حذف شرط وثیقه مشمولان غیرغایب در راهپیمایی اربعین حسینی

رئیس ستاد اربعین ‌شعار امسال اربعین را «کربلا طریق الاقصی» عنوان کرد و گفت: این شعار بین ایران و عراق مورد توافق قرار گرفت.

به گزارش مشرق، سردار سیدمجید میراحمدی امروز در سفر به استان خوزستان و بازدید از مرز شلمچه اظهار داشت: سال گذشته مجموعا در رفت و برگشت یک میلیون و ۶۰۰ هزار زائر از مرز شلمچه عبور و مرور داشتند.

وی با بیان اینکه مرز شلمچه دومین مرز ما در عملیات عظیم اربعین است و بعد از مرز مهران بیشترین تردد را در خود دارد، گفت: تغییری نسبت به سال گذشته نداریم و همچنان اتباع مقیم از مرز شلمچه و اتباع غیرمقیم از جمله زائران پاکستانی از مرز چذابه عبور خواهند کرد.

میراحمدی گفت: دولت عراق شرایطی برای زائران پاکستانی برای امسال قائل شده‌اند که مسائل محدودیت در تعداد است و حداکثر ۵۰ هزار نفر را تعیین کرده‌اند و از نظر سنی هم باید بالای ۵۰ سال باشند. البته ما علاقمند به تعدیل این شرایط بودیم اما تابع تصمیمات دولت عراق هستیم ولی علاقمندی و توصیه های خودمان را مطرح می‌کنیم.

رییس ستاد اربعین کشور گفت: خدا را شکر ۵۲ عملیات عمرانی از امروز در مرز شلمچه آغاز شد و ان‌شاءالله امسال این مرز وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته خواهد داشت و همچنان مرزی خواهد بود که مورد استقبال زائران است.

وی درباره گرمای هوای و تمهیدات لازم در این زمینه برای زائران نیز عنوان کرد: یکی از تاکیدات اصلی ما برای مدیریت عملیات اربعین موضوع گرمای هوا و مراقبت از سلامتی زائران در برابر گرمای شدید آب و هواست؛ همین امروز که ما مرز شلمچه هستیم دما ۵۰ درجه است و حتی ممکن است در اربعین با افزایش دما هم مواجه باشیم. اقداماتی که آغاز کرده‌ایم مواردی از جمله بحث توسعه سایبان، تامین آب و یخ و تسهیل در سرعت عبور و مرور زائران است. ضمن این که عزیزان عراقی هم در همین راستا اقداماتی را شروع کرده‌اند. البته وضعیت ما خیلی بهتر است و ان‌شاءالله وضعیت عزیزان عراقی هم سال به سال بهتر شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بیان کرد: مدیریت سفر از سوی زائران در مقابل گرمای هوا نیز به این موضوع کمک می کند. ضمن این که آماده سازی وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر را هم برای درمان و مقابله با گرمازدگی داریم و تمهیداتی چون احداث تونل های سرد و پیش بینی دارو و سرم های مورد نیاز و سایر امکانات اندیشیده شده است و مشکلی نداریم.

سردار میر احمدی درباره شعار اربعین امسال نیز گفت: شعار امسال «کربلا طریق الاقصی» است که بین ما و عزیزان عراقی مورد توافق قرار گرفت. این نیز به دلیل شرایط مظلوم مردم غزه است که البته با اقتدار مقابل جنایتکاران تاریخ ایستاده اند و ان شاءالله این حرکت، اقدامی در راستای حمایت از آن ها باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس