قالیباف

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند قانون راهبردی مجلس مانع حل برجام بود، گفت:‌وقتی ترامپ از برجام رفت، گفتند چند هفته تصمیم می‌گیریم و چند ماه گذشت ولی کاری نکردند.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری که صبح امروز به منظور دیدار با مراجع عالیقدر و آیات عظم قم وارد این شهر شده بود، بعد از چند دیدار، پیش از ظهر وارد جهت اقامه نماز ظهر و عصر وارد مسجد امیرالمؤمنین(ع) شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

قالیباف در سخنرانی خود پیش از اذان ظهر با اشاره به اهمیت مدیریت قوی در اداره کشور، گفت: به خاطر دارید که زمانی را گذراندیم که کرونا شیوع پیدا کرده بود و روزانه بیش از ۷۰۰ تن از هموطنان خود را از دست می دادیم. زمانی که دولت سیزدهم مستقر شد و در کنار مجلس دوازدهم قرار گرفت توانستند ریل و رویکرد کشور را نسبت به دوره قبل از آن تغییر دهند و در مسیر درستی قرار گرفتند اما مشیت الهی اینگونه شد که سیدالشهدای خدمت را از دست دادیم.

توانستیم کشور را در ریل درست خود قرار دهیم

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه دوران آشنایی من و شهید رئیسی به دوران مبارزات پیش از انقلاب باز می گردد، گفت: برادری و همکاری خود را ادامه دادیم و اوج آن در مسائل سیاسی و مدیریتی کشور در سال های اخیر بود که توانستیم کشور را در ریل درست خود قرار دهیم.

وی در ادامه با اشاره به قرارگیری در آستانه هشتم تیر ماه و برگزاری انتخابات، عنوان کرد: به برکت انقلاب اسلامی، امام(ره) و خون شهدا، مردم توانسته‌اند بر سرنوشت خود حاکم باشند و امروز ما برای مهم ترین و حساس ترین پست و مسئولیت کشور یعنی مدیریت اجرایی در قوه مجریه تصمیم گیری می کنیم.

قالیباف ادامه داد: این جایگاه، بالاترین جایگاه اجرایی کشور بوده و تمشیت تمام امور کشور در اینجا تعیین تکلیف می شود از این رو تکلیف اساسی و الهی بر گردن ما است. مجلس در رأس امور است و قطعا قوانینی که وضع می کند مهم است اما اگر قانونی تصویب بشود و اجرا نشود یک کاغذ بیش نیست.

رئیس جمهور آینده باید برنامه هفتم را مسیر کار خود قرار دهد

این نامزد انتخاباتی در ادامه با اشاره به اهمیت برنامه هفتم توسعه، بیان داشت: هر رئیس جمهوری که با انتخاب مردم روی کار بیاید باید برنامه هفتم را مسیر کار خود قرار دهد. برخی این روزها می گویند قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها مانع کار شده است و خجالت هم نمی کشند. به خاطر بیاورید زمانی که ترامپ برجام را پاره کرد، دولت وقت چه کرد. یک نشست خبری گذاشت و یک هفته به آنها فرصت داد تا به برجام بازگردند و وقتی این اتفاق نیفتاد این زمان را برای یک ماه، چند ماه و یک سال تمدید کردند اما باز هم اتفاقی نیفتاد و مملکت بلاتکلیف مانده بود.

قانون راهبردی ‌کشور را از بلاتکلیفی درآورد

وی افزود: با صراحت می گویم آن زمان عضو شورای عالی امنیت ملی و رئیس مجلس شورای اسلامی بودم، در این شورا به ریاست آقای روحانی رئیس جمهور وقت، مصوبه ای داشتیم که در بند ۷ آن مجلس را ملزم کرده بودند برای حل این مشکل، قانونی به تصویب برساند تا دست مذاکره کنندگان باز باشد که این موضوع در عرف بین الملل طبیعی است چنانچه وقتی از رئیس جمهور آمریکا هم مطلبی خواسته می شد می گفت دست من نیست و کنگره باید برای آن تصمیم گیری کند.

‌قالیباف اضافه کرد: این قانون با دقت و درایت در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که رهبر معظم انقلاب درباره آن فرمودند این قانون راهبردی بود و کشور را از بلاتکلیفی درآورد. اما باز هم می شنویم برخی می گویند این قانون مانع بوده است در حالی که در این قانون آمده زمانی که طرف مذاکره کننده به تعهدات خود عمل می کند چرا ما باید به تعهدات خود پایبند باشیم و حق ملت خود را نادیده بگیریم.

عضویت ‌ایران در پروتکل الحاقی داوطلبانه بود

این نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه عضویت جمهوری اسلامی ایران در پروتکل الحاقی داوطلبانه بود، عنوان کرد: طرف غربی می خواست این کار داوطلبانه را برای ما اجباری کند و انتفاع اقتصادی را نیز از ما بگیرد که این انصاف نیست. آنها می گفتند اگر از NPT خارج شویم، جنگ می شود که ما این کار را کردیم اما آیا جنگ شد؟ آیا وقتی غنی سازی را به ۲۰ درصد و بعد به ۶۰ درصد افزایش دادیم جنگ شد؟ همه این نگاه ها به دلیل ضعف و ایمان نداشتن آنها به سنت های الهی و فلسفه انقلاب اسلامی است که ریشه در مکتب اهل بیت(ع) دارد. خداوند بر اساس این مکتب به مردم وعده پیروزی داده است.

باید بدانید مذاکره یک روش مبارزه است

وی افزود: آن زمان روزی ۳۰۰ هزار بشکه نفت صادر می شد که این میزان امروز به یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت رسیده است. آن زمان البته درباره موافقت من با مذاکره نقد هم می‌شد بله من با مذاکره موافق بودم اما تأکید کردم باید بدانید مذاکره یک روش مبارزه است اما به این موضوع هم توجه نکردند. یک کاسب وقتی مشتری بدحساب دارد یا با او معامله نمی کند و یا آنقدر دقیق قرارداد را می نویسد تا کلاهش را نبرد. ما باید بدانیم امروز با دشمن و صداقت آمریکایی که همه آن تقلب، زور و ستم است روبرو هستیم اما شما اعتماد کردید و نتیجه این شد که همان آمریکایی ها کاغذ قراردادتان را پاره کردند.

قالیباف با بیان اینکه قطعا به دنبال رفع تحریم خواهیم بود، عنوان کرد: اما قطعا بر اساس قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، اقدامات پایاپای را دنبال می کنیم و گام به گام پیش می رویم. در نهایت نیز باید انتفاع اقتصادی شامل ملت ایران شود و آمریکایی ها باید بدانند در غیر این صورت هیچ اقدامی برای مذاکره با آنها نخواهیم کرد.

دارایی‌ها و ثروت‌های بزرگی در کشور داریم

این نامزد انتخاباتی در ادامه با اشاره به اینکه رفع تحریم ها در برنامه دولت چهاردهم خواهد بود اما در کنار آن خنثی سازی تحریم را نیز پیش می گیریم، یادآور شد: بیش از ۳۰ سال است کشور در دست شما بوده است اما درست مدیریت نکردید. ما سالیانه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در سال از ظرفیت های قطعی کشور را از دست می دهیم در حالی که با مدیریت قوی می توانیم از آن استفاده کنیم. ما دارایی‌ها و ثروت‌های بزرگی در کشور داریم اما همه را هدر می دهیم.

وی به دوره های مختلف خدمت خود در جایگاه هوافضا، نیروی هوایی، نیروی انتظامی و شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: شما در هیچ کدام از این دوران ها ندیدید که من درخواست اعتبار یا اختیار کنم و آنها را شرط کار کردن قرار دهم. شما به شمال و جنوب اتوبان کرج بنگرید که در بالای آن هوافضا و در جنوب آن صنعت ایران خودرو قرار دارد.

در ودعه صادق شجاعت در تصمیم‌گیری ‌داشتیم

قالیباف یادآور شد: موفقیت کشورمان در عملیات «وعده صادق» در برابر گنبد آهنین رژیم صهیونیستی و ۶ لایه پدافندی ناتو که اجازه حرکت یک موشک به سمت سرزمین های اشغالی را نمی دهد به دلیل این بود که شجاعت در تصمیم گیری و مدیریت صحیح را داشتیم. زمانی برای یک رزمایش روی موشک خود نوشتیم مرگ بر اسرائیل که آقایان می گفتند این را نشان ندهید که باعث تحریم می شود.

این نامزد انتخاباتی در ادامه تصریح کرد: اگر دشمن به خاک کشور ما تجاوز کرد باید بداند که از همه این لایه های پدافندی و گنبد آهنین با بیش از ۲۵۰ موشک عبور خواهیم کرد و بعد از گذر از مسجد الاقصی به مهم ترین پایگاه های هوایی آنها اصابت خواهیم کرد که دیدید شبکه های خبری شان چگونه این لحظات را به صورت زنده پخش می کردند که ایرانیان خارج از کشور که حتی شاید دل خوشی هم از کشور نداشته باشند با دیدن این صحنه ها اشک شوق ریختند و به کشورشان افتخار کردند.

رویکرد شهید رئیسی را دنبال خواهیم کرد

وی در ادامه با تأکید بر اینکه ما رویکرد شهید رئیسی را دنبال خواهیم کرد و بر روی ریلی قرار خواهیم گرفت که دولت سیزدهم و مجلس یازدهم آن را بنا گذاشت، عنوان کرد: ما نشان می دهیم در حوزه دیپلماسی چگونه می توان حق را از دشمنی که به دنبال حق خوری است بگیریم و همچنین با اجرای برنامه هفتم نشان خواهیم داد با تکیه بر ظرفیت جوانان می توانیم خنثی سازی تحریم را نیز دنبال کنیم.

آقایان می‌گویند به ما اجازه ندادند کار کنیم

قالیباف در ادامه تصریح کرد: امروز آقایان می‌گویند به ما اجازه ندادند کار کنیم و جلوی ما را گرفتند. آیا الان زبان باز کرده اید و می گویید؟ آن روز که در پست و مسئولیت خود بودید، این را می گفتید و خداحافظی می کردید اما تا آخر ایستادید و منافع خود را بردید بعد می گویید مانع کار شما شده بودند و اکنون می‌خواهید باز هم به عرصه بازگردید.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان خاطرنشان کرد: ما مسیر انقلاب را پیش می بریم و جبهه انقلاب را موفق می کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 28
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  84 40
  متأسفانه کسانی مثل ظریف و روحانی که بابت این همه خسارت باید الان محاکه و حبس باشند آزاد هستند تا با لجن پراکنی و فریب افکار عمومی دوباره به قدرت برسند و مملکت و زندگی مردم را نابود کنند
  • IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   30 38
   آره واقعا این ها چرا آزادن چرا پاسخگو نیستن طلبکارم هستن
 • ارسلان IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  44 45
  فریدون و ظریف واقعا وقیح اند.
  • IR ۱۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   30 31
   وقیح،منفور ،منزجر کننده و مشمئزکننده این همه بلا سر مردم اومد هیچی بهشون اثر نکرد
 • پریسا متفکر IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  14 33
  خدا می داند رئیسی رو همین شیخ بنفش انگلیسی و باند تبهکارش به شهادت رساندند.
  • IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   7 5
   تهمت نزن
  • IR ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   18 7
   درسته همونطور که گرا دادن این ها باعث شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری زاده شد
 • پریسا متفکر IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  33 63
  باید حسن روحانی و ظریف را در جلوی دوربین های تلویزیونی به خاطر خیانت به ملت ایران و وطن فروشی تازیانه بزنند تا مردم پرشور در انتخابات شرکت کنند.
  • IR ۱۹:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   13 6
   تازیانه چیه قربونت ،اون ها دیگه باید سپرد به داعش....
  • Alir2 IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
   0 1
   با کی داریم زندگی می کنیک وجدانا داعش شمایید!؟!؟ بی محاکمه حکم جاری می کنید!؟؟؟ اگر قرار باشد مست گیرند..... اوضاع اقتصادی مملکت یک روز و ده اینجور نشده! بلکه چارچوبی از سیاست های کلی نظام - روابط بین ملل- سیاست داخلی و خارجی - ... ...
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  42 43
  از حسودی داری آتیش می گیری . پزشکیان خیلی آدم بهتری است نسبت به تو . مردم او را بیشتر از تو دوست دارند
  • پریسا متفکر IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   33 38
   خدا شفات بده
  • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   25 40
   نه برنامه داره نه کارشناسه نه از اقتصاد سردرمیاره نه برای سیاست خارجی برنامه درست داره کارشناس فرهنگی اش هم که استودیو صدا و سیما رو با چاله میدان اشتباه گرفته واقعا بهتر از چه نظر بابت چه خصوصیتی اش دوستش داشته باشیم و چرا با رأی بهش که دولت ویرانگر سوم روحانی میشه زندگی خودمان را تباه کنیم
  • IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   34 40
   حماقت امثال شما تمامی ندارد
  • US ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   6 28
   اینها به جای ارائه برنامه دنبال تخریب پزشکیان هستند تا رای بیاورند. ولی زهی خیال باطل، مخصوصا زاکانی کارنابلد
  • BE ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   15 42
   من یکی از مردم: مرگ بر روحانی بی ناموس و دزد و انگل ایسی و دشمن اسلام و ایران و انقلاب و رهبر. پرشکیان هم یه نوچه بیشتر نیست.
  • IR ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   15 7
   پزشکیان حرف میزنه نصفش خودتخریبیه با سپردن ستاداش به افراد منفور دولت روحانی و فتنه‌گران خودتخریبی رو کامل کرده
  • IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   15 7
   پزشکیان خودشم در مورد خودش این ادعا رو قبول نداره،کاسه داغ تر اش نشو،پزشکیان فقط مترسک برای اهداف خاتمی و اسرائیل و امریکا،به قول نتانیاهو اصلاحات سرمایه هاشون تو ایرانن
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  5 7
  ا نشاالا این مناظر خوب باشد قبلی ها هیچ رنگ و بویی ازمناظرنداشته است فقط دراین چلسه باید روی روابط بااروپاوامریکا باید باشد ودراحر چرا روی اختلافات صحبت نمی کنند زاکانی هم دلقک بازی خودراتمامش کند حال ملت اززاکانی و هاشمی در مناظرات واقعا بهم خورده است اینهاشدن عصاره های ملت خاک عالم برسرشورای نگهبان فرمایشی
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  6 8
  شخصی مثل پژشکیان خطرناکتر از شیخ بنفش هست .مگن شخص رو اگه میخای بشناسی ببین با کی میگرده ....حالا در ستاد پزشکیان کیا دارن فیگور میگیرن همون باند ستاد شیخ بنفش .....نمیگذیریم ازتون اعضای شورای نگهبان چجوری شخصی مثلی پزشکیان خاین رو لیست کردید
  • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   11 9
   شیخ بنفش که آخرتش میشه عاقبت یزید
  • DE ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
   15 8
   هرکی پزشکیان رو انتخاب می کنه باید بدونه داره این تیم ورشکسته که ترک خدمت کردند و زمین سوخته تحویل دادند و اینهمه خسارت مالی به کشور وارد کردند رو هم باهاش انتخاب میکنن که با کمال تاسف همه کارنامه سیاه اقتصادی دارند از ظریف ، زنگنه ، آخوندی ، مهرعلیزاده ، جهانگیری تا ............. آزموده رو آزمومدن خطاست!
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  15 6
  باید از تاریخ درس عبرت گرفت ، کسانی که ما را دشمن شاد می کنن همان اصحاب فتنه اند
  • IR ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
   0 0
   تاریخو ول کن مردم از همین 3 سالی که گذشت هم درس بگیرن برد کردن
 • IR ۰۱:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  0 0
  یه بار این شگرد بگم بگم رو امتحان کردی جواب نداد و ارای باطله از تعداد رای هات بیشتر شد.چون نمیتونه علیه رئیسی بگم بگم کنه هنوز تو روحانی و ظریف گیر کرده.روحانی و ظریف تو انتخابات نیستن اگه وجودشو داری در مورد کسی حرف بزن که تو مناظرات حضور داشته باشه
 • IR ۰۱:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  0 0
  ارادتم به حسن روحانی بیشتر میشه وقتی میبینم این داره علیهشون حرف میزنه
 • IR ۰۲:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  24 29
  اصحالات= دزدان با چراغ و کلید و اختیار

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس