کد خبر 1605578
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
گزارش ساواک از تاثیر آل‌هاشم بر جوانان + سند

شهید آل‌هاشم از جمله طلاب جوانی بود که به فعالیت‌های مبارزاتی پرداخت. در یکی از اسناد به جای مانده از آن دوران، ساواک از اثرگذاری محمدعلی آل‌هاشم بر روی افکار جوانان گزارش داده است.

به گزارش مشرق، آیت الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز در سانحه هوایی همراه با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس‌جمهور ایران اسلامی به شهادت رسید.

شهید آل‌هاشم از جمله طلاب جوانی بود که در دوران نهضت اسلامی در کنار پدر خود و تحت نظر آیت‌الله شهید قاضی طباطبایی به فعالیت‌های مبارزاتی پرداخت. در یکی از اسناد به جای مانده از آن دوران، ساواک از اثرگذاری محمدعلی هاشم بر روی افکار جوانان گزارش داده است.

گزارش ساواک از تاثیر آل‌هاشم بر جوانان + سند

در ۱۶ سالگی مبارز و انقلابی بود

متن این گزارش در ۲۳ مرداد ماه ۱۳۵۷ بدین شرح است:

«موضوع : سید تقی آل هاشم واعظ مسجد میرعلی محله سرخاب و ساکن تبریز سرخاب کوچه اسماعیل بقال کاشی ۴۵

نامبرده بالا دارای شماره تلفن ۲۸۱۱۸ پسری دارد بنام سید محمدعلی که حدود شانزده سال دارد و در مسجد میرعلی از یکماه قبل کلاس به‌ظاهر دینی دایر شده و جوانان ده تا بیست ساله در این کلاس اسم نویسی کرده‌اند و تعداد این افراد حدود هفتاد نفر میباشند. سید تقی در این کلاس دخالت مستقیم ندارد ولی وسیله پسرش افکار جوانان را مسموم مینماید ضمنا شبها به منزل وی افراد طلبه تردد مینمایند.

نظریه شنبه: بنظر من نامبرده با شهرستان قم تماس دارد و با اخذ دستور از قم اقدامات ضد دولتی انجام میدهد.

نظریه یکشنبه : نظریه شنبه و مفاد خبر احتمالاً صحت دارد. تحقیق در زمینه چگونگی موضوع و تعیین وضعیت یاد شده فوق از طریق منابع ۳۱۲ امکان‌پذیر است ضمنا یاد شده فاقد سابقه در ۳ ﻫ است. سهیل

نظریه چهارشنبه : نظریه یکشنبه مورد تایید است. تقدیر

نظریه جمعه : نظریه چهارشنبه تائید می‌گردد. مشاهیر»

منبع: فارس

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس