عنایتی: ایرانی‌ها منظم‌ترین و منضبط‌ترین حجاج هستند

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان با اشاره به سازماندهی عالی حجاج ایرانی از سوی بعثه حج ایران تاکید کرد که حجاج کشورمان، منظم‌ترین و منضبط‌ترین حجاج هستند.

به گزارش مشرق، ایندیپندنت عربی از گفتگوی خود با علیرضا عنایتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان خبر داد و نوشت که عنایتی در این گفتگو تاکید کرد که نزد حجاج ایران هیچ رویکردی یا دستورالعملی برای سوء استفاده از حج یا انجام هر فعالیتی خارج از چارچوب یا برهم زننده آرامش حج وجود ندارد و حجاج ایرانی منظم‌ترین و منضبط‌ترین حجاج هستند.

وی افزود همواره به حجاج توصیه می شود که در موسم حج فرصت را برای دعا و قرائت قرآن غنیمت بشمارند.

عنایتی افزود در ایران، دوره های آموزشی بهداشتی، فرهنگی، اداری و دینی برای آشنایی با حج و مناسک و فضاهای روحانی آن برگزار می‌شود و حدود ۹۰ هزار ایرانی روزها و شبهای معنوی را در سرزمین وحی گذرانده و تا کنون توانسته اند اعمال خود را در مکه مکرمه و مدینه منوره در آسانی و فضای اطمینان بخش انجام دهند.

سفیر ایران در ریاض افزود شاهد سازماندهی عالی حجاج ایرانی از سوی بعثه حج ایران هستیم و طرفهای ذیربط در عربستان هم تلاشهای قابل تقدیری در خصوص تسهیل امور حجاج انجام داده اند.

وی افزود که مقامات ایران معتقدند که حج مظهر وحدت و نزدیک شدن مسلمانان به یکدیگر و یک فرصت بزرگ برای تقرب الهی و اندیشیدن درباره مسائلی که برای مسلمانان اهمیت دارد، به شمار می رود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس