شاگردان پائز در یک قدمی برد کم آوردند/ طلسم شکنی نشد

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود مقابل آرژانتین در لیگ ملت‌های والیبال در یک بازی نفس‌گیر با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد.

به گزارش مشرق، در ادامه رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال تیم ملی ایران در اولین دقایق بامداد امروز (دوشنبه ۷ خرداد) به مصاف تیم آرژانتین رفت.

ترکیب ایران: محمدطاهر وادی، محمد والی‌زاده زاده، مهدی جلوه، امین اسماعیلی نژاد، مرتضی شریفی، میلاد عبادی پور، آرمان صالحی

سرمربی: موریس موتا پائز

تیم ملی والیبال ایران در دیدار مقابل آرژانتین لباس سرمه‌ای خود را بر تن کرد، لیبروهای تیم ملی هم قرمزپوش بودند.

همچنین تیم ملی والیبال آرژانتین با لباس سفید مقابل ایران قرار می‌گیرد.

این چهارمین بازی تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال است که تاکنون تیم ملی والیبال ایران مقابل تیم‌های صربستان، ایتالیا و کوبا شکست خورده است.

ست اول؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران

در این ست بازیکنان آرژانتین خیلی زود توانستند پیش بیافتند و فاصله خودشان را با تیم ایران بیشتر کند، اما در ادامه هماهنگی خوب بازیکنان و سرویس‌های خوب از بازیکنان باتجربه مثل میلاد عبادی‌پور، این بازی به سود ایران برگشت. نقطه قوت تیم ملی ایران در این بازی دفاع بود و در نهایت تیم ملی خیلی زود امتیازات از دست رفته را جبران کردند و با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ در این ست پیروز میدان شد.

ست دوم؛ ۳۱ بر ۲۹ به سود آرژانتین

شروع ست دوم با چندین امتیاز پی در پی برای ایران همراه بود، هماهنگی خوب بازیکنان، سرویس عالی والی زاده و دریافت خوب عبادی‌پور و در نهایت آبشار فوق‌العاده مرتضی شریفی امتیاز را برای ایران ثبت کرد و نتیجه ۵ بر صفر ثبت شد. اما در ادامه بازیکنان آرژانتینی توانستند امتیازات از دست رفته را جبران کنند و بازی پایاپای ادامه پیدا کرد. در یک رالی جذاب و رفت و برگشت توپ خطای بازیکنان آرژانتین اعلام شد و نتیجه ۱۰ بر ۱۰ پیش رفت. بازی هر دو تیم در امتیاز ۱۸ بر ۱۸ پایاپای بود تا اینکه تک دفاع مهدی جلوه و آبشار فوق العاده امین اسماعیلی نژاد دو امتیاز نصیب ایران کرد. مرتضی شریفی در دفاع و آبشار عملکرد فوق العاده‌ای داشت و با یک سرویس مستقیم هم توانست یک امتیاز نصیب ایران کند و در امتیازات پایانی، نتیجه ۲۲ بر ۲۱ به سود ایران پیش برود. پائز در لحظات آخر تقاضای وقت استراحت کرد تا در روند نتیجه‌گیری تیم حریف وقفه ایجاد کند. دفاع خوب بازیکنان ایران امتیاز ۲۴ را برای ایران ثبت کرد و بلافاصله سرمربی آرژانتین تقاضای وقت استراحت داد. در لحظات پایانی هر دو تیم بازی پایاپایی داشتند تا اینکه در نهایت این ست با نتیجه ۳۱ بر ۲۹ به سود آرژانتین به پایان رسید.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران

شروع ست سوم هم برای والیبال ایران امیدوارکننده بود و با کسب چندین امتیاز همراه بود. برخلاف بازی‌های گذشته بازیکنان در این بازی دفاع روی تور خیلی خوبی داشتند و بازی با نتیجه ۹ بر ۶ به سود ایران پیش رفت. در ادامه بازیکنان آرژانتین توانستند با کسب چند امتیاز بر بازی سوار شدند. اما بازیکنان ایران خیلی زود جبران کردند و نتیجه بازی ۱۴ بر ۱۲ به سود ایران شد. در ادامه حضرت پور با یکی از بازیکنان آرژانتین زیر تور جدال لفظی پیدا کرد که از سوی پائز و داور بازی تذکر جدی گرفت. بازیکنان ایران خیلی خوب و هوشیارانه به بازی برگشتند و نتیجه ۱۹ بر ۱۴ به سود ایران شد. دفاع عالی روی تور بازیکنان ایران امتیاز ۲۰ را برای ایران ثبت کرد. بلافاصله سرمربی آرژانتین تقاضای وقت استراحت داد. محمد ولی زاده با آبشار سرعتی خود امتیاز ۲۱ را برای ایران به دست آورد.در ادامه عملکرد خوب بازیکنان ایران باعث شد این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران به پایان برسد.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود آرژانتین

شروع ست چهارم با ثبت امتیاز برای ایران همراه بود، بازیکنان ایران در این بازی با درخشش خود توانستند چندین امتیاز کسب کنند و این بازی با برتری ایران ادامه پیدا کرد. اما در ادامه بازی به شکل پایاپای پیش رفت و دو تیم در امتیاز ۱۴ به برابری رسیدند. در ادامه با وجود عملکرد خوب بازیکنان ایران اما آرژانتینی‌ها کار را تمام کردند و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود این تیم به پایان رسید.

ست پنجم؛ ۱۵ بر ۱۳ به سود آرژانتین

امین اسماعیل نژاد با یک آبشار عالی اولین امتیاز را برای ایران ثبت کرد، دومین امتیاز هم برای ایران به دست آمد، اما خیلی زود آرژانتینی‌ها جبران کردند و بازی پایاپای پیش رفت و امتیاز دو تیم به عدد ۶ بر ۶ رسید. در دقایقی از بازی سرمربی تیم آرژانتین به شرایط معترض بود، پس از آن پائز تقاضای وقت استراحت کرد. در ادامه بازیکنان هر دو تیم پایاپای پیش رفتند. میلاد عبادی پور امتیاز سرویس را از دست داد و بازی با نتیجه ۱۰ بر ۹ به سود آرژانتین ادامه پیدا کرد. در امتیازات پایانی بازی، آرژانتینی‌ها توانستند اختلاف امتیاز را به عدد ۲ برسانند و نتیجه ۱۳ بر ۱۱ پیش برود، پس از آن بلافاصله پائز تقاضای وقت استراحت کرد. مرتضی شریفی امتیاز ۱۲ را برای ایران به دست آورد تا اختلاف یک امتیازی شود، سرمربی آرژانتین هم بلافاصله وقت استراحت گرفت. در امتیازهای پایانی بازی، برتری آرژانتینی‌ها محسوس بود و نتیجه ۱۴ بر ۱۲ پیش رفت. میلاد عبادی پور امتیاز ۱۳ را برای ایران به دست آورد و باز هم سرمربی آرژانتین تقاضای وقت استراحت کرد. آرژانتین خیلی زود به امتیاز ۱۵ رسید و این ست با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ به سود آرژانتین به پایان رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  2 1
  دلیل داشت که اهل فن والیبال دنیا سعید معروف را حادوگر می نامیدند، متاسقانه پاسورهای تیم در انتخاب درست مهاجم و ارسال سالم پاس خوب عمل نمی کنند.
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  1 1
  تیم والیباخت ما کم که الکی نیست!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  1 1
  تیم ملی والیبال در یک قدمی برد؟؟؟؟؟؟خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • IR ۰۹:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  1 3
  فکر کنم بی غیرت ترین تیم والیبال ایران هستند اینها
  • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
   1 4
   یک مشت بچه دوزاری را درکوچه وخیابان جمع کردن و اسمشو گذاشتن تیم ملی والیباخت ایران!
 • امیر IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  2 0
  مشکل تیم والیبال ایران دوسه تا مورد بزرگه اولی نداشتن پاسور مبتکر و کاربلد جانشین سعید معروف هست که به حدی نخبه کشی و رواج دخالت آدم‌های بی ربط برای آزردن بازیکنان و افراد کاربلد وجود داره تا میبینن یکی خیلی محبوب شده کاری میکنن یا بره یا دیگه اون آدم نباشه دوم اینکه ازیکنان توپ جمع کن خوب که کافیه به والیبال ژاپن دقت کنید احساس میشه سه تا چهارتا لیبرو دارند اما در ایران یک لیبرو بقیه یا ایستادن یا حتی بخوان حمایت کنن دستو پاشون میگیره تا توپ رو بالا بیارن مشکل سوم و بزرگتر اینه که فقط به ضربات قدرتی متکی شدند درصورتی که در چنین سطحی باید باهوش و زیرکانه امتیاز گرفت و توپ هدر نداد که کاملا برعکس عمل میشه این سه مورد رو هرکی بتونه رفع کنه والیبال ایران با داشتند امثال امین اسماعیل نژاد و میثم صالحی در جلو هیچ نقصی نداره ظمن اینکه جلوه در حد دفاع تیم ملی نیست بازیکنان بهتر از او هست عجیبه دعوت نشدن
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  1 1
  تا برگشتن بفرستینشون منزل تا کمک مامانشون سبزی پاک کنن
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  1 1
  فقط هزینه سنگینی گذاشتن رو دست مردم و رفتن تفریح کردندوبرگشتند!
  • IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
   0 0
   بدبختا تاحالا خارج نرفته بودن و به آرزوشون رسیدن!خخخخخخخخخخخخ
 • IR ۲۰:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  0 0
  نباید ازشون خرده گرفت دیگه توانشون همینه کلا تا سالها فراموش کنید برد برزیل ایتالیا لهستان ... رو نهایتش زاپن یا همین کوبا یا ارانتین و تیم های رده پایین رو ببریم که اوضاع فعلا خیطه و حیتی اگه ژاپن ما رو ببره اوضاع خیلی خیط در خیط میشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس