‌

سالاری در پاسخ به ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه آقای محمد صدر جزو گزینه‌های جبهه اصلاحات است توضیح داد: در جبهه اصلاحات به صورت رسمی هیچ گزینه‌ای مورد بحث و بررسی قرار نگرفته است.

به گزارش مشرق، محمد سالاری، رئیس کمیته راهبردی جبهه اصلاحات گفت: در جبهه اصلاحات به صورت رسمی هیچ گزینه‌ای مورد بحث و بررسی قرار نگرفته است.

در ادامه گفتگوی محمد سالاری با خبرگزاری ایلنا را بخوانید:

** محمد سالاری رئیس کمیته راهبردی جبهه اصلاحات در خصوص ارزیابی خود از جمع‌بندی جبهه اصلاحات درباره انتخابات ریاست جمهوری و جلسات برگزار شده گفت: جبهه اصلاحات ایران به عنوان یک جریان سیاسی ریشه‌دار، نسبت به انتخابات پیش‌رو بی‌تفاوت نیست. اساسا مبانی نظری مبتنی بر جریان اصلاح‌طلبی، همه رهیافت‌ها به انتخابات ختم می‌شود.

** این عضو جبهه اصلاحات تصریح کرد: به هرحال دیدگاه غالبی که در جبهه اصلاحات وجود دارد این است که با توجه به وضعیت کنونی کشور قطعا برای مردم، انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. لذا جبهه اصلاحات با یک رویکرد ایجابی این مؤلفه‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و رویکرد غالب هم این است که چنانچه تصمیم به حضور بگیرد، به صورت مشروط و با بررسی کاندیداهای اختصاصی خود که دارای توانایی لازم برای اداره امور کشور است و دارای ویژگی‌های پاکدستی و سالم بودن، مقبولیت و مشروعیت باشد و امکان تعامل با سایر ارکان حاکمیت در راستای پیشبرد و اصلاح امور و بهبود وضعیت کشور را هم داشته باشند شرکت خواهد کرد.

** محمد سالاری تاکید کرد: واقعیت این است که تاکنون تصمیم قطعی گرفته نشده و به جلسه آتی جبهه اصلاحات که احتمالا امروز یا فردا تشکیل خواهد شد، بستگی دارد.

** سالاری در پاسخ به ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه آقای محمد صدر جزو گزینه‌های جبهه اصلاحات است توضیح داد: در جبهه اصلاحات به صورت رسمی هیچ گزینه‌ای مورد بحث و بررسی قرار نگرفته است. اما جریان اصلاح‌طلبی هم مثل سایر جریانات سیاسی کشور دارای ظرفیت‌های قابل‌توجهی در حوزه‌هایی با سطوح مختلف است. این فرضیه‌ها و گزینه‌ها را ما هم شنیده‌ایم و مطرح شده است. البته که من به صورت شخصی عرض می‌کنم قطعا آقای صدر یکی از ظرفیت‌های بسیار توانمند و اصلاح‌طلب این جریان است، اما هنوز در جبهه اصلاحات روی هیچ گزینه‌ای نه بحث صورت گرفته و نه تصمیم‌گیری انجام شده است.

** محمد سالاری درباره زمان اعلام کاندیدای مدنظر جبهه اصلاحات گفت: زمانی که جبهه تصمیم به حضور گرفت، کاندیدای اختصاصی خود را با شاخص‌هایی که منوط به تصمیم اعضای مجمع عمومی جبهه اصلاحات است مشخص خواهد کرد. مرحله بعد با توجه به اینکه در زمان‌بندی انتخابات زمان بسیار کم است، ورود به مصادیق خواهد بود. اگر آن تصمیمات اولیه گرفته شود، آن زمان است که مطابق مکانیزم و سازوکاری که باید به تصویب جبهه برسد، وارد فاز انتخاب کاندیداهای نهایی خواهیم شد و بنابر تصمیم جبهه مشخص خواهد شد که چه زمانی اسامی آنها را معرفی کنیم. قطعا اگر جبهه مصمم به حضور باشد که نگاه غالب این است، طی چند روز آینده باید این اتفاق بیفتد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
    0 0
    جبهه ی وطن فروشان ،داداشیای نتان یابو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس