ۱۴۰۲ گفت انتخابات باید یکی از جلوه‌های مهم و بزرگ انسجام ملی باشد؛ مسئولان به جوانان میدان دهند و از ظرفیت‌ها، نشاط و انگیزه آنان غفلت نکنند.

نصراللهی افزود: امروز همچنین پرونده اکبر کریمی؛ مدیرمسئول کانال خبری تحلیلی سپیده نیوز موضوع شکایت شرکت تعاونی و توسعه و عمران شهرستان اسلامشهر بررسی شد. اکبر کریمی در پایان خرداد ماه ۱۴۰۲ با انتشار مطلبی با تیتر مجمع غیر قانونی تعاونی توسعه و عمران اسلامشهر تعطیل شد و از تخلفات جلساتی که عده‌ای با قرآن و ربع سکه با اعضای تعاونی توسعه و عمران پاسخگو تخلف‌ها و حاشیه هایش باشد، به نشر اکاذیب از طریق فضای مجازی متهم است که هیئت منصفه به اتفاق آرا، متهم را مجرم ندانست.

نصراللهی گفت: رای دادگاه رسیدگی به پرونده اتهام‌های جواد مهاجر و مدیرمسئول کانال خبری تحلیلی سپیده نیوز که به ریاست قاضی کریمی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک برگزار شد، متعاقباً صادر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس