حسینی‌پور: دولت آمادگی حداکثری برای همکاری با مجلس جدید را دارد

سرپرست معاونت امور مجلس رئیس جمهور گفت: دولت آمادگی حداکثری برای همکاری با مجلس جدید در چهارچوب تعاملات سازنده‌ را دارد.

به گزارش مشرق، سید محمود حسینی‌پور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: مردم ما خاطرات خوبی را از شهید رجایی در مردمی بودن داشتند اما همه ما می‌دانیم که عمر شهید رجایی و دولت شهید رجایی ۲۹ روز بود.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی سه سال در مدل حکمرانی مردمی‌سازی حل مسائل کشور، سبک جدیدی را در جامعه ما ثبت کردند و ملت بزرگ ایران با حضورشان در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدا به ویژه رئیس جمهور محبوب نشان دادند که از این سبک مدیریت مردمی، بسیار خوشحال شدند.

سرپرست معاونت امور مجلس رئیس جمهور ادامه داد: به نظر می‌رسد که این مدل حکمرانی به عنوان یک الگوی برتر قطع و یقین مورد توجه رؤسای جمهور بعدی قرار خواهد گرفت.

حسینی درباره تعامل دولت و مجلس تصریح : با توجه به تاسیس مجلس جدید و مراسم افتتاحیه‌ای که اخیراً انجام شد و مجلس رسماً فعالیت خود را آغاز کرد ضمن تبریک به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه مجلس، دولت آمادگی حداکثری خود را برای همکاری با مجلس جدید در چهارچوب تعاملات سازنده‌ای که میان دو قوه مقننه و مجریه قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: ما بنا داریم که زنجیره تعاملات دولت و همه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی با کمیسیون‌های تخصصی مجلس با توجه به اینکه کمیسیون‌های تخصصی مجلس یکی از مهمترین مراکز تعاملی و حل مسئله مردم است - بیشتر شود و امیدوار هستیم با حضور حداکثری مسئولین دولتی و همکاری با نمایندگان بتوانیم در ماموریت جدید مجلس حداکثر همکاری را داشته باشیم و این همکاری در بخش‌های مختلف دولت با دستوری که سرپرست ریاست جمهوری دادند ادامه خواهد داشت.

سرپرست معاونت امور مجلس رئیس جمهور گفت: در نشستی که با آیت‌الله رئیسی در ارتباط با مساله معاونت پارلمانی داشتیم ایشان نکات مهمی را در تعامل با دولت و مجلس بیان کردند. یکی از نکاتی که مطرح کردند این بود که نباید در دولت هیچ‌گونه خلائی در تعامل و ارتباط مجلس وجود داشته باشد.

حسینی‌پور ادامه داد: ایشان همه دولتی‌ها را موظف کردند که تعامل حداکثری با نمایندگان و پارلمانی داشته باشند و بر همین اساس برنامه‌ریزی کردیم که این اتفاق مهم را دنبال کنیم.

حسینی‌پور عنوان کرد: به لحاظ حضور شخصیت‌های موثر این مجلس از مجالس دیگر متفاوت است قطعاً در دولت هم رویکردهای جدیدی متناسب با شرایط جدید مجلس اتفاق می‌افتد.
وی تصریح کرد: ما زنجیره تعاملی را با مجلس در تمام سطوح، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی تعریف می‌کنیم و امیدوار هستیم که با ایجاد این زنجیره تعاملی بتوانیم تجربه جدیدی را در توسعه کشور با همکاری دوقوه مجریه و مقننه داشته باشیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس