قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری آغاز شد

تکلیف برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری در جریان قرعه‌کشی امشب در صداوسیما با حضور نمایندگان نامزدها، روشن می‌شود.

به گزارش مشرق، مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی صداوسیما که همزمان از شبکه خبر و شبکه یک سیما به صورت زنده روی آنتن رفت و همزمان از رادیو ایران و رادیو انتخاب شنیدنی شد.

رئیس صداوسیما امروز در نشست خبری اعلام کرد بلافاصله پس از اعلام نامزدهای تأیید صلاحیت شده، مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شد.

در این مراسم که اجرای آن برعهده مجید یراق بافان بود جمعی از گروه‌های مردمی همچون خانواده‌های معظم شهدا، هنرمندان، ورزشکاران و نویسندگان نیز حضور پیدا کردند.

آغاز مراسم قرعه کشی برنامه‌های انتخاباتی صداوسیما

این مراسم با حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری و ناظران مربوطه از جمله نماینده شورای نگهبان، نماینده وزارت کشور، نماینده سازمان صداوسیما و دیگر نماینده‌ها برگزار شد.

در این آیین، تکلیف برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری مشخص شد که امروز پیمان جبلی در گفت‌وگو با اصحاب رسانه به آنها اشاره کرده بود.

از ۵ مناظره تلویزیونی که با افزایش نسبت به تجارب قبلی برگزاری مناظرات تلویزیونی تا مستندهای تلویزیونی و رادیویی، ۳ میزگرد ۹۰ دقیقه‌ای برای هرکدام از نامزدها، گفت‌وگوی ویژه خبری، برنامه ضبطی صف اول و بقیه برنامه‌های انتخاباتی، تکلیف‌شان طی این آیین قرعه‌کشی روشن شد.

توضیح رئیس سازمان صداوسیما درمورد انتخاب مجری مناظره‌ها

مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط محمدرضا پورزرگری و سرود جمهوری اسلامی، مجید یراق‌بافان مجری برنامه با یادی از رئیس جمهور، مراسم قرعه‌کشی نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری را آغاز کرد.

سپس صلوات خاصه امام رضا(ع) به صورت زنده از مشهد مقدس پخش شد.

پیمان جبلی رئیس صداوسیما در این مراسم با یادی از شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان‌شان، تأکید کرد: آنچه در حماسه بدرقه باشکوه رئیس‌جمهور شهید نشان‌دهنده عظمت و شکوه ملت بزرگ ما است که در عرصه‌های مختلف به رخ جهانیان کشیده می‌شود. این حماسه به حماسه حضور در انتخابات ریاست جمهوری منتهی می‌شود. این حماسه های حضور وظایف سنگینی را بر دوش صداوسیما می‌گذارد.

وی افزود: در سازمان صداوسیما آنچه که در پوشش بدرقه شهدا و نقاط عطف تاریخی چند ماه اخیر عملیات طوفان الاقصی، عملیات وعده صادق، انتخابات مجلس و در آینده‌ای نزدیک انتخابات ریاست جمهوری که بنابر سند تحول رسانه ملی پیش می‌رود. از مصادیق هویت درخشان جمهور مردم‌سالار دینی است و حضور این جمهور در تعیین سرنوشت در کنار ویژگی مردم سالار دینی در انتخابات آتی نمایان می‌شود. رسانه ملی در راهبرد عدالت گستری، همه تلاش خود را برای عدالت رسانه‌ای و بهره‌مندی از نظرات و اظهارات نامزدهای انتخاباتی قرار می‌دهد.

جبلی خاطرنشان کرد: کار رسانه ملی برای انتخابات بلافاصله پس از شهادت رئیس جمهور کشورمان آغاز شد. اتفاقی که در سنوات قبل در طول سال می‌افتاد در چند هفته با تلاش دوستان و تحت سیطره ستد تحولی صداوسیما خیلی خوب و در مدت زمان کوتاه پیش رفت.

رئیس صداوسیما در ادامه اضافه کرد: از نظرات نخبگان و اندیشکده‌ها بهره جستیم. براساس اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری و به ویژه برنامه هفتم، سوالات و محورها براساس این نکات طراحی شد. هرگونه تخطی از اخلاق انتخاباتی، شیرینی حضور و حماسه در صحنه سیاسی را به تلخی بدل کند. این انتظار به حقی که مردم و مقام معظم رهبری از فضای سالم انتخاباتی دارند.

مادر شهید زین الدین: شرکت در انتخابات مشت محکمی به صهیونیست هاست

پس از آن ارتباط زنده‌ای با حرم حضرت معصومه و مادر شهید زین‌الدین برقرار شد. او تأکید کرد: خدایی ناکرده در این تبلیغات آبرویی از کسی برده نشود و اشاعه فحشا گناه کبیره است. ما به عنوان خانواده شهیدان، کسانی که در این منصب قرار می‌گیرند برای رضای خدا باشد. اگر این نامزدها می‌خواهند خداوند دوست‌شان داشته باشد خدمت کنند وگرنه غیر از این باشد در آخرت عذابی سخت نصیب‌شان خواهد شد.

او همچنین توصیه کرد: امروز شرکت در انتخابات مشت محکمی به صهیونیست هاست. آنچه امروز در میدان غزه می‌بینیم کشت و کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان و خانواده هاست.

مادر شهید زین‌الدین افزود: این مناصب امانتی است که به خاطر همه شهدایی در این راه دادیم و آخرین آنها آیت‌الله رئیسی و همراهانشان به درجه شهدای خدمت نائل آمدند مشارکت حداکثری ضرورت دارد. خانواده شهدا این انتظار را دارند از رئیس‌جمهور آینده مثل آقای رئیسی از خودشان بیخود باشند و از هر جهت فکر مردم باشند. چشم و گوش‌شان به فرمان مقام معظم رهبری باشد.

او ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله همه مردم در صحنه باشند سعی کنید به کسی رای بدهید از بهترین ویژگی‌ها برخوردار باشند و برای این مرز و بوم موفقیت آفرین شوند.

رئیس ستاد انتخابات کشور: انتخابات سالم و پرشور خواسته ماست

سیدمحمدتقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور در این مراسم با یادی از شهدای پرواز اردیبهشت و تقدیر از گام‌های ارزشمند صداوسیما در انتخابات مجلس، تصرح کرد: برابر اصل ۱۳۱ قانون اساسی، حوادثی که منجر به کوتاه شدن یک دولت می‌شود و در این حادثه غمبار این اتفاق افتاد باید انتخابات دیگری برگزار شود. از شورای نگهبان هم بایستی به خاطر دقت و سرعت عمل و تلاش شبانه روزی تشکر کنیم. قاعدتاً کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات کنترل و مواظبت کند فرآیند تبلیغات بنابر قوانین پیش برود.

وی افزود: ان‌شاءالله هرآنکس مردم را انتخاب کنند بر منصب ریاست جمهوری خواهند نشست. امیدوارم در کنار هم مسیر را به گونه‌ای رقم بزنیم انتخابات سالم و پرشور را داشته باشیم که خواسته کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات است. برنامه‌ها رصد می‌شود و با همکاری شما نمایندگان ستادهای انتخابات نامزدها اتفاق خواهد افتاد.

شاهچراغی تأکید کرد: آن چیزی که به عنوان برادر کوچکتر خدمت همه نامزدها و نمایندگان‌شان عرض کنم توقع و انتظار مردم و فرمایشات مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام(ره) این انتخابات به نحو شایسته برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور صحبت‌های خودش را با خاطره‌ای از یک شهید نوجوان در دوران دفاع مقدس به پایان رساند.

پدر شهید محمدحسن براهویی: باید کسی انتخاب شود خدمتگزار باشد و بار برای مردم نشود

در بخش بعدی ارتباطی با پدر شهید محمدحسن براهویی از سیستان و بلوچستان برقرار شد.

او توصیه‌هایی برای نامزدهای انتخاباتی و حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری داشت که این‌گونه مطرح کرد: در انتخابات زودهنگام که رئیس جمهورمان شهید شد باید کسی انتخاب شود خدمتگزار باشد و بار برای مردم نشود. رئیس جمهور برای
همه است و ما می‌خواهیم رئیس‌جمهور خدمتگزار جان نثار و راه شهدا را ادامه دهد. تقاضا داریم شاهد مشارکت حداکثری باشیم.

در ادامه مراسم، لحظاتی از دیدارها و سفرهای آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور شهید پخش شد.

رئیس صداوسیما درباره برنامه‌های انتخاباتی اشاره کرد: زیرساخت‌ها و طراحی‌های میزگردها و مناظره‌ها و دیگر برنامه‌های اتفاق افتاد. برنامه‌ها عبارتند از: ۵ مناظره، ۳ میزگرد، برنامه صف اول، گفت‌وگوی ویژه خبری، برنامه بدون تعارف، ۴ مستند رادیویی و تلویزیونی و برنامه رو به دوربین را تدارک دیده است. همچنین به هرکدام از نامزدها یک کانال ۲۴ ساعته تلویزیونی اختصاص داده‌ایم که برنامه‌های تبلیغاتی‌شان را ارائه دهند.

فرزند شهید حسین پورجعفری اولین قرعه را برداشت و نام مصطفی پورمحمدی بیرون آمد. حجت‌الله ایوبی که نماینده این نامزد انتخاباتی است شماره این نامزد را برداشت که شماره یک به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

همسر شهید هسته‌ای رضایی‌نژاد قرعه دوم را برداشت که نام مسعود پزشکیان را از گوی خارج کرد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره دو به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

مادر شهیدان افشاری قرعه سوم را برداشت که نام سعید جلیلی از گوی بیرون آمد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره پنج به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

پدر شهیدان کاشی قرعه چهارم را برداشت که نام امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از گوی بیرون آمد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره چهار به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

جواد فروغی از قهرمانان تیراندازی قرعه پنجم را برداشت که نام محمدباقر قالیباف را از گوی خارج کرد. سیدمحمود رضوی نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که سه به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

گلعلی بابایی از نویسندگان کتاب‌های دفاع مقدس قرعه آخر را برداشت که نام علیرضا زاکانی را از گوی بیرون آورد. نماینده این نامزد انتخاباتی شماره این نامزد را از گوی برداشت که شماره شش به این نامزد اختصاص پیدا کرد.

تاریخ مناظره‌های انتخاباتی مشخص شد

طبق جدول پخش تنظیم شده توسط صداوسیما، زمان مناظره‌ها به این ترتیب مشخص شده است:

۱. دوشنبه ۲۸ خرداد
۲. پنج‌شنبه ۳۱ خرداد
۳. جمعه ۱ تیر
۴. دوشنبه ۴ تیر
۵. سه‌شنبه ۵ تیر

جزئیات قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری / تاریخ مناظره های انتخاباتی مشخص شد +فیلم

طبق برنامه، ساعت مناظره‌ها از ۱۶:۰۰ تا ۲۱:۰۰ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۳:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰
  2 0
  می خواستم فیلم نگاه بکنم اين برنامه شبکه يک گذاشته‌ چرا نبايدسریال سروقت خودش پخش کنند
 • IR ۲۳:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰
  0 0
  ببخشید متن قبلی این بود اجازه بدید کاندیدهای های دیکر اصولگرا در انتخابات باشند نه در تصاد با قالیباف بلکه در کنارش نه به عنوان کاندیدای پوششی بلکه به عنوان همراهان همدیگر نه برای له کردن پزشکیان بلکه برای بیان تمام هویت اصولگرایی که هر کدام از ما با هم می تونیم بخشی ازش را نمایندگی کنیم همه با هم هستیم .....لطفا بگو اینو خوندی ..............
 • وحید IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  صد رحمت به نجم الدین (سمت خدا) مجری برنامه فقط صلوات فرستاد و دعا کرد !!
 • IR ۰۰:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  1 0
  تله موش ،
 • IR ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  2 1
  مناظره باید دوبه دو باشه مثل زمان احمدی نژاد
 • IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  1 0
  خواهش می کنیم از انقلابی های عزیز که با وحدت یک کاندیدا رو تمرکز کنید. بدون وحدت خاطره تلخ روحانی و رای بالاتر پزشکیان تکرار خواهد شد. اتفاقا مشکل از اصلاح طلب ها نیست مشکل از عدم همدلی و وحدت انقلابیون هست چون اختلاف دارند. به نفع اصلاح طلب غربگدا تمام خواهد شد.
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  اینها گروه تجزیه طلب هستند ، می خواهند خاورمیانه را تجزیه کنند مبداش هم انگلستان
 • IR ۰۰:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  من هم ایرلندی هستم ،
 • IR ۰۱:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  این می خواهد من بروم اسراعیل یا اذربایجان ، جمهوری اذربایجان می خواهد ایران را تجزیه کند ، اینها می خواهند کشور های شما را تجزیه کنند
 • IR ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  تونل زدند زیر خانه من ، کل شهر را شاید تونل زده اند ، اینها از سبک داعش استفاده می کنند
 • IR ۰۱:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  خب الان گزارش دادم ، چرا باید به پلیس زنگ بزنم
 • IR ۰۱:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  قرار نیست به شما ملحق بشوم چونکه نژادپرستم ، از شما خوشم نمی اید ،
 • سلام IR ۰۲:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  2 2
  شورای نگهبان با سهل انگاری آینده نظام را به چالش کشیدی با تایید پزشکیان حامی مهسا و... و الان حکم حکومتی علاج کار است و تایید احمدی نژاد به مراتب کم خطر تر و پرکار تر از پزشکیان. تایید احمدی نژاد و لاریجانی شور انتخاباتی را چند برابر میکند. بسم الله و الا پزشکیان ممکن است دو خرداد ۷۶ را رقم می‌زند. بدون غلو
 • سلام IR ۰۳:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  1 0
  حتیBBC هم ذوق کرد از اشتباه شورای نگهبان و امکان تکرار۷۶ با پزشکیان و قشرخاکستری عصبانی از گرانی لذا دفع (بسیاربدتر) با (بد) واجب است با مطالبه حکم حکومتی تایید احمدی نژاد و انتخابات بسیار پرشور.
 • IR ۰۷:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 1
  قشنگ معلومه مدیریت میکنن پزشکیان رئیس‌جمهور بشه فکر کنم می‌خوان با آذربایجان توصیه حساب کنند می‌خوان رئیس جمهور بعدی آذری زبان باشه
 • محمد مهدی اسلامی IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  __ بسمه تعالی __ اصلح آن باشد که در تقواست قوی/ راه نیکان را گزیند مستوی/خود نمائی را بزیر پا نهد/عشق خدمت در دل خود جا دهد/ دور باشد از منم من کردن و یک دندگی/ فکرش آن باشد خدا را بندگی /کرده باشد در تمام عمر خویش/با تلاش خود بَرَد کار ها بپیش _
 • محمد مهدی اسلامی IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  __ بسمه تعالی __ اصلح آن باشد که در تقواست قوی/ راه نیکان را گزیند مستوی/خود نمائی را بزیر پا نهد/عشق خدمت در دل خود جا دهد/ دور باشد از منم من کردن و یک دندگی/ فکرش آن باشد خدا را بندگی /کرده باشد در تمام عمر خویش/با تلاش خود بَرَد کار ها بپیش _
 • IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
  0 0
  مشرق من طرفدار هیچکدام از اینها نیستم ولی رییس جمهور بعدی پزشکیان است سالهای 76 و 92 تکرا می شوند خخخخخ

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس