تغییرات گسترده در ثبت سفارش و ورود کالا به کشور از ۳ ماه بعد

از سه ماه آینده روند ورود کالا و تخلیه محموله‌های وارداتی صرفا منوط به ارائه ثبت سفارش خواهد شد.

به گزارش مشرق، طبق مصوبه هییت وزیران در خصوص آیین نامه قانون مقررات صادرات و واردات در تاریخ ۲۰ خرداد ماه، ورود قطعی کلیه کالاها به قلمرو گمرکی و مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی … موکول به ثبت سفارش یا ثبت آماری " قبل از تخلیه کالا در اماکن گمرکی یا مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و اخذ مجوز ورود از وزارت صمت قبل از تخلیه کالا در اماکن گمرکی با رعایت سایر شرایط مقرر خواهد بود"

به گزارش تسنیم، تا کنون رویه مرسوم تجارت خارجی کشور به این شکل بوده که عمده فعالان اقتصادی در ابتدا اقدام به ورود کالا به سرزمین اصلی یا مناطق ازاد کرده و سپس مجوزهای مربوطه را دریافت و در هنگام اظهار به گمرک جهت ترخیص کالا ارائه میکردند.

همچنین بعد از اعمال یک سری سخت گیریها در مورد ترانزیت داخلی از نقاط مرزی به گمرکات داخلی نیز ارائه ثبت سفارش الزامی نبود. حالا با مصوبه جدید هییت دولت که از سه ماه دیگر باید اجرایی شود شرط تخلیه کالا در سرزمین اصلی ارائه مجوز ثبت سفارش میباشد که یک تغییر بسیار مهم در روند واردات کالا به کشور محسوب میگردد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • حامد IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
    0 0
    من با ۳۲ سال سابقه کار و باز نشسته از خرید یک ماشین نو ایرانی عاجز هستم نمی دانم برخیها چطور پول در می آورند ماشین میلیاردی میخرند .ما را هم راهنمای کنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس