کد خبر 1616751
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۰

به گزارش مشرق،محمد ایمانی در مطلبی با عنوان رئیس جمهور تراز رئیس جمهور نا تراز در کانال تلگرامی خود نوشت:

مخالف خوانی، برای اداره دولت کفایت نمی کند. باید دید کدام یک از نامزد ها، فارغ از تخطئه وضع موجود و خطابه های انتقادی، واقعا می تواند سکان ریاست جمهوری و اداره دولت چهاردهم را با همه سنگینی اش به دست بگیرد.

باید دید چه کسی شانه هایش، قادر است زیر بار سنگینی قرار بگیرد که تا همین یک ماه پیش، بر شانه های شهید رئیسی عزیز (ره) بود.

مهارت، درایت، استقلال رای، بینش عمیق به نحوی که سر نامزد کلاه نگذارند، و بردباری و مدیریت هیجان هاست که فرد را رئیس جمهور تراز می کند و بدون این ویژگی ها، با فرد ناترازی رو به رو می شویم که نه تنها قادر به حل مشکلات نیست، بلکه خودش و اطرافیانش تبدیل به معضل می شوند.

انتخابات ریاست جمهوری، شوخی و تفنن و هیجان محض، یا جای تخلیه عقده ها و هیجان ها -شبیه کاری که آقای ظریف این روزها می کند- نیست؛ تعیین سرنوشت چهار سال آینده، بلکه شکل دهی به دهه آینده، متناسب با تهدید های دشمنان و فرصت های بزرگ پیشرفت است.

فارغ از این که به چه کسی رای می دهیم، انتخابات را جدی بگیریم، ولو این که شاید برخی نامزدها هنوز برای روز بعد از پیروزی و مسئولیت پذیری و افتادن انبوه مشکلات در آغوش آنها، کمتر فکر کرده اند.

وعده التماس دوباره از دشمن عهد شکن و حل همه مشکلات از این طریق -بدون ارائه برنامه مصداقی برای حل مشکلاتی که هر کدام راه حل کارشناسی خود را دارند- رویکرد خطرناکی است که از ساده انگاری محض، و یا واگذار و بدهکار کردن پیشاپیش دولت، توسط دلال های سیاسی حکایت می کند.

دولت و رئیس دولتِ پیشاپیش بدهکار شده به دشمن، هرگز نمی تواند نه از امنیت ملی دفاع کند و نه توان مذاکره و چانه زنی خواهد داشت. این خسارتی است که روحانی و ظریف و مدعیان اصلاحات، یک بار در سال ۱۳۹۲ مرتکب شدند و اکنون، خطای تجربه شده را در قالب خیانتی آشکار تکرار می کنند.

خود تحقیری و احاله کلید همه مشکلات به دست دشمن، هیچ قفلی را نمی گشاید اما تهدید تولید می کند. این تعبیر وبسایت رادیو فرانسه در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۲، دردناک و عبرت آموز است که نوشت:

"ارزیابی غرب از وضعیت کنونی دولت روحانی، تعامل با فروشنده بدهکار و مشتاقی است که خود را ناگزیر از فروش حقوق ملی می بیند. بر پایه این جمع بندی، صبوری خریدار، وضعیت فروشنده را دشوارتر و قیمت فروش را کمتر خواهد کرد. پیشنهاد سقف زمانی ۳ ماهه از سوی روحانی برای انجام معامله قطعی با غرب، نشانه وضعیت اضطراری او است که در ژنو در هیئت فروشنده ظاهر خواهد شد".

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 4
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
    0 0
    راستی چرا ظریف تو دوره قبل برای همتی که از بدنه دولت بود خودش رو تیکه پاره نکرد اما الان کم مونده تیربار بگیره رو منتقداش؟ مگه رئیس جمهور هیچکاره نبود؟ پاسخ:چون خودشون میدونستن اون دوره چه گندی زدن اما الان باز صندوق ها پر شده میخوان بیان برا چپاول.رئیس جمهور همه کاره است وگرنه ظریف حیثیت نداشته اش رو به باد نمیداد. مردم از یه سوراخ دوبار گزیده نشین ها از ما گفتن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس