کد خبر 1607290
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۴
متخلفان رانندگی ۶۰ روز فرصت پرداخت جریمه‌ها را دارند

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: متخلفان رانندگی ۶۰ روز فرصت پرداخت جریمه‌ها را دارند و اگر به این جریمه اعتراضی داشتند باید به مرکز خدمات ترافیکی مراجعه کنند.

به گزارش مشرق، سرهنگ فیروز کشیر معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه زنده شهر امن در استودیو پلیس پایتخت حضور یافت و در خصوص اعتراض به برگه جریمه‌های رانندگی توضیح داد.

سرهنگ کشیر در خصوص ثبت اشتباه تخلفات گفت: حدود ۵ درصد از این ماجرا به ثبت نادرست در سیستم‌ها باز می‌شود که به خطا در سامانه نظارتی در دوربین‌ها ارتباط دارد.

وی افزود: به همین خاطر پلیس راهور واحدی را به عنوان مرکز خدمات ترافیکی راه اندازی کرده است. این مرکز اعتراض شهروندان را بر اساس ماده ۵ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی مصوب اسفند ۱۳۸۹ بررسی می‌کند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: مطابق این قانون متخلف ۶۰ روز از زمان ثبت جریمه و یا ابلاغ مبلغ می‌بایست جریمه را به حساب اعلامی پرداخت کند و اگر به این جریمه اعتراضی دارد به مرکز خدمات ترافیکی مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود مبنی بر رسیدگی به این موضوع اقدام کند.

سرهنگ کشیر افزود: شهروندی که به وضعیت تخلفات وسیله نقلیه خود اعتراض دارد می‌تواند به این مرکز مراجعه و درخواست اعتراض خود را اعلام کند. در این مرکز یک نفر از قضات محترم دادگستری و یک نفر از کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ حضور دارند و با نظر مشورتی یکدیگر در خصوص موضوع مطرح شده اعلام نظر می‌کنند.

وی گفت: اگر چنانچه موضوع اعتراضی موجه تشخیص داده شد قطعاً مبلغ جریمه از سامانه حذف خواهد شد ولی اگر اعمال قانون درست و بجا بوده، به فرد متخلف از طریق رأی قطعی اعلام و وی موظف است ظرف مدت ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ رأی، مبلغ جریمه را پرداخت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • مسایل عجیب !! IR ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
  2 0
  پارسال خلافی گرفتم و کامل تصفیه حساب کردم !! .... امسال پیام آمد که یک میلیون بدهی جریمه دارید !! ... رفتم پلیس + ۱۰ گفت چون در بانک ملی پرداخت نکرده اید در سیستم ثبت نشده !!! .... اجبارا دوباره پرداخت کردم ! .... خب اگر پرداخت در بانکهای دیگر اشکال دارد چرا قبول میکنند ؟! ... یا چرا پول را برنمیگردانند ؟!! ...
  • htn IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
   0 0
   از تارنما راهور ۱۲۰ پرداخت کن، سریعتر و راحت تر ثبت میشه، دغدغه پرداخت شدن یا نشدن هم نداری
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
  0 0
  یک روش منطقی ایجاد کنید تا مردم پرداخت کنند یا بگویید بصورت تقسیط از طرفی چرا تسویه حساب نمی دهید و همیشه فرد را بدهکار خودتان می کنید در پایان لااقل شما شفاف عمل کنید
 • US ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
  0 0
  زدن جی مردم مالیات گیری جدید
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
  0 0
  وقتی یک جریمه اشتباهی برای کسی می‌فرستید انفرد باید یکروز از کار بیکار شود تا بتواند اعتراض کند . آنوقت بخشی از جریمه را شااااید ببخشند پس مجبور است برای آنکه از کار و زندگی نیافتد جریمه کار نکرده را بپردازد . من تصادف کرده بودم و موتور م در خانه بود که بعد از استعلام متوجه شدم دو جریمه به فاصله یک دقیقه برای موتورم صادر شده بود . همراه با مدارک بیمارستان به دادگاه مراجعه کردم و با منت یکی از دو جریمه را بخشیدند و همین روز قدس امسال بعد از راهپیمایی برای ماشینم پیامک جریمه ۶۰هزار تومنی جریمه آمد در حالی که ماشین جلوی خانه پارک بود . حساب کردم اگر بخواهم اعتراض کنم باید ۴۰هزارتومن بعلاوه چند ساعت مرخصی بگیرم . این یعنی نارضایتی . حالا می گویید جریمه را دوبرابر هم و... میکنید ؟ من به روح پدر و مادر کسی که این کارها را میکند حتما دعا میکنم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس