توبیخ استاد دانشگاه کالیفرنیا به دلیل حمایت از دانشجویان ضد جنگ

یکی از اساتید دانشگاه کالیفرنیا، دو روز پس از توبیخ شدن به دلیل حمایت از دانشجویان معترض حامی فلسطین، اعلام کرد بازنشسته می‌شود.

به گزارش مشرق، «مایک لی» رئیس دانشگاه دولتی سونوما در ایالت کالیفرنیا پس از فرستاده‌ شدنش به مرخصی اجباری به دلیل «نافرمانی» صورت گرفته از سوی او در ارتباط با دانشجویان معترض حامی فلسطین، اعلام کرد بازنشسته می‌شود.

دانشگاه ایالتی سونوما در کالیفرنیا، یک دانشگاه عمومی و بخشی از سیستم آموزشی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا است.

نشریه پالتیکو در این باره گزارش داد: بازنشستگی لی دو روز پس از توبیخ علنی او انجام شد.

لی، سه‌شنبه گذشته اظهاریه‌ای در میان دانشجویان پخش کرده و در آن گفته بود که به تحصن‌کنندگان حامی فلسطین در محوطه دانشگاه امتیازات متعددی داده است. او همچنین به دانشجویان معترض وعده داده بود که طرحی آکادمیک برای بایکوت رژیم صهیونیستی را آغاز می‌کند و با فعالان دانشجویی محلی که در زمینه فلسطین فعالیت‌ دارند همکاری خواهد کرد تا برای برخی تصمیم‌گیری‌ها شورای مشورتی تشکیل شود.

«میلدرد گارسیا» رئیس دانشگاه کالیفرنیا در بیانیه‌ای گفت لی این اظهاریه را «بدون تایید مقتضی» فرستاده و به دلیل «نافرمانی او و پیامدهای آن برای کل سیستم دانشگاه» مشمول مقررات انضباطی خواهد شد.

اعتراضات دانشجویی در دانشگاه‌های آمریکا در حمایت از مردم فلسطین و در اعتراض به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و حمایت‌های دولت آمریکا از آن، چند هفته است که ادامه دارد و در مواردی با اعمال خشونت و بازداشت نیز همراه شده است.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس