سردار قاآنی: غزه، اسرائیل و آمریکا را به ذلت کشانده است

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: امکانات محدودی که رزمندگان غزه با آن رژیم صهیونیستی و آمریکا را به ذلت کشاندند، تولید خودشان در این سرزمین محاصره شده‌است.

به گزارش مشرق، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در آیین بزرگداشت شهید محمدهادی حاج‌رحیمی فرمانده مستشاران ایران در سوریه که ۱۳ فروردین‌ماه بر اثر حمله رژیم صهیونیستی در دمشق به‌همراه جمعی دیگر از نیروهای ایرانی به شهادت رسیدند، بیان کرد: ملت غزه فرزندان مقاومت‌اند و در مکتب مقاومت به این جایگاه رسیده‌اند.

وی افزود: زمانی که طوفان‌الاقصی شروع شد، همه‌ی تحلیلگران مسلط نظامی در دنیا حداکثر زمانی که برای ایستادگی فلسطینیان تحلیل می‌کردند حدود دو ماه ایستادگی بود ولی امروز هفت‌ماه را گذرانده‌اند و وقتی از برادران فلسطینی که روزهای اخیر این‌جا بودند درباره‌ی وضعیت‌شان سوال شد، گفتند وضع ما امروز با یک تغییر محدود، مانند شروع طوفان‌الاقصی است؛ بعد از هفت‌ماه جنگی که یک‌طرفِ آن همه‌ی قدرت نظامی دنیا بوده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه خطاب به حضّار تصریح کرد: شما رژیم صهیونیستی را می‌شناسید، این جنایتکاران خونخوار کودکش، تمام عصاره‌ی نظامی دنیا را از سال‌های متمادی در اختیار دارند. در این نبرد، نه‌تنها رژیم خونخوار صهیونیستی بلکه از همان روزهای اول، آمریکا و کل ناتو به میدان حمایت از این رژیم آمدند.

سردار قاآنی بیان کرد: بچه‌های فلسطینی 14 سال است در محاصره هستند؛ غزه 14 سال در محاصره است. صهیونیست‌ها یک‌روز شنیده بودند فلسطینی‌ها از شِکَر یک‌چیزی درست می‌کنند که برای میدان نبرد به‌درد می‌خورد و مدت‌ها نمی‌گذاشتند شکر به غزه وارد شود اما این بچه‌ها با همین امکانات محدود عمده ابزار جنگی که در این هشت‌ماه این‌جور رژیم صهیونیستی و آمریکا را به ذلت کشیدند، تولید خودشان در این سرزمین محاصره شده‌است. حالا هرکس می‌خواهد بفهمد مقاومت یعنی چه؟ بنشیند و محاسبه کند.

وی با اشاره به عملیات وعده صادق گفت:  این عملیات ویژگی‌های خاص خودش را داشت. عصاره‌ش این بود که در عدم مخفی کاری و علنی بودن، رژیم صهیونیستی و آمریکا تمام توانشان را به صحنه آوردند. ناتو همه امکاناتش را آورد و فقط در دریای سیاه 7-8 ناوگروه مستقر شدند که جلوی حملات را بگیرند.

فرمانده نیروی قدس ادامه داد: بیش از 200 هواپیما از سر شب عملیات تا پایان آن در آسمان منطقه بودند. متراکم‌ترین نقطه دنیا به لحاظ پدافند هوایی این منطقه‌ای بود که برادران شما عملیات کردند.

سردار قاآنی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا و همه غرب کوچکتر از آن هستند که بخواهند در مقابل جبهه مقاومت بایستند. این شعار نیست و در عمل اثبات شد و خودشان هم به آن اذعان دارند.

وی ادامه داد: در همین عملیات وعده صادق که یک عملیات مقاومتی بود، جمهوری اسلامی تشخیص داد وقت وارد شدنش است و با اقتدار و با صلابت وارد شد و هنوز زمان می خواهد تا عمق عملیات طوفان الاقصی و وعده صادق مشخص شود اما دشمنان ما خیلی بهتر از دوستان ما فهمیدند که چه ضربه‌ای خوردند و چه اوضاعی دارند.

فرمانده نیروی قدس با بیان اینکه مخفی کاری و عدم اطلاع دشمن جزو ویژگی‌های اساسی هر عملیات است، گفت: در عملیات وعده صادق برخلاف همه معادلات موجود، مثل روز برای رژیم صهیونیستی و آمریکا روشن بود که عملیات چه زمانی صورت می‌گیرد و جمهوری اسلامی هم قدرت و صلابت و اقتدار 45 ساله خود را در زمانی که لازم بود، بدون مخفی کاری و جلوی همه دوربین‌ها به دنیا نشان داد.

سردار آقانی خاطرنشان کرد: پیروزیِ وعده صادق به موشک‌ها و پهپادهایی که به سرزمین اشغالی رسیدند نیست؛ به‌قدری اسرار در درون این عملیات نهفته است که زمان زیادی طول می‌کشد تا کسی بتواند آن را تحلیل کند.

وی با اشاره به نقش رهبر معظم کل قوا در انجام عملیات وعده صادق گفت: چه کسی در دنیا جرات دارد همچین تصمیمی بگیرد؟ این رئیس جمهور آمریکا که اینطور خودش را برای دفاع از رژیم صهیونیستی تکه پاره کرده است، رسما به اسرائیلی‌ها اعلام کرد من وارد درگیری نخواهم شد.

قاآنی ادامه داد: لذا پیام وعده صادق و جمهوری اسلامی به همه کسانی که در منطقه و ماورای منطقه دل خوش کردند که به آمریکا اتکا کنند این است که خوب است مقداری عقلشان را به کار بیاندازند. آمریکا از هرکس روی این کره خاکی بخواهد دفاع کند بیشتر از رژیم صهیونیستی دفاع نخواهد کرد و بالاترین قدرت دفاعی آمریکا از یک نقطه و مکان و سرزمین، هنری بود که آنها در دفاع از رژیم صهیونیستی به خرج دادند.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: برخی از رهبران منطقه که به آمریکا اتکا می‌کنند کمی فکر کنند آیا آمریکا از آنها بیشتر از رژیم صهیونیستی دفاع می‌کند؟

سردار قاآنی تاکید کرد: همه جنایتکاران بدانند که اقدامات و جنایاتشان به حسابشان نوشته شده است. فرانسه، آلمان و انگلیس فکر نکنند آن شب آمدند و هواپیماها را آوردند و قضیه تمام شد و رفت. بله آن شب تمام شد اما حساب آنها سرجای خودش است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
  0 0
  غزه تا ۲۰۰سال دیگر هم کمر راست نمی کند. غزه با خاک یکسان شد و هیچ وقت اباد نخواهد شد. کدام پیروزی
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
  34 6
  مسئله اول جهان اسلام فلسطین و مسئله اول فلسطین مسجد الاقصی است! جایگاهی که اینروزها خیلی مغفول مانده، امت اسلام نباید حماس و جهاد را در محافظت و دفاع از بیت مقدس تنها بگذارد.
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
   0 0
   پس چرا کل جهان اسلام و ایران قایم شده اند و کشتار و نابودیه غزه رو تماشا میکنند؟
 • شیعه مرتضی علی IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
  25 1
  یعنی فرانسه، آلمان وانگلیس بایدحساب پس دهند؟؟ ماشاءالله به قدرت مقاومت
  • محمد IR ۰۰:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۸
   0 0
   یادی کیم از شهدای خانطومان شهدای خانطومان نتیجه مذاکره بیموقع ظریف و دولت روحانی مست از برجام برای آتش بس در سوریه بود که به تروریستهای از هم پاشیده و در حال شکست خوردن فرصت جمع آوری نیرو و حمله دوباره به مدافعان حرم داد و این فاجعه را رقم زد
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
  0 0
  اذعان توام با عصبانیت جمهوری اسلامی از در هم کوبیده شدن پهپاداا و موشکها کاملا نمایان هست
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
  0 0
  انگار مردم منطقه هم کور و کر هستند و آبروریزی این حمله ناموفق را نمی بینند
 • US ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
  0 0
  تمام پهپاد ها رو زدند
 • IR ۲۳:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
  0 0
  دمت گرم سردار عزیز تا آخر ایستاده ایم . یاعلی
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
  0 0
  به هر حال دمتون گرم ، تصاویر برخورد موشکها به پایگاه اف ۳۵ های صهیونیست دل مسلمانان را شاد کرد و باعث عزت ایران شد.
 • حسین IR ۰۰:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  9 1
  درد زایمان خاور میانه جدید داره برای اسراییل و امریکا اتفاق میوفته . وعده صادق در واقع سخن رهبرمونه که امریکا باید منطقه رو ترک کنه
  • قریشی IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
   2 1
   درد زایمان همون زمان شروع شد که رژیم صهیونیستی در نبرد 22 روزه با حزب الله شکسن خورد
 • حسین IR ۰۰:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  1 0
  درد زایمان خاور میانه جدید داره برای اسراییل و امریکا اتفاق میوفته . وعده صادق در واقع سخن رهبرمونه که امریکا باید منطقه رو ترک کنه
 • علی IR ۰۰:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  5 0
  درود بر محور مقاومت
 • IR ۰۱:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  4 0
  درود بر محور مقاومت . نابود باد اسرائیل و حامیانش .
 • پریسا تهرانی IR ۰۷:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  3 0
  سلام بهتر است به جای توضیحات برخی از مسئولین، در مورد عملیات وعده صادق حداقل یک فیلم ساخته شود
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  2 0
  احسنت
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  2 0
  همه جنایتکاران بدانند که اقدامات و جنایاتشان به حسابشان نوشته شده است. فرانسه، آلمان و انگلیس فکر نکنند آن شب آمدند و هواپیماها را آوردند و قضیه تمام شد و رفت. بله آن شب تمام شد اما حساب آنها سرجای خودش است.
 • قریشی IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  0 1
  درد زایمان همون زمان شروع شد که رژیم صهیونیستی در نبرد 22 روزه با حزب الله شکست خورد، ما الان در حال بزرگ کردن همان نوزاد بدنیا آمده هستیم
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  0 0
  سردار قاآنی آدم صاف و ساده و خوبیه اذیتش نکنین
 • محمد IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  0 0
  از این سخنان غرورآفرین فقط میشه گفت جووووووووووون
 • محمد IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  0 0
  سلام کسانی که از سال ۱۳۹۷ با بستن بازار شهرهای بزرگ کشور شیعیان علی علیه السلام را طی چند سال از گرسنگی کشتند مجازات می شوند . در ایران و در هر کجا. در هر جایگاهی که باشند.
 • US ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  0 0
  احسنت.
 • شیرینی فروش IR ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  0 0
  خداوندلعنت کند بعضی ازاین سران خودفروخته وبی غیرت عرب را وبه قول مرحوم ایت الله هاشمی رفسنجان که درود رضوان خداوند به روح بزرگوارش باد قارون های خلیج همیشه فارس زیر سلطه امریکا واسراییل هستن جرات ندارن کوچکترین احترازی بکنن
 • KIAN71 IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷
  0 0
  لبیک فرمانده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس