دومین خط قرمز وزارت ورزش برای سرپرست‌ها/ سفر خارجی ممنوع شد!

وزارت ورزش که پیش از این به صورت تلویحی سرپرست فدراسیون‌ها را از حضور در انتخابات منع کرده بود، ممنوعیت دیگری هم برای آنها لحاظ کرده که مربوط به ماموریت‌های‌شان می‌شود.

به گزارش مشرق، وزارت ورزش در دوره تصدی کیومرث هاشمی، رویکردی نسبت به «سرپرست» فدراسیون ها درپیش گرفته که متفاوت از همیشه و ادوار گذشته است.

پیش از این افرادی که به عنوان سرپرست از وزرات ورزش در دوره های مختلف حکم می گرفتند به اندازه رییس و دیگر مدیران ورزارت ورزش، در حوزه های مختلف آزادی عمل داشتند اما این آزادی در دوره فعلی وزارت ورزش تقلیل پیدا کرده و حتی به محدود شدن آنها در اعزام و سفرهای برون مرزی هم رسیده است.

کسب اطلاع کردیم که اخیرا هرگونه سفر و ماموریت از طرف فدراسیون و با عنوان سرپرست فدراسیون برای این افراد منع شده است. این مسئله حتی در دستور جلسات شورای برون مرزی وزارت ورزش هم لحاظ می شود طوریکه در بررسی های این شورا برای تایید یا رد برنامه درخواستی فدراسیون ها جهت اعزام برون مرزی نمایندگان‌شان، با سفر سرپرست مخالفت می شود.

حتی در نشست اخیر شورای برون مرزی وزارت ورزش که هفته گذشته برگزار شد نیز با سفر برون مرزی سرپرست یکی از فدراسیون ها مخالفت شد.

ممنوعیت اعزام برون مرزی برای سرپرست ها در حالی در برنامه وزارت ورزش قرارگرفته است که این وزارتخانه پیش از این به صورت تلویحی مانع از ورود آنها به انتخابات هم شده بود و کماکان این مسیر را ادامه می دهد.

کیومرث هاشمی که شهریور سال گذشته به صورت رسمی متصدی وزارت ورزش شد در اولین حکم هایی که برای افراد منتخب خود جهت سرپرستی فدراسیون ها صادر کرد با به کار بردن عبارت «عدم حضور در فرآیند انتخابات به عنوان داوطلب» به نوعی موضع و مخالفت خود با ورود آنها به انتخابات را اعلام کرد. در همین راستا وزیر ورزش با در پیش گرفتن رویکردی که نسبت به سرپرست فدراسیون دوومیدانی داشت و همچنین خفه کردن سرپیچی سرپرست فدراسیون شطرنج در نطفه به نوعی بر موضع خود و اینکه «سرپرست ها رییس نمی شوند»، تاکید داشت.

حالا وزارت ورزش با منع کردن سرپرست ها برای سفر به نوعی تاکید دوباره دارد بر اینکه «سرپرست» ها مدیران مقطعی برای فدراسیون ها هستند که ماموریت شان رتق و فتق امور فدراسیون مربوطه و مهیا کردن شرایط برای برگزاری به موقع انتخابات است؛ آنها نه تنها نباید متقاضی ریاست شوند بلکه دست‌شان به اندازه آنها هم باز نیست و به همین دلیل نمی توانند به نمایندگی از فدراسیون خود سفری داشته باشند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۳۰
    0 0
    زمانی که رییس رسیدگی بشکایات سازمان تربیت بدنی بود تخلفات بسیاری داشت . میخواهید اون تخلفات رو افشاگری کنم ؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس