قالیباف: سفر مردم ‌ایران از دهه ۹۰ ‌‌کوچک و مشکلات بیشتر شد‌

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما هنوز نتوانستیم در رفع مشکلات معیشتی مردم آن طور که باید موفق باشیم و پذیرفته نیست.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف در اجتماع مردم کرمان در سالن شهدای کارگر با بیان اینکه کرمان استان کریمان، و مهد شجاعت است و سرزمینی که تاریخ و طبیعت و فرهنگ و شهدای او که بیش از 6 هزار شهید است زبانزد است، اظهار داشت: یاد شهید باهنر و شهدای دیگر کرمان را گرامی می‌داریم؛ اما امروز شهادت می‌دهم برای بخشی از جوانان عزیزی که دوران دفاع مقدس را نبودند و جای جای این سرزمین خون فرزندان استان کرمان بر زمین ریخته است.

وی با بیان اینکه توفیق همرزمی با رزمندگان لشکر 41 ثارالله استان کرمان را داشتم، افزود: اگر امروز عزت داریم و ایرانیان در هر کجای دنیا هستند و آزادگان جهان که حسرت اقتدار ایران را می‌خورند این افتخارش از استان کرمان است که سردار بزرگی همچون سلیمانی عزیز در خود پروریده است؛ حاج قاسم بیش از 40 سال مجاهدت کرد و شجاعانه و مظلومانه جنگید و به گردن یکایک ما حق دارد و از همه ادیان و گروه‌ها و مذاهب دفاع کرد.

قالیباف با بیان اینکه ما باید راه حاج قاسم را ادامه بدهیم و امروز بدون شک شهیدان و همه کسانی که برای عزت ایران تلاش کردند از ما می‌خواهند همچنان که در عملیات وعده صادق موفق و پیروز بودیم در عرصه اقتصادی نیز موفق باشیم، تصریح کرد: ما هنوز نتوانستیم در رفع مشکلات معیشتی مردم آن طور که باید موفق باشیم و پذیرفته نیست.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ‌به عنوان یک خدمتگزار و یک بچه رزمنده می‌گویم ‌در طول 45 سال گذشته بی‌وقفه در مسیر تلاش در همه صحنه‌ها در میدان بودم و با اطلاع می‌گویم کشور ظرفیتی در امکانات مادی و نیروی انسانی دارد که باید استفاده کرد، خاطرنشان کرد: 19.5 درصد ظرفیت گاز دنیا در ایران است و معادن ما از سرمایه‌های زیادی است که در کشور داریم؛ قطعا مشکلات داریم و دشمنان برای ما مشکلات فراهم می‌کنند اما بیش از آن مشکلات نحوه مدیریت بر منابعی است که داریم.

وی با بیان اینکه قدرت خرید خانوارها به شدت کاهش پیدا کرده به گونه‌ای که سلامت خانواده را تهدید کرده و باید به این موضوع در کشور پایان بدهیم، اضافه کرد: در دهه 90 که گذشت رشد اقتصادی کشور کمتر از یک درصد بود و نقدینگی ما 26 برابر شد؛ این آمار نشان می‌دهد که چقدر سفره‌ها کوچک و مشکلات بیشتر شد.

قالیباف با بیان اینکه در دو سه سال کرونا نیز هم عزیزانی را از دست دادیم و هم مشکلات ما بیشتر شد، تصریح کرد: در دولت شهید رئیسی کار خوبی آغاز شد ولی همه یکپارچه به سمت یک حرکتی رفتیم که بتوانیم این مسائل را به صورت ملموس با کمک مردم حل کنیم ولی دقت در این موضوع بسیار مهم است که این اصلاحات و تغییرات را کجا باید انجام بدهیم.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مردم بر سرنوشت خود حاکم هستند و این نعمت جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد:
انتخابات یک فرصت است برای انتخاب افرادی است که ضعف‌ها را جبران و نقاط قوت را تقویت کنند.

قالیباف با بیان اینکه در مجلس هر قانونی که جامع و کامل باشد اگر اجرا نشود کاغذی بیش نیست، ادامه داد: در روزهای آینده برای عبور از این مسیر سخت و استفاده از ظرفیت‌هایی که وجود دارد تلاش خواهیم کرد؛ ضعف مدیریت در کشور وجود دارد و باید از منابع استفاده کرد؛ بی‌تدبیری و تصمیمات خلق‌الساعه را باید کنار گذاشت؛ مردم دقیق دنبال کنند، بررسی کنند و انتخاب کنند و بدون شک مردم قبول دارند افرادی که خود را در معرض انتخابات قرار دادند باید سابقه مدیریتی داشته باشند و دیگر وقت آزمون و خطا نیست.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر ‌توفیق خدمتگزاری برای من پیدا شد این ضمانت را می‌دهم که برای همه اقشار تلاش کنیم تا مشکلات ‌برطرف‌ شود، خاطرنشان کرد: کار اساسی آن است که در تولید ثروت و بخش سرمایه‌های کشور پیگیری کنیم تا این وضعیت پایان پیدا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 2
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
    0 0
    🔰 تکرار تلخ 🔸تکرار دولت روحانی یعنی: تورم سه رقمی، دو برابر شدن تحریم های فعلی، تعطیلی دوباره برنامه هسته ای، تردید در نیروگاه سازی و پالایشگاه سازی، و بازگشت تهدید های نظامی و امنیتی. کیهان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس