کد خبر 1614059
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۳:۱۴
۲۲ اردیبهشت «روز ملی مشاغل خانگی» در تقویم ثبت می‌شود

رییس دبیرخانه مشاغل خانگی از مصوب شدن روز ۲۲ اردیبهشت به عنوان «روز مشاغل خانگی و تولید خانواده محور» در تقویم ملی کشور خبر داد.

به گزارش مشرق، آزیتا همتیان، رئیس دبیرخانه مشاغل خانگی هدف از مصوب شدن روز ۲۲ اردیبهشت به عنوان «روز مشاغل خانگی و تولید خانواده محور» در تقویم ملی کشور خبر داد.

وی تصریح کرد: در راستای گفتمان‌سازی عمومی مشاغل خانگی، دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با هماهنگی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی نسبت به نامگذاری روز ملی مشاغل خانگی و درج در تقویم اصناف، حرفه‌ها و مشاغل کشور اقدام کرد.

رئیس دبیرخانه مشاغل خانگی هدف از این اقدام را فرهنگ‌سازی، گفتمان‌سازی، تشویق و هدایت متقاضیان به سمت کسب و کارهای خانگی عنوان کرد.

همتیان همچنین بر پررنگ کردن نقش مشاغل خانگی به عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم سیاستگذاری در ایجاد اشتغال دولت سیزدهم تاکید کرد.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی در پایان گفت: این اقدام در راستای بند ۴ مصوبات نشست مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و به استناد ماده واحده «تقویم اصناف، حرفه‌ها و مشاغل کشور (مصوب نشست ۸۸۱ مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی)» و تصمیم نشست ۸۲۰ مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ شورای فرهنگ عمومی کشور است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس