کد خبر 1611443
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۱

روش دریافت انوام وام قرض الحسنه بانک ها

با توجه به تورم‎های زیادی که در اقتصاد کشور وجود دارد، یکی از راه‎های خرید مایحتاج یا راه‎اندازی یک کسب‎وکار جدید، دریافت وام یا تسهیلات بانکی است. بانک رسالت، مهر ایران، ملی و ملت طرح‎های تسهیلاتی خوبی دارند که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

معرفی انواع وام و تسهیلات بانکی در ایران

دریافت تسهیلات بانکی

وام‎های بانک رسالت

مدتی است که بانک رسالت خدمات خوبی در زمینه تسهیلات بانکی ارائه می‎کند و امکاناتی همچون افتتاح غیرحضوری حساب کار مشتریان این بانک را آسان کرده است. در حال حاضر دو تا از وام‎های این بانک مورد توجه قرار گرفته‎اند:

وام قرض الحسنه بانک رسالت

وام قرض الحسنه بانک رسالت در واقع یک وام با کارمزد 2 درصدی است که بر اساس میزان سپرده و مدت زمان سپرده‎گذاری شما در بانک تعیین می‏شود. بیشترین میزان وام 300 میلیون است که برای دریافت آن بایستی همین مقدار سرمایه را برای مدت حداقل 3 ماه و حداکثر 6 ماه در همین بانک سپرده‎گذاری کنید. در صورتی که سرمایه شما کمتر از این مقدار باشد، می‎توانید با 6 ماه سرمایه‎گذاری، به همان میزان وام دریافت کنید. همچنین با هر ماه خواب اضافه‎تر سپرده، 2 قسط به طول مدت بازپرداخت افزوده خواهد شد.

وام بدون ضامن بانک رسالت

یکی دیگر از خدمات خوب بانک رسالت، ارائه وام بدون نیاز به ضامن است. اما برای انجام این کار بایستی بتوانید از بانک رسالت اعتبار ممتاز دریافت کنید. با دریافت این اعتبار دیگر نیازی به داشتن ضامن برای گرفتن وام نخواهید داشت. عدم سوء سابقه، نداشتن چک برگشتی یا بدهی معوقه از جمله مواردی است که برای اخذ اعتبار ممتاز به آن‎ها توجه می‏شود.

برای انجام این اعتبارسنجی نیاز است که به سامانه مرآت مراجعه کرده و ثبت نام کنید. اطلاعات درآمدی، سابقه بازپرداخت تعهدات و چک برگشتی از جمله عواملی هستند که در دریافت اعتبار ممتاز تاثیر دارند. مشخصاتی همچون دین، نوع سازمانی که فرد مشغول کار در آن است، سابقه بیماری یا تعهدات حمایتی در این امتیازدهی تاثیری ندارند.

معرفی انواع وام و تسهیلات بانکی در ایران

دریافت وام

وام‎های بانک مهر ایران

بانک مهر ایران نیز مانند سایر بانک‎ها تسهیلات مختلفی را برای مشتریان فراهم کرده است. از جمله وام بانک مهر ایران می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

وام بانک مهر ایران تا سقف 200 میلیون

یکی از وام‎های و تسهیلات بانکی بانک مهر ایران، وامی است که تا سقف 200 میلیون تومان و با کارمزد 4 درصد و مدت زمان بازپرداخت 60 ماهه ارائه می‏شود. در صورتی که 200 میلیون وام از این بانک دریافت کنید در هر ماه بایستی حدودا 3 میلیون و 300 هزار تومان پرداخت کنید. برای دریافت این وام بایستی سپرده خود را برای 3 ماه در این بانک قرار داده و سه ضامن نیز معرفی نمایید.

طرح سه در یک بانک مهر ایران

در این روش از دریافت تسهیلات فوری شما با یک سپرده‎گذاری می‎توانید 3 نمونه از تسهیلات بانکی را دریافت کنید اما چگونه؟

فرض کنید که شما 100 میلیون تومان را در سپرده ویژه اجتماعی بانک مهر ایران سرمایه‎گذاری کرده‎اید. پس از اینکه پرونده شما تشکیل شد، طی یک روز مبلغ 100 میلیون تومان را با کارمزد سالانه یک درصد دریافت به شما اعطا خواهد شد. همزمان با همین وام می‎توانید تسهیلات دیگری تا سقف 50 میلیون تومان و با کارمزد سالانه 4 درصد دریافت کنید. البته این امکان برای‎تان وجود دارد که امتیاز هر دو وام را به آشنایان خود واگذار نمایید. بعد از اینکه این دو وام تسویه شد می‎توانید وام دیگری را تا سقف مجاز بانک و با کارمزد سالانه 4 درصد دریافت نمایید.

تسهیلات امتیازی مهر ایران

در این نوع از تسهیلات بانک مهر ایران با توحه به میانگین گردش حساب خود می‎توانید وام دریافت کنید. هر چقدر که میانگین حساب شما بیشتر باشد، وام خود را در زمان کوتاه‎تری دریافت خواهید کرد. در حال حاضر سقف این وام 30 میلیون تومان با کارمزد تا 4 درصد است.

وام خرید کالای بانک مهر ایران

بانک مهر ایران، کارت اعتباری را برای خرید کاملا تا سقف 100 میلیون تومان و با سود 4 درصد اعطا می‎کند. شما می‎توانید کالاهای مدنظر خود را از فروشگاه‎هایی که طرف قرارداد بانک مهر ایران است، خریداری کنید. بازپرداخت این وام 24 ماهه است و برای دریافت آن بایستی یک ضامن رسمی نیز به بانک معرفی نمایید.

وام‎های بانک ملی

از جمله وام‎هایی که در بانک ملی اعطا می‏شود می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

تسهیلات صدف بانک ملی

با استفاده از این وام بانک ملی می‎توانید بعد از 6 ماه حداکثر 300 میلیون تومان وام با کارمزد 1 تا 18 درصد دریافت نمایید. در صورتی که وام شما تا 50 میلیون تومان باشد، یک ضامن کافی خواهد بود. اما برای دریافت وام بین 100 تا 200 میلیون تومان به 3 ضامن نیاز است.

وام آنی بانک ملی

با استفاده از این طرح می‎توانید با سود 17 درصد تا سقف 5 میلیارد تومان وام بگیرید. برای این تسهیلات سپرده شما تا 60 ماه مسدود خواهد شد و تا زمانی که تسویه کامل انجام شود، نزد بانک باقی خواهد ماند.

وام 100 میلیونی بانک ملی

افرادی که به دنبال وام بدون ضامن هستند، این تسهیلات برای آن‎ها مناسب خواهد بود. البته بانک ملی این وام بدون ضامن را به افرادی می‎دهد که حقوق یا مستمری خود را از بانک ملی دریافت می‎کنند. در صورتی که این شرایط را داشته باشید می‎توانید بدون نیاز به ضامن و صرفا با استفاده از نامه اعتبارسنجی بانک مرکزی تا سقف 100 میلیون تومان وام دریافت کنید. بازپرداخت این وام به صورت 48 ماهه هست و برای دریافت آن نیاز به افتتاح حساب قرض‎الحسنه دارید. همچنین هزینه‎های جانبی آن نیز 1 میلیون و صد هزار تومان است که بایستی پرداخت شود.

معرفی انواع وام و تسهیلات بانکی در ایران

تسهیلات بانکی

وام‎های بانک ملت

بانک ملت نیز تسهیلات کوچک و بزرگی را برای مشتریان خود در نظر گرفته که به شرح زیر است:

طرح پذیرندگان بانک ملت

در این وام افراد می‎توانند تا 3 میلیارد و 200 میلیون تومان با سود 18 درصد وام دریافت کنند. برای دریافت چنین وامی از بانک ملت نیاز به سند ملک و پروانه کسب نیاز است. مدت زمان مورد نیاز برای خواب سپرده 3 ماه بوده و مسدودی سپرده نیز ندارد. حداکثر زمان بازپرداخت نیز 48 ماه است. فرد وام گیرنده نبایستی به بانک بدهکار باشد و نداشتن چک برگشتی نیز از دیگر شرایط دریافت آن است. همچنین وام‎گیرنده بایستی درگاه متصل به شرکت به‎پرداخت ملت را هم داشته باشد.

طرح شایان بانک ملت

در این طرح با افتتاح حساب بین 1 تا 12 ماه می‎توانید تا دو برابر میزان سپرده خود و تا سقف 500 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنید. سود این تسهیلات 8 درصد است و برای دریافت آن نیاز به ضامن رسمی و اعتبار شغلی است. حداقل میزان سپرده نیز 10 میلیون تومان در نظر گرفته شده.

سخن پایانی

ما در این نوشتار سعی کردیم تا شما را با انواع تسهیلات و روش دریافت وام در بانک‎های مختلف آشنا کنیم. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید می‎توانید سری به سایت بانک اول بزنید و با جزئیات بیشتر این تسهیلات آشنا شوید.


این محتوا تبلیغاتی است

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس