قهرمانی بایرلورکوزنِ شکست‌ناپذیر شیرین‌تر شد/ وداع دلپذیر رویس با دورتموند/ بایرن حتی دوم هم نشد!

هفته پایانی رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان با برتری بایرلورکوزن قهرمان و دورتموند و شکست عجیب بایرن‌مونیخ سپری شد.

به گزارش مشرق، پرونده فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان امروز با برگزاری ۹ دیدار همزمان بسته شد که در مهم‌ترین دیدارها بایرلورکوزن و دورتموند مقابل رقبا پیروز شدند و بایرن‌مونیخ مقابل هوفنهایم کامبک خورد!

بایرلورکوزن قهرمان این فصل در روزی که سینی قهرمانی را بالای سر برد، در ورزشگاه بای‌آرنا مقابل آگسبورگ با نتیجه ۲-۱ پیروز شد. در این دیدار ویکتور بونیفس در دقیقه ۱۲ گل نخست قهرمان را زد و دومین گل توسط روبرت آندریخ در دقیقه ۲۷ به ثبت رسید. تنها گل آگسبورگ را هم مرت کومور زد.

بایرن‌مونیخ که فصلی ناامیدکننده را پشت سر گذاشت، در ورزشگاه پری‌زیرو آرنا مقابل میزبانش هوفنهایم با نتیجه ۴-۲ شکست خورد. بایرن در حالی باخت که ابتدا توسط ماتیس تل و آلفونسو دیویس در دقایق ۴ و ۶ به گل رسید. اما در دقیقه ۸ ماکسیمیلیان بِیر فاصله را کمتر کرد. در نیمه دوم نوبت آندری کراماریچ رسید که کولاک کند. این ستاره کروات با گل‌هایی گه در دقیاق ۶۸، ۸۵ و ۸۷ زد، هت‌تریک کرد.

قهرمانی بایرلورکوزنِ شکست‌ناپذیر شیرین‌تر شد/ وداع دلپذیر رویس با دورتموند/ بایرن حتی دوم هم نشد!

دورتموند در ورزشگاه زیگنال‌ایدوناپارک در روزی که با مارکوس رویس کاپیتان وفادارش وداع کرد مقابل دارمشتات با نتیجه ۴-۰ به برتری رسید. یان ماتسن در دقیقه ۳۰، مارکو رویس در دقیقه ۳۸، یولیان برانت در دقیقه ۷۲ و دونیل مالن در دقیقه ۸۸ گل‌های دورتموند را زدند.

قهرمانی بایرلورکوزنِ شکست‌ناپذیر شیرین‌تر شد/ وداع دلپذیر رویس با دورتموند/ بایرن حتی دوم هم نشد!

در پایان فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان، بایرلورکوزن با ۹۰ امتیاز قهرمانی را جشن گرفت و همراه اشتوتگارت ۷۳ امتیازی، بایرن‌مونیخ ۷۲ امتیازی، لایپزیش ۶۵ امتیازی و دورتموند ۶۳ امتیازی به لیگ قهرمانان اروپا رفت. فرانکفورت با قرار گرفتن در رده ششم و با ۴۷ امتیاز به لیگ اروپا راه پیدا کرد. هوفنهایم ۴۶ امتیازی هم با هفتم شدن در این فصل به لیگ کنفرانس اروپا راه یافت.

در قعر جدول کلن با ۲۷ امتیاز و دارمشتات با ۱۷ امتیاز با قرار گرفتن در رده‌های هفدهم و هجدهم سقوط کردند. بوخوم ۳۳ هم پس از قرار گرفتن در رده شانزدهم راهی پلی‌آف شد تا در صورت پیروزی در آن بازی جواز حضور در فصل بعد را به‌دست آورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس