عکس/ دیدار تیم های فوتبال ایران و ازبکستان

با نگاهی به اسامی تیم‌های قرار گرفته در جدول سیدبندی تیم‌های راه یافته به دور بعدی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ هرگونه احتمالی برای قرعه کشی هفتم تیرماه وجود دارد.

سرویس ورزش مشرق - تیم ملی فوتبال کشورمان پس از کسب تساوی صفر بر صفر مقابل ازبکستان به عنوان تیم صدر نشین به دور بعدی مقدماتی جام جهانی راه یافت تا در سید اول در کنار ژاپن و کره جنوبی قرار بگیرد.

سیدبندی انتخابی جام جهانی در قاره آسیا به شرح زیر است:

سید اول: ژاپن، ایران و کره جنوبی

سید دوم: استرالیا، قطر و عراق

سید سوم: عربستان، ازبکستان و اردن

سید چهارم: امارات، عمان و بحرین

سید پنجم: چین، فلسطین و قرقیزستان

سید ششم: اندونزی، کره شمالی و کویت

قرعه مرگ ایران در مسیر جام جهانی ۲۰۰۶/ جدال احتمالی ایران با برانکو/ طلسم ۲۷ ساله مقابل استرالیا می شکند؟

قرعه مرگ؛ کار سخت

حالا و با اعلام زمان قرعه کشی مرحله بعدی یعنی هفتم تیر ماه این احتمال وجود دارد که تیم کشورمان در روز قرعه کشی با قوی‌ترین تیم‌های سیدهای ۲ تا ۶ در یک سبد قرار گرفته و کار دشواری برای رسیدن به جام جهانی پیش رویش قرار بگیرد.

با نگاهی به حریفان قرار گرفته در سیدهای دوم تا ششم به نظر می‌رسد در صورت همگروه شدن تیم ملی ایران با استرالیا در سید ۲ ، عربستان در سید ۳ ، امارات در سید ۴ ، چین در سید ۵ و کره شمالی (یا کویت) در سید ششم، گروه تیم ملی کشورمان به گروه مرگ تبدیل شود.

در چنین شرایطی قطعاً کار امیر قلعه نویی و شاگردانش برای رسیدن به مرحله بعدی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی دشوار خواهد شد.

قرعه مرگ ایران در مسیر جام جهانی ۲۰۰۶/ جدال احتمالی ایران با برانکو/ طلسم ۲۷ ساله مقابل استرالیا می شکند؟

قرعه مطلوب؛ کار آسان

اما با نگاهی به اسامی تیم‌های قرار گرفته در سیدبندی جدید می‌توان به آسان‌ترین گروه هم پرداخت. اینکه اگر تیم ملی ایران با رقبای آسان‌تری در یک سبد قرار بگیرد قطعاً شرایط برایش راحت‌تر خواهد بود.

با نگاهی دوباره به اسامی تیم‌های قرار گرفته در سیدهای دوم تا ششم در صورت همگروهی ایران با عراق در سید ۲ ، ازبکستان در سید ۳ ، بحرین (یا عمان) در سید ۴ ، فلسطین در سید ۵ و اندونزی در سید ۶ قطعاً این قرعه می‌تواند آسان‌ترین و بهترین شرایط را برای راهیابی تیم ملی فوتبال کشورمان به مرحله بعد هموار کند.

قرعه مرگ ایران در مسیر جام جهانی ۲۰۰۶/ جدال احتمالی ایران با برانکو/ طلسم ۲۷ ساله مقابل استرالیا می شکند؟

نحوه راهیابی به جام جهانی

در این مرحله ۲ تیم اول هر گروه (جمعا ۶ تیم) مستقیما به جام جهانی صعود می کنند و تیمهای سوم و چهارم ۳ گروه در مرحله پلی آف اول به دو گروه ۳ تیمی تقسیم می شوند و در پایان تیمهای اول هر گروه (مجموعا ۲ تیم) به جام جهانی صعود خواهند کرد.

تیم های دوم دو گروه مرحله پلی اف هم در دو دیدار رفت و برگشت به مصاف هم می روند تا تیم برنده به عنوان نیم سهمیه آسیا به پلی اف نهایی که بین تمام قاره ها انجام می شود راه می یابد و شانس خود را برای صعود به جام جهانی می آزماید.

یادآور می‌شود؛ طبق اعلام AFC قرعه‌کشی مرحله پایانی مسابقات، ۷ تیر در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شود. بازی‌های این مرحله نیز از ۱۵ شهریور در ۳ گروه ۶ تیمی آغاز خواهد شد.

قرعه مرگ ایران در مسیر جام جهانی ۲۰۲۶/ جدال احتمالی ایران با برانکو/ طلسم ۲۷ ساله مقابل استرالیا می شکند؟

برانکو ایوانوویچ؛ مانع صعود ایران به جام جهانی!

با توجه به قرار گرفتن تیم چین در سید پنجم مسابقات این احتمال وجود دارد که تیم ملی کشورمان و چین یعنی شاگردان امیر قلعه نویی و برانکو ایوانکویچ رودرروی یکدیگر قرار بگیرند.

بنابراین با توجه به شناخت برانکو از فوتبال ایران به ویژه هدایت تیم ملی کشورمان در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان قطعاً در این صورت کار سختی پیش روی شاگردان امیر قلعه نویی خواهد بود و حتی این احتمال وجود دارد که در مسیر راهیابی به جام جهانی برای کشورمان درسرساز شود.

قرعه مرگ ایران در مسیر جام جهانی ۲۰۰۶/ جدال احتمالی ایران با برانکو/ طلسم ۲۷ ساله مقابل استرالیا می شکند؟

پس از ۲۷ سال شاید دوباره؛ ایران - استرالیا

با نگاهی به سوابق رویارویی تیم ملی فوتبال ایران و استرالیا متوجه می‌شویم که از ۲۷ سال پیش به این سو ما هیچ دیداری با این تیم نداشتیم.

قطعاً خاطره انگیزترین دیدار فوتبالی در طی سه دهه اخیر برای اهالی این رشته مصاف آذر ماه سال ۱۹۹۷ مقابل استرالیا در شهر ملبورن استرالیا باشد. مسابقه‌ای که در پایان با نتیجه تساوی ۲ بر ۲ سند صعود تیم ملی ایران به جام جهانی پس از ۲۰ سال دوری از این رقابت‌ها را امضا کرد.

قرعه مرگ ایران در مسیر جام جهانی ۲۰۰۶/ جدال احتمالی ایران با برانکو/ طلسم ۲۷ ساله مقابل استرالیا می شکند؟

پس از حضور تیم ملی ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه تاکنون ایران در هیچ رقابت دوستانه رسمی با تیم ملی استرالیا رو در رو نشده اما حالا شرایط متفاوت شده است.

با توجه به قرار گرفتن تیم استرالیا در سید دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی قاره کهن و انجام مسابقات مرحله بعدی در شهریور ماه این احتمال وجود دارد که ایران و استرالیا در مرحله مقدماتی به یاد ۲۷ سال پیش در سال ۱۹۹۷ بار دیگر رودررو یکدیگر قرار بگیرند تا شانس خود برای حضور در جام جهانی را در چنین مرحله حساسی امتحان کنند.

قرعه مرگ ایران در مسیر جام جهانی ۲۰۰۶/ جدال احتمالی ایران با برانکو/ طلسم ۲۷ ساله مقابل استرالیا می شکند؟

فرصت دوباره قلعه نویی برای شکست ازبکستان

در شرایطی که تیم ملی فوتبال کشورمان نتوانست در دو دیدار مرحله مقدماتی ازبکستان را شکست دهد شاید دوباره با این تیم روبرو شود.

در چارچوب مسابقات مرحله اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ دیدار رفت تیم‌های ملی فوتبال ایران و ازبکستان در تاشکند با نتیجه ۲ بر ۲ به پایان رسید و دیدار برگشت این دو تیم نیز شب گذشته در تهران با تساوی بدون گل به پایان رسید تا هر دو تیم به مرحله بعد مقدماتی جام جهانی آینده راه پیدا کنند.

با توجه به قرار گرفتن تیم ملی ایران در سید اول آسیا و ازبکستان در سید سوم و قرعه کشی دوباره، این امکان وجود دارد که بار دیگر شاگردان کاتانچ و امیر قلعه نویی رودرروی یکدیگر قرار بگیرند و در دو دیدار رفت و برگشت باز هم به مصاف هم بروند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  7 8
  این تیم ملی و مربیش به درد نخورن
 • شاهین ۳۳ IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  4 1
  یادمه وقتی جوان بودم و فوتبال گل کوچک بازی میکردم ، چون قوی بودیم از هیچ حریفی نمی‌ترسیدم!!! اگر میگی گروه مرگ پس قوی نیستی😱
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  1 0
  دنبال کردن فوتبال ایران فراز و نشیب های بسیار دارد و با افسوس بزرگ تمام می‌شود.
 • نوید IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  2 1
  بایدم بین مربی زیرتوپ زن و مربی آکادمیک یه فرقی باشه.
 • ثمین IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  1 1
  ههههه این گروهبان و سربازهای چاقش دوباره اسباب خنده ملت رو فراهم کردن🤣
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  2 0
  با این تیم زاغارتی بی خیال جام بشید.
 • US ۲۱:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  1 0
  تب نکنی فقط عربستان قویه آسیا ۴ تیم فوتبال قوی داره ایران کره ژاپن عربستان جدیدا قطر و عراق هم مدعی اند
 • US ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  1 0
  دورانی داشت بعد سالها ورود به جام جهانی خیابان‌های خلوت موقع بازی و ازدحام جمعیت بعد بازی
 • IR ۲۲:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۳
  1 4
  ایران قطر اردن عمان یا بحرین قرقیزستان اندونزی. ایران بعد اردن و قطر سوم می شود
 • IR ۰۶:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۴
  1 0
  تو را خدا این "سید "چیه ؟!! معادل فارسی اش نمیشه بگی که برای جایگزینش آقای عادل باید کلی هزینه بکنه؟!
  • بهرام IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
   1 0
   سید = سبد - برابر فارسی‌اش «سبد» میشه عزیزم. ولی اگر به آقای عادل واگذار کنی، واژه میسازه اینجوری: «درون گزارانه» یعنی مکانی که میشه چیزی درونش گذاشت. بر وزن یارانه، تکانه، پایانه، سامانه، یارانه، نهاده!! اونقدر این « ـه تأنیث » رو در آخر واژه‌ها به‌کار میبره تا حال انسان بهم بخوره. البته اینها کارشون سهوی نیست و عمداً این کارو انجام میدن؛ برای مثال چرا برای نابود کردن واژه های عربی هیچ کاری نکردند و فقط به واژه‌های اروئپایی حساس‌اند؟ دلیلش اینه که میخواهند ایران رو از ریشه آریایی دور کنند و به سامی‌ نزدیک کنند. مثلاً چرا واژه «بین الملل» رو هرگز معادل سازی نکردند؟ بین الملل = میان کشوری
 • نام اشنا IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۴
  0 0
  چه بخواهیم و چه نخواهیم در حال حاضر بهترین سرمربی ایرانی که میتواند تیم را بدون حرف وحدیث به جام جهانی ببرد همین جناب اردشیر خان یا امیرخان قلعه نویی است. به فرض هم که همین الان یک سرمربی خارجی معتبر پیدا کنیم اولا پولش را نداریم که بدهیم ثانیا معلوم نیست که موفق بشود, مانند بلاژویچ که نتوانست ایران را به جام جهانی 2002 ببرد. بهتر است حسادت بی حد وحصر و دشمنی و سرخابی بازی با امیر قلعه نویی را فعلا کنار بگذاریم و اجازه بدهیم سرمربی تیم ملی کارش را انجام دهد. مشکلات تیم ملی بعضا به دلیل بازیکنان مسن تیم هست و سرمربی بایستی کم کم جوانان را وارد تیم ملی کند که نتیجه دادن ان زمان بر است.
 • نام اشنا IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۴
  0 0
  امیدوارم با تیمهای عربستان و قطر یا استرالیا هم گروه شویم تا ببینیم که در اخر کار اینهائی که این اراجیف را برای سرمربی تیم ملی کشورشان مینویسند چه پرت و پلاهای دیگری را سرهم خواهند کرد!؟ حسادت و نامردی و پرت و پلا گوئی هم برای خودش حد و مرزی دارد. کارلوس کیروش در مقدماتی 2014 در لبنان 1-0 شکست خورد ودر تهران هم 1-0 به ازبکستان باخت وتیم تا استانه حذف از جام جهانی رفت ولی کسی جرات نداشت از تعویض او حرف بزند!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس