کد خبر 1615029
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰
پزشکیان: به دنبال مقام و اسم و رسم نبودم اما نگرانم/«بگم‌ها» ما را به اینجا رسانده است

نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: خوب نیست که آدم در صدا و سیما بیاید و بگوید که «بگم؟» همین «بگم‌ها» ما را به اینجا رسانده است.

به گزارش مشرق، مسعود پزشکیان نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری عصر سه‌شنبه -۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - در همایش «فرهنگیان حامی پزشکیان» که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، با بیان اینکه «من اهل دعوا نیستم اما به هیچ وجه نیز زیر بار زور نمی‌روم» اظهار کرد: تا جایی که خودم را میشناسم هیچ وقت در طرفی که افراد قلدر و زورگو بودند نایستادم بلکه همیشه با مردم بودم و برای آنها تلاش کردم و سعی کردم مردمی بمانم.

وی درباره دلیل خود برای اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: من به دنبال پست و مقام و اسم و رسم نبودم اما برای کشورمان و برای آینده مملکت به عنوان یک انسان نگران هستم و این نگرانی چیزی است که آینده را خیلی تیره و تار نشان می‌دهد اگر ما بلند نشویم و دست به دست هم ندهیم و در مقابل مسیری که ما را به جهتی می‌برد که آینده به آن وضعیت مبتلا شود، برنامه نداشته باشیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه دل‌مان می‌خواهد در مملکت‌مان آینده‌ای پر از برکت و شکوفایی و خلاقیت شکل بگیرد، گفت: باورم این است که اگر قرار است این مملکت درست شود، بدون مدرسه‌ای که در آن خلاقیت، نقادی، کارهای تیمی و مشارکت وجود نداشته باشد شدنی نیست. این قول را میدهم که اگر روزی روزگاری به قدرت رسیدم، اولین و مهمترین اولویت من رسیدگی به مدارسی باشد که الان وضعیت نامناسبی دارند؛ این قول را می‌دهم تا جایی که می توانم واقعیت معیشتی معلمان را اصلاح کنم و حداقل مشکل دارو و درمان بازنشستگانی که الان مشکلات دارند را حل کنم؛ اینها چیزهایی است که می توانم قول دهم.

پزشکیان با بیان اینکه «ما با هم می توانیم این مملکت را درست کنیم و کاری انجام دهیم که کارستان شود»، عنوان کرد: قطعاً اجازه نخواهم داد در مدرسه به هیچ معلمی بی احترامی شود. همچنین مطالباتی که در این جلسه مطرح شد از قبیل اعمال یک نظام استخدامی و مشارکت دادن معلمان در مدیریت مدارس را قطعا انجام می‌دهیم.

وی گفت: ۴۰ سال است که در مملکت شعار می دهیم ولی کاری نکردیم؛ بر همین اساس من نمی خواهم شعار دهم بلکه می خواهم قول دهم که در هر مقدار که در توان من باشد باید به دنبال حل مشکلات و گرفتاری‌های مردم باشم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به طرح دغدغه‌ای از سوی یکی از معلمان درباره نسل جدید گفت: من نمی‌فهمم نسل زد و ایکس و ایگرگ چیست؛ مشکل این نسل‌های ما هستیم؛ او تغییر و نوآوری میخواهد ما تغییری نکردیم؛ اگر مدرسه و معلمان ما باور و اندیشه تغییر در خود ایجاد کنند، می‌توانند مشکلات خود را با نسل جدید برطرف کنند.

پزشکیان همچنین در پاسخ به یکی از معلمان که گفت «اگر آمده‌ای تنور انتخابات را گرم کنی، ما معلمان هیزم این تنور نخواهیم شد»، اظهار کرد: شما مطالبه‌گر هستید یعنی باید پشت آدمی بایستید که بتواند مطالبات شما را پیگیری کند؛ اما اگر مطالبه گر باشید ولی کسی را نداشته باشید که حرف شما را در آن بالا بزند، در آن زمان با باتوم و زندان با شما برخورد می‌کنند؛ می‌توانم این وعده را به شما بدهم که نیروهای امنیتی یا حراستی رفتارهایی را که الان در مدارس می‌کنند، انجام ندهند اما اگر شما به صحنه بیایید، می‌توانید این صحنه را تغییر دهید؛ اگر به صحنه نیایید آنها همان کار را خواهند کرد و شما باید در کف خیابان ادعا کنید و در نتیجه آینده مملکت ما با مشکل مواجه خواهد شد.

وی افزود: اگر همه به صحنه بیاییم و با هم باشیم و به من کمک کنید من به دنبال مطالبات شما خواهم بود؛ من می‌توانم مدارس دولتی را ارتقا دهم تا تنه به تنه مدارس خصوصی و آنچنانی که الان هستند، بزنند. من دغدغه‌های فرهنگیان را با خود فرهنگیان می‌توانم برطرف کنم.

«بگم‌ها» ما را به اینجا رسانده است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به طرح مطالبه از سوی یکی از افراد حاضر در سالن که از پزشکیان خواست در مناظره‌های تلویزیونی پاسخ محکمی به رقبای خود بدهد، با تاکید بر اینکه برای اینکه مملکت بتواند جلو برود در ابتدا باید اختلافات و تنش‌ها را کم کنیم، عنوان کرد: من می‌توانم جلوی برادرانی که حرف‌های گاهاً غیر منطقی و غیر اصولی می‌زنند، جواب دهم؛ من می‌توانم پرونده‌های آنها را دربیاورم چون خیلی از آنها بیخود بالا آمده‌اند؛ این پرونده‌ها را هم من نداشتم بلکه آوردند دادند ولی خوب نیست که آدم در صدا و سیما بیاید و بگوید که «بگم؟» همین «بگم‌ها» مارا به اینجا رسانده است.

پزشکیان ادامه داد: اگر واقعا به فکر مردم هستیم باید بجای اینکه حرف‌های بی ربط بزنیم دست به دست هم بزنیم و مشکلات را حل کنیم. بارها گفته‌ام که اگر این آقایان بروند و کل زندگی خودم، خانواده‌ام، قوم و خویش و اطرافیانم را بگردند و اگر یک رانت در بین آنها پیدا کردند، نزد مردم هر بلایی که دل‌شان خواست سر من دربیاورند؛ اگر می‌توانستند برای من پرونده درست کنند، تا الان این کار را انجام داده بودند؛ بلاخره من جراح قلب هستم و اگر می‌خواستم دنبال پول بروم و عمل کنم الان زندگی دنیایی‌ام طور دیگری بود اما آنچه الان دارم هزاران برابر از آن زندگی دنیایی بالاتر است؛ چراکه من امروز اعتماد مردم را دارم.

وی تاکید کرد: با تمام وجود معتقدم که باید مشکلات آموزش و پرورش را ریشه‌ای حل کنیم، روش‌های آموزش را اصلاح کنیم، فضای آموزشی را درست کنیم و به معیشت مردم و سلامت مردم توجه کنیم و قول می‌دهم این مشکلات را تا جایی که با هم بودیم و در اختیار داشتیم، حل خواهم کرد؛ در این مسیر در صحنه بودن فرهنگیان و اینکه مردم را پای صحنه بیاورند خیلی مهم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مطالب مطرح شده در برنامه تلویزیونی میزگرد سیاسی که امروز برگزار شد، اظهار کرد: امروز در صدا و سیما با آقایان بر سر تحریم بحث داشتیم؛ ما باید تحریم را حل کنیم اگر نتوانیم تحریم را حل کنیم کاسبان تحریم تا دلتان بخواهد می‌خورند و پول‌هایی را گم و گور می‌کنند که هیچ کسی نمی‌فهمد کجاست. ما به عنوان حاکم و صاحبان قدرت باید اولین دغدغه‌مان حل مشکل مردمی باشد که بر آنها حکومت می‌کنیم. نمی‌شود در مملکتی زندگی کرد که مردمانش وقتی به خانه می‌روند شرمنده هستند؛ این برای من شرم‌آور است. برای من به عنوان کسی که در این مملکت زندگی می‌کنم و به عنوان کسانی که ادعای اسلام می‌کنیم پذیرش اینکه معلمان، بازنشستگان، کارمندان و همه کسانی که در این مملکت زندگی می کنند گرفتار تورم و گرانی و مشکلات مسکن شده‌اند، امکان پذیر نیست.

پزشکیان رفتار دولت و سیاست‌گذاری‌هایی که مسئولان اعمال می‌کنند را دلایل این وضعیت عنوان کرد و گفت: عزت یعنی اینکه مردم با خیال راحت به خانه خود بروند و زندگی معمولی خود را تامین کنند؛ مردم از ما زندگی معمولی می‌خواهند و بستر این زندگی را حاکمیت باید تامین کند؛ ما اگر نتوانیم زندگی مردم را آماده کنیم، همه مشکلات روز به روز بیشتر خواهد شد و با گرفتن و زدن و زندان کردن مشکل حل نخواهد شد.

وی در پاسخ با بیان اینکه «ما تلاش خواهیم کرد هم مشکلات تحریم را حل کنیم، هم ارتباطات مان با همسایگان را ارتقا دهیم و هم در داخل اختلافات مان را حل کنیم و به هم نپریم» خطاب به فرهنگیان اظهار کرد: قطعاً شما می‌توانید من را به عنوان یک مطالبه‌گر به دولت بفرستید؛ آمده‌ام تا مطالبه گر مشکلات فرهنگیان عزیز و مردم فقیر و محرومین و صدای کسانی که صدای‌شان شنیده نمی‌شود باشم. شاید الان جرات نمی‌کنم شعار بدهم اما قطعاً بدانید که در مقابل کسانی که زور می‌گویند، کوتاه نخواهم آمد و در مقابل شان سرم پایین نخواهد بود؛ سعی می‌کنیم تا جایی که می‌شود با تعامل جلو برویم که مملکت‌مان درست شود؛ ان‌شاءالله در آینده خواهید دید که کاری می‌کنیم کارستان.

در این همایش که با حضور جمعی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته و همچنین نومعلمان و دانش‌آموزان رای اولی برگزار شد تعدادی از وزرای آموزش و پرورش نظیر سید کاظم اکرمی، مرتضی حاجی، علی اصغر فانی، سیدمحمد بطحایی و محسن حاجی میرزایی نیز حضور داشتند.

همچنین تعدادی از نمایندگان معلمان و تشکل‌های فعال حوزه فرهنگیان در این همایش در سخنانی به بیان مطالبات و خواسته‌های خود پرداختند؛ تسویه مطالبات فرهنگیان، حمایت از تشکل‌های فرهنگیان بازنشسته، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، بیمه بازنشستگان، تکریم و ارزش‌گذاری بیشتر به جایگاه بازنشستگان بازنشسته، ارتقای کیفیت آموزشی مدارس دولتی، تعیین تکلیف کنکور، رفع موانع دسترسی به اینترنت، امنیت زنان و برچیده شدن گشت ارشاد و همچنین تضمین امنیت انتخابات از مطالباتی بودند که از سوی سخنرانان مورد تاکید قرار گرفت.

فرج‌الله کمیجانی دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی نیز به عنوان یکی از سخنرانان این همایش عنوان کرد: بیش از ۸۰ درصد ستادهای آقای پزشکیان در کشور در دست فرهنگیان است دلیلش نیز این است که هر موقع با جمع معلمان مطالبه‌گر به مجلس مراجعه کردیم، همیشه با نگاه عدالت طلبانه‌ای که داشتند، پشتیبان معلمان و طبقات ضعیف جامعه بوده‌اند و ما بر همین اساس از او حمایت می‌کنیم.

همچنین علی اصغر فانی رئیس شورای سیاست‌گذاری ستاد فرهنگیان مسعود پزشکیان طی سخنانی تاکید کرد: آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترک ملت و حاکمیت است و قریب به ۵۰ میلیون مخاطب مستقیم اعم از دانش‌آموزان، والدین و معلمان دارد. قریب به ۲ میلیون معلم شاغل و بازنشسته داریم.

وی در اولویت نبودن آموزش و پرورش را از چالش‌های این هنر عنوان کرد و گفت: انتظار داریم که «هر معلم یک شغل» تحقق پیدا کند و خواستار یک زندگی عزتمند هستیم. همچنین باید توجه کرد که معلم، معلم است و با معلم نمی‌توان با قانون مدیریت خدمات کشوری که مخصوص کارمندان است رفتار شود، بلکه ما نیاز به یک آئین نامه خاص معلمان و نظام استخدامی واحد داریم. مشارکت معلمان در مدیریت مدارس و یکسان سازی حقوق بازنشستگان و کارمندان از دیگر انتظارت و مطالبات فرهنگیان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 22
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  6 2
  وای به حال آموزش و پرورشی که در دست اصلاحات مکار و حیله گر باشه
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  4 1
  پزشکیان همان دولت روحانیست
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  4 2
  جناب پزشکیان شما به درد ریاست جمهوری نمی‌خورد باور کنید مردم را به دردسر نیندازید شما برنامه ندارید و خود را وام دار دولت روحانی میکنید کشور 8 سال کشور را معتل برجام کرد وآخر خزانه را خالی تحویل داد
 • IR ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  4 1
  خدا رحم کنه،نیومده فقط غر غر و دعوا
 • IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  7 3
  پزشکیان فرار کن بلدوزر داره میاد
  • IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
   3 2
   اتفاقا آقای پزشکیان با تناقضاتی که دارند باید بدانند بگم بگم ما را به اینجا نرساند نگم نگم ما را به اینجا رساند . آقای پزشکیان فراموش کردند بگم بگم اخیر وزیر خارجه دولت بنفش را در میزگرد شبهای پیش .آقایان اصلاح طلب من نمی گویم اصولگراها خوبند ولی به خاطر مردم هم که شده دست از سرشان بردارید . پول و ثروت حرام کور و کرتان کرده .خلاص!
  • IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
   3 1
   اتفاقا آقای پزشکیان با تناقضاتی که دارند باید بدانند بگم بگم ما را به اینجا نرساند نگم نگم ما را به اینجا رساند .
  • IR ۱۰:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
   4 2
   باید بنویسید تانک انقلاب
  • IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
   1 3
   تانک فقط ظریف که از رو همتون رد شد.
 • اا IR ۰۱:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  0 2
  ولی اینو خوب گفت کاش همه دست به دست هم بدهند برای ایران
 • IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  2 0
  خوب چه اشکالی دارد مردم این بگم ها رو بشنوند و آگاه شوند چه کسانی مدیریت امور آنها را در دست دارند. چرا آقای پزشکیان میخواهید تخلفات و ما کارآمدی های خودتان را پنهان کنید؟
 • تبریزی IR ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  2 0
  آقای پزشکیان من موندم شما با این حرف ها چرا کاندید مجلس و بعد ریاست جمهوری شدید؟ با خودتان چند چند هستید؟
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  2 0
  رئیس جمھورآیندہ انشااللہ بانکھای اسلامی جایگزین بانکھای ربوی گرددانشااللہ سودوبھرہ بانکی صفرباشد
 • US ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  0 2
  فقط پزشکیان
 • IR ۰۲:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  1 1
  دکتر محمدباقر قالیباف در سال ۱۳۸۷ برابر با سال ۲۰۰۸ میلادی از طرف سایت شهرداری‌های جهان به عنوان هشتمین شهردار برتر دنیا معرفی شدند . برای مشاهده سند لطفاً به ویکی‌پدیای دکتر قالیباف مراجعه کنین در قسمت شهرداری تهران این مطلب ذکر شده و آدرس سایت رو گذاشته با کلیک کردن میتوانید رتبه بندی رو ببینید.. 👌💟🥇💚🤍❤️
 • IR ۰۲:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  2 0
  ظریف برگشته از دولت صف های روغن وبرنج و مرغ وگرانی دفاع میکنه 😴😐
 • IR ۰۳:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  2 0
  از زمان مناطره اول که مزشکیان اون حرفها را زد ادامه اش و شکست بخوریم پورمحمدی و اون چرندیاتی که دیکه حتی دلم تمی خواد چیزی را ببینم ... دیگه اصلا حرفی ندارم .
 • DE ۰۳:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  2 0
  یک مشت مشنگ
 • IR ۰۴:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  2 0
  ظاهرا دچار فراموشی شده و یادش نیست دولت تهدید امید ، با مردم و این کشور چکار کرد . فقط تهدید خنثی احمدی نژاد یادشه .
 • IR ۰۴:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  4 0
  بگم و بگم رو به موسوی گفت ، اینا چرا میسوزن احتمالا سر شعار یا حسین میر حسین شونه
 • محمدی IR ۰۵:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  0 2
  بگم هایی که هیچ وقت گفته نشد و مشخص شد که سراب و دروغی بیش نبوده
 • IR ۰۷:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  3 0
  تو هم لگدی پرت کن! از بزرگتان جه خیری به مردم رسیده که ار شما بله قربانگوهای ابله بشه انتظاری داشت.
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  2 0
  مگر دانستن حق مردم نیست؟ یا آن که حساب پاک است از محاسبه چه باک است
 • لنگی سوز IR ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  3 0
  جهت اطلاع پزشکیان، همین " بگم ها " بود که پته ی همه ی فاسدین جبهه اصلاحات را ، رو کرد . از اون عالیجناب سرخ پوش بگیر تا ...... مردم عزیز هوشیار باشن پزشکیان دولت سوم روحانیه
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  3 0
  یاران پزشکیان با حمله به سفارت آمریکا سبب اولین تحریم ایران توسط آمریکا شدند جلایی پور. یار غار ایشان با توزیع سلاح بین کرده‌ای عراق سبب جنگ لیوان وعراق شد محتشمی پور خواهان همراهی با صدام در جنگ با آمریکا برای تجاوز با کویت بود آیا این ایستادن کنار رورگویاک نیست ؟ جناب پزشکیان در زمان خاتمی شما ویا انسان برای خون آشام بغداد وعتمل بمباران شیمیایی حلبچه راه پیمایی نکردید واز،صدام دفاع نکردید ؟ دیگر دروغ بس است
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  4 0
  افراد افراد مؤمن وانقلابی دلسوز می توانند ايران را به‌ اقتدار سياسی واقتصادی ونظامی برساند نه غربگرایان بله قربان گو ی کد خدا
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  0 1
  دکتر پزشکیان پیروز انتخابات خواهد شد
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  0 2
  فقط پزشکیان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس